המשטרה הצעירה

במסגרת מיזם קהילתי משותף למשטרה, לעירייה ולבית הספר "רבין", יסיירו תלמידי כיתות ו'יחד עם השיטור העירוני בגנים הציבוריים, יפעילו ילדים, וידאגו לשמירת האקלים הנעים והשמירה על הרכוש הציבורי

"המיזם מהווה הזדמנות לתלמידים לתרום למען קידום התקשורת המיטבית ושיתופי הפעולה בקרב ילדי נשר". צילום: אורית יוספן

השבוע הושק בעיר נשר מיזם: "מושיטים יד לקהילה". מדובר בשיתוף פעולה בין משטרת ישראל והשיטור העירוני בנשר, לבין מחנכות כיתות ו' ותלמידי בית הספר היסודי "רבין", בעידודה ובתמיכתה של מחלקת החינוך בעירייה. במסגרת התכנית, תלמידי כיתות ו' בבית הספר ייקחו חלק פעיל בשמירה על גני המשחקים, בעידוד התושבים לשמירה על הרכוש הציבורי, ועידוד תלמידים נוספים להגיע לגני המשחקים שם הם יקיימו עבורם פעילויות והפעלות חינוכיות.

במסגרת תהליך ההכשרה שלהם, נפגשו התלמידים עם פקד רויטל בשושה, מפקדת נקודת המשטרה בעיר נשר, רס"מ אורית יוספן, רכזת המתנדבים של משטרת נשר, ורס"ב אשר מלכה, מפקד השיטור הקהילתי בנשר. התהליך החל בשיעורים כחלק ממערכת הלימודים, כהנחיה, הכוונה והכרת המערך השיטורי.

בהמשך הם גם יצאו יחד עם מפקדי השיטור העירוני בנשר לביקור בבית הספר לשוטרים, בתחנת משטרת זבולון, שם נפגשו עם קציני ושוטרי התחנה, הכירו את "מוקד 100", ביקרו בתאי המעצר, הכירו את יחידת הפרשים, ובנוסף זכו לקחת חלק בשייט עם נציגי יחידת השיטור הימי.

רן ינקוביץ, תלמיד כיתה ו' בבית הספר "רבין", אשר לקח חלק המפגשים ובסיור סיפר: "הסיור היה מרגש ומרתק, זהו סיור שכל ילד צריך לחוות. לומדים על דברים שלא לומדים ביום-יום. למשל: על חוק העונשין לנוער, איך נראית ניידת משטרה מבפנים, כיצד מטפלים בשיחות המתקבלות במוקד 100".

נויה דדוש, אף היא תלמידה המשתתפת בפרויקט אמרה: "הסיור היה מאוד מעניין, נהניתי מאוד ללמוד על המשטרה דברים שלא ידעתי, נהניתי לראות תא מעצר ולשוט בספינה המשטרתית. הכרתי את יחידת הפרשים ולמדתי מה תפקידה, נהניתי לשמוע איך מאלפים את הסוסים ואחר כך גם להאכיל אותם".

מנהלת בית הספר היסודי "רבין" בעיר נשר, חלי חכמה: "במסגרת מיזם סביבתי-קהילתי זה, אנו תורמים ליצירת אקלים מיטבי במרחב הציבורי בישוב. במסגרת המיזם התלמידים יסיירו יחד עם השיטור העירוני בגנים הציבוריים, יפעילו ילדים, וידאגו לשמירת האקלים הנעים בעת שהות כלל ילדי השכונה בגנים. במקביל התלמידים יפעלו גם במסגרת ביה"ס וילוו את המורים התורנים בהפסקות, במטרה ליצור בביה"ס סביבה בטוחה ואקלים חברתי מיטבי. ברצוני להודות לנציגי משטרת ישראל, למחנכות ולשכבת ו' שנרתמו לתרום את חלקם למען האווירה הנעימה בישוב".

מנהלת מחלקת החינוך בעיריית נשר, לוטם קירמאייר הוסיפה כי: "המיזם מהווה הזדמנות לתלמידים לתרום למען קידום התקשורת המיטבית ושיתופי הפעולה בקרב ילדי נשר. החשיפה של התלמידים למגוון העשייה של השיטור העירוני מאפשרת להם לבחון ולהבין את תשתית הערכים והעקרונות מהם נבנו החוקים למען חברה מוגנת. יישר כוח לכל העוסקים במלאכה, צוותי נשר מקדמים יחד עשייה פורה".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • מה דעתכם על מחירי המנות לחתונות באולמות אירועים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בנשר