אם לילדה בחינוך המיוחד: בתי הוטרדה מינית על ידי אחד התלמידים

בתלונה שהגישה האם במשטרה טענה כי בתה ושני תלמידים נוספים שהו בכיתה לבדם ללא כל השגחה וכי בזמן זה גם עברה בתה הטרדה מינית על ידי אחד התלמידים. משרד החינוך: "אנו רואים בחומרה רבה את האירוע".
אם לילדה הלומדת בכיתה ד' בחינוך המיוחד באחד מבתי הספר בקריות, טוענת כי בתה הוטרדה מינית על ידי אחד מחבריה לכיתה, וכי במשך כשעה וחצי היו בתה ושני תלמידים נוספים מהחינוך המיוחד ללא כל השגחה, ומבלי שאיש יבחין כלל בחסרונם. מדובר בבית הספר יסודי רגיל באחת הקריות, המשלב בתוכו את ילדי החינוך המיוחד.

"יכל לקרות להם משהו ואף אחד בכלל לא היה יודע", אמרה היום האם. "זה יכל להיגמר הרבה יותר גרוע. כשהבנתי שהיא היתה שם שעה וחצי בלי השגחה, ישר עלה לי מול העיניים המקרה של תאיר ראדה ז"ל. חס וחלילה, זה יכל להסתיים בצורה קשה הרבה יותר. זו ילדה שלא מבינה את הדברים כמו ילד רגיל. אם תגידי לה לקפוץ מהגג היא תקפוץ. זה פחד אלוהים שהיא היתה לבד".

 

"ישר עלה לי מול העיניים המקרה של תאיר ראדה". צילום: אילוסטרציה

 

"הילדה תמיד מגיעה למסגרת בהסעה מסודרת", סיפרה היום אם, "ביום ראשון השבוע הילדה הגיעה כרגיל לבית הספר, אבל היא לא הגיעה לשיעור המיועד וכל הצוות המטפל בבית הספר כולל המנהלת לא ידעו בכלל היכן נמצאת בתי, ואיתה עוד שני תלמידים בחינוך המיוחד. במשך שעה וחצי הילדים היו לבד ללא השגחה מבלי שמישהו יהיה מודע אליהם, לשלומם או למעשיהם. חשוב לציין שהילדים אינם אחראים למעשיהם ומסוגלים לגרוע מכל, מתוך חוסר שיקול דעת. זו ילדה בת 10 שלא יודעת לגרוב גרביים לבד או להתקלח. הכל אני צריכה לעשות בשבילה".

 האם טענה בתלונה שהגישה במשטרת זבולון, כי בנוסף לעובדה שהילדים שהו בבית הספר ללא השגחה, בתה גם עברה בזמן זה הטרדה מינית. "אחד הילדים הוריד את המכנסיים ואת התחתון וחשף את עצמו לעיני ביתי, והיא מאוד נבהלה וברחה מהכיתה. מדובר באירוע חמור מאוד. מדובר ברשלנות מצד הצוות החינוכי. ואם לא די בזה אז מחנכת הכיתה עוד האשימה את התלמידים בחוסר אחריות ובאי עמידה בחוקי בית הספר, כי הם לא הגיעו לכיתה שבה הם היו צריכים להיות באותו הזמן. היא לגמרי הסירה מעצמה כל אחריות. צריך להבין שמהרגע שהמלווה בהסעה מביאה את ילדי החינוך המיוחד לשער של בית הספר והם נכנסים, הם כבר באחריות בית הספר. זה מקרה שאסור לעבור עליו לסדר היום, כי התרחישים שיכלו לקרות עקב מצבם של הילדים הם בלתי נגמרים ובלתי נתפסים".

האם סיפרה כי נודע לה על המקרה רק בסוף היום מהמחנכת עצמה, שסיפרה לה כי בתה לא הגיעה לכיתה בבוקר, והאשימה את הילדה בחוסר אחריות. "כשדיברתי עם בתי על זה היא סיפרה לי גם על ההטרדה המינית שהיא עברה בכיתה וחשכו עיניי. מיד נכנסתי לחדר המנהלת וצרחתי שם ואמרתי למנהלת שהם חסרי אחריות. המנהלת במקום להרגיע אותי ולהבין מה קרה כאן אמרה לי לצאת החוצה וללכת הביתה. השוטר שקיבל ממני את התלונה היום היה המום. הילדה גם סיפרה לי שהילד עשה עוד משהו חוץ מלחשוף את עצמו בפניה, אבל היא לא רוצה להגיד לי מה. אני מתכוונת לקחת אותה לטיפול מקצועי כדי לעזור לה".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "אנו רואים בחומרה רבה את האירוע. הנהלת בית הספר דיווחה לגורמי המקצוע במשרדנו וברשות המקומית. האירוע  נבדק ומטופל על ידי הגורמים המקצועיים. הנהלת בית הספר חידדה את הנהלים בכדי שמקרים כאלה לא יישנו. בשל צנעת הפרט לא נוכל להתייחס מעבר לכך", כך נמסר.

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות