הבשר הזה עלול היה בקלות להגיע לצלחות שלנו

במשרד החקלאות מספרים כי רק ביממה האחרונה נתפסו 900 ק"ג (!) של בשר שהוחזק בתנאים אסורים ונשחט ללא פיקוח, כאשר מחצית מהבשר נתפס בצפון. "הציבור מתבקש לרכוש בשר רק במקומות הנמצאים תחת פיקוח, עם סימון תאריכי ייצור ותפוגה".
משרד החקלאות חשף ביממה האחרונה 900 ק"ג של בשר בקר ועוף אשר נשחט ללא כל פיקוח ראוי והוחזק בתנאים אסורים ומסוכנים לבריאות הציבור.

במקרה אחד פעלו מפקחי משרד החקלאות ביחד עם משטרת ישראל ביישוב דיר אל אסד בצפון, שם נחשף לתדהמתם אתר המשמש לשחיטה שחורה, שאינה תחת פיקוח, ובו אוחסנו 400 ק"ג בשר בתנאים אסורים. במקרה השני חשפו מפקחי המשרד מחסן עם 500 ק"ג בשר בקר וחלקי עוף, אשר היו מאוחסנים בתנאים אסורים ומסוכנים לבריאות.

בשני המקרים הבשר שנתפס הועבר להשמדה על פי צו רופא והחשודים נחקרו וכבר נפתחו נגדם הליכים משפטיים.

 

 

שחיטה שחורה שנחשפה אתמול בצפון. צילום: משרד החקלאות.

 

רואי קליגר, מנהל היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות במשרד החקלאות אמר היום: "המשרד רואה בחומרה כל מקרה של הברחת מוצרים מן החי, שחיטה שחורה ומכירה של בשר לא מפוקח. כל אלו עלולים להשליך על בריאות הציבור, לכן יש להקפיד על צריכת בשר מפוקח עם האישורים הרלוונטיים".

במשרד החקלאות מבקשים מהציבור להקפיד על רכישת בשר במקומות מוכרים הנמצאים תחת פיקוח, יש להקפיד על מוצר באריזתו המקורית, כאשר היא סגורה ונקייה, ונושאת תווית עם סימון תאריך ייצור ותאריך תפוגה של הבשר.

 

חלק מהבשר שנתפס. צילום: משרד החקלאות.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות