כלים שלובים

מופע קונצרט משותף היסטורי וייחודי של 100 בני נוער ישראלים גרמנים ופולנים נגנים וזמרים בני נוער נערך השבוע בחיפה, כל זאת ביוזמת מרכז המוסיקה של מתנ"ס נווה יוסף

 

כל הלהקות הגיעו השבוע לישראל לביקור בחיפה לכבוד המופע המיוחד המשותף

כל הלהקות הגיעו השבוע לישראל לביקור בחיפה לכבוד המופע המיוחד המשותף

מרכז המוסיקה של מתנ"ס נווה יוסף המופעל על ידי החברה למתנ"סים בישראל אירח השבוע באולם קריגר בחיפה בפני קהל של מאות צופים את בית הספר "היברניה" מגרמניה ובית הספר תדאוס מפולין לקונצרט היסטורי ייחודי משותף , לציון 70 שנה לסיום מלחמת העולם השנייה ושואת היהודים 50 שנה לחידוש היחסים הדיפלומטיים בין ישראל לגרמניה ו 25 שנה לחידוש היחסים הדיפלומטיים בין ישראל לפולין בהשתתפות 100 בני נוער נגנים וזמרים על במה אחת. בתוכנית בקונצרט הושמעו קטעי קוראלים ואריות של באך , מיטב יצירות קלאסיות בעיבודים מיוחדים, מופע של התזמורת האתנית היהודית ערבית של מתנ"ס נווה יוסף.
השבוע שבה לכבוד המופע תזמורת הנוער האתנית היהודית ערבית של מתנ"ס נווה יוסף מקונצרט מיוחד שהתקיים בגרמניה ובפולין במסגרת משלחת חלופי בני נוער ותזמורות עם תזמורת בגרמניה ובפולין כל הלהקות הגיעו השבוע לישראל לביקור בחיפה לכבוד המופע המיוחד המשותף. תזמורת הנוער האתנית היהודית ערבית של מתנ"ס נווה יוסף מרשת המתנ"סים בישראל מונה 14 בני נוער יהודים וערבים משכונת נווה יוסף בחיפה
הרעיון נולד בעקבות ביקור של מנכ"ל מתנ"ס נווה יוסף, שמעון יפרח ומנהלת מרכז המוסיקה במתנ"ס, זהבית טולדו, בגרמניה לפני מספר חודשיים שם נפגשו עם מנהל מרכז המוסיקה בבית הספר בגרמניה ארקאט פוקארט ושם החל לרקום שת"פ בין מתנ"ס נווה יוסף לבין מרכז המוזיקה בגרמניה ובפולין.
במסגרת שת"פ סוכם על קיום מופע משותף בגרמניה ובישראל ועל חילופי משלחות של תזמורות הנוער האתנית של מרכז המוסיקה של מתנ"ס נווה יוסף ומרכז המוסיקה של הגרמנים והפולנים יחד על פעילות מוזיקלית משותפת וקונצרטים משותפים, על קיום של כיתות אמן משותפות ופעילות פנאי משותפת בין התזמורות. לפרויקט שותפה עיריית חיפה וברכה סלע מזכירת העיר המכירה מקרוב את ההרכב האתני של המתנ"ס, שהתרשמה ממנו מאד ונתנה את ברכתה לפרויקט המשותף בשיתוף מנהל מחלקת התרבות בעירייה אורי בלום.
התזמורת האתנית היהודית ערבית של מתנ"ס נווה יוסף מורכבת מ – 14 בני נוער יהודית נוצרים ומוסלמים המנגנים יחד מוזיקת עולם אתנית . ללהקה רפרטואר מוסיקלי מגוון ועשיר מאד. הלהקה מבצעת עיבודים אתניים ליצירות של באך לשיר ירושלים של זהב, לשיר הללויה וכן מבצעת מחרוזות שירים במרוקאית ושירים בערבית של הזמרים פירוז ופריד אל אטרש ועוד . מנצח התזמורת אלברט בלאן.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה