בית משפט כלכלי יוקם בחיפה

כך אישרה היום לקריאות שניה ושלישית ועדת החוקה בכנסת. הועדה קבעה עוד כי מה שהחל בבית משפט מחוזי בהליך רגיל, לא יועבר לבית משפט הכלכלי.
ועדת החוקה חוק ומשפט בכנסת, אישרה היום (שני) את הקמתה של מחלקה כלכלית בבית המשפט המחוזי בחיפה, שתתווסף למחלקה

הקיימת בבית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו. הוועדה קבעה כי החוק ייכנס לתוקפו ארבעה חודשים מיום פרסומו ותתאפשר הארכה בחודשיים נוספים בצו השרה. כמו כן נקבע כי מה שהחל בבית משפט מחוזי בהליך רגיל, לא יועבר לבית משפט הכלכלי.

 

צילום: אילוסטרציה

"זו החלטה דרמטית שכולה עשיית צדק חברתי לעיר חיפה", אמר ראש עיריית חיפה יונה יהב: "אני מברך את שר האוצר משה כחלון שרואה לנגד עיניו את קידום העיר חיפה בפרט והפריפריה ככלל. בית משפט כלכלי יצמיח לאין שיעור את הכלכלה האזורית, יפתח את המרכז העסקי בעיר, יגדיל את מקומות התעסוקה וימשוך עורכי דין ורואי חשבון להעתיק את מקום מושבם לעיר

יו"ר הוועדה חה"כ ניסן סלומינסקי (הבית היהודי): "אני מקווה שזהו צעד ראשון בדרך למקצע את השופטים ולהגדיל את מספרם. בשלב הבא יש לשקול להוסיף שופטים לבימ"ש העליון כדי להקל על העומס. בנוסף, הקמת בית המשפט הכלכלי תרחיב את הפריסה של בתי המשפט, היא תנגיש אותם לציבור ותקל בכך על המתדיינים".

עו"ד לירון בנית ששון ממשרד המשפטים: "שיקול אחד בהקמת המחלקה הכלכלית הוא פיתוח הצפון וההצדקה הנוספת היא נתונים שהראו היקף משמעותי של הליכים בין חברות שמתנהלים בבית המשפט בחיפה. הקמת המחלקה הכלכלית תתמרץ מתדיינים להביא את הנושאים הכלכליים לדיון בבימ"ש".

עו"ד שירי לנג מהנהלת בתי המשפט: "ניסינו להעריך את היקף הפעילות הכלכלית במחוזות השונים לפי מספר התביעות שמגישות חברות נגד חברות. ראינו שהמחוז הבא מבחינת היקף התביעות אחרי ת"א הוא חיפה ולאחריו ירושלים. זה לא אומר שאחרים לא מקיימים דיונים כלכליים. הקמת המחלקה הכלכלית תבטיח שהניתוב ייעשה לשופטים שזו התמחותם כאשר כיום הניתוב נעשה לפי הנשיא. העתירות המנהליות על החלטות של רשות לני"ע והבורסה יישארו בת"א שכן מבדיקה שלנו מדובר סה"כ על  חמישה תיקים ולכן בשל המומחיות שנצברה הם יישארו שם".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות