נשר מעודדת את הגיוס לצה"ל

בבית הספר תיכון מקיף נשר נערך השבוע יום חיילות בהשתתפות קצינים וחיילים בוגרי בית הספר. מנתוני אגף כוח אדם בצה"ל עולה כי נשר היא אחת הערים המובילות באזור בגיוס נשים וגברים

בתמונה: "יום הבוגר" בתיכון מקיף נשר. צילום: עיריית נשר

תיכון מקיף נשר, בשיתוף עם מחלקת החינוך ויחידת הנוער העירונית בעירייה, קיימו השבוע את "יום הבוגר" – יום חיילות מיוחד שנועד לחשוף עבור התלמידים את כלל יחידות צה"ל וזאת במטרה לעודד אותם להתגייס לצבא לשירות משמעותי וליחידות לוחמות. תלמידי כיתות י"ב נחשפו במהלך היום המיוחד לחיילות צה"ל השונים ושמעו הסברים על המשמעות של להיות חייל וקצין מפי בוגרי בית הספר המשרתים כיום כקצינים וחיילים בצה"ל.

צוות בית הספר התיכון, יחד עם יחידת הנוער העירונית יצרו תערוכת מידע והסבר על החיילות השונים. תערוכה זו כללה גם מיצג בו תלמידי השכבה הצטלמו כחיילים.

יש לציין כי ע"פ נתוני הגיוס והשירות בצה"ל בחתך אזורי: העיר נשר נמצאת במקום ה-2 בצפון בגיוס נשים. נשר מובילה גם בגיוס הבנים ונמצאת במקום ה-12 בצפון גיוס גברים. נתוני אגף כוח אדם (אכ"א) בצה"ל משקללים את אחוז הגיוס, את אחוז המיצוי ללחימה ואת אחוז המיצוי לקצונה. על פי הנתונים שיעור הגיוס לצה"ל בקרב הנשים בעיר נשר עומד על 83.5% ואילו שיעור הגיוס של הגברים הוא 83.3%.

יצוין עוד כי אשתקד השיקה עיריית נשר תכנית ייחודית, ראשונה מסוגה בארץ, ששמה: "בה"ד1 נשר", אשר שמטרתה לעודד בני נוער המתגייסים לצה"ל לצאת לקצונה ולהקנות להם את הכלים המתאימים שיסייעו להם במהלך שירותם הצבאי. לתכנית שותפים: יחידת הנוער העירונית בנשר, מתנ"ס נשר ותיכון מקיף נשר. בעיריית נשר מעריכים כי בשנים הבאות, הודות לתכנית הייחודית אף יגדל מספר המתגייסים לצה"ל וכן מספר הקצינות והקצינים שמצמיחה מדי שנה העיר.

ראש עיריית נשר, אבי בינמו, מסר: "נשר מהווה דוגמה ומופת לאהבת הארץ, ולכך שמערכת חינוך מקומית, ואנו, כעירייה שמעודדת את הגיוס לשירות משמעותי בצה"ל, תורמים הן להגדלת מספר המתגייסות והמתגייסים ליחידות לוחמות ולקצונה והן להעניק לתלמידינו את הכלים הנכונים להתמודד עם גיוסם הצפוי לצה"ל".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • מה דעתכם על מחירי המנות לחתונות באולמות אירועים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בנשר