גאווה מקומית למכבי בצפון

ד"ר סלאח אלדין מחאמיד רופא מתמחה של מכבי ממחוז הצפון נבחר לאחד מחמשת המתמחים המצטיינים של מכבי בכל הארץ. "אחד החלומות שעומדים לנגד עיני זה להצליח להפיץ לכלל הציבור חינוך והדרכה רפואית נכונה", אומר הרופא הצעיר.
בכנס שנתי של מכבי שירותי בריאות להוקרת הרופאים המתמחים ברפואת משפחה, נבחר ד"ר סלאח אלדין מחאמיד (33) למתמחה המצטיין בצפון ביחד עם עוד ארבעה רופאים מכל הארץ. במהלך הכנס העניק מנכ"ל מכבי, רן סער, את תעודת ההוקרה לרופא הצעיר.

 

מנכ"ל מכבי רן סער מעניק את התעודה לד"ר מחאמיד. צילום: מכבי

 

את דרכו הרפואית הוא החל בלימודי הרפואה באירביד, ירדן בשנת 2011 במשך שבע שנים. אחרי שנת הסטאז' בבית החולים רמב"ם הוא החל ב-2014 שלב א' של ההתמחות ברפואת משפחה במרפאת מכבי בחדרה, בהדרכת ד"ר סיון דן.
ד"ר מחאמיד נבחר למצטיין מחוז הצפון בשל הרושם יוצא הדופן שהשאיר על הצוות הרפואי, המטופלים, מהם זכה לקבל מכתבי תודה וכן על ידי מדריכת תכנית ההתמחות. לאורך כל ההתמחות, ד"ר מחאמיד ניכר ברצינותו ובמידת השקעתו בלמידה והתמקצעות, בכל מרפאה ומחלקה בה עבד בסבבים השונים התבלט והצטיין.

הרופא המצטיין, שחקן כדורגל לשעבר, שימש בעברו כרופא בקבוצת הפועל עפולה, מתנדב במרכז לנפגעי סמים בנצרת ואף הוציא ספר עם סיפורי המטופלים המיועד לבני נוער. ספרו מציג את סיפורם של 15 אנשים שונים שתיארו את נפילתם לסם והשתלשלות האירועים שהובילו לשם. דרך סיפורם האישי הוא מציע בספר דרכי התמודדות לגמילה ומספר מה עזר לכל אחד מהם להיגמל. ד"ר מחאמיד מחלק את הספר בבתי הספר השונים בחינם לצורך העלאת המודעות. כחלק מתפיסת עולמו בנושא התמכרות וגמילה הוא הרצה למתמחים בצפון ואף העביר מסרים ודרכי התמודדות שפיתח במהלך השנים.

"זה כבוד גדול בשבילי לקבל את תואר המתמחה המצטיין של מכבי. אחד החלומות שעומדים לנגד עיני זה להצליח להפיץ לכלל הציבור חינוך והדרכה רפואית נכונה ולשנות תפיסות מיתיות שגויות לגבי בריאות. יש ביכולתי לתרום המון לדור הצעיר והייתי שמח להגיע גם לבתי ספר יהודים בהמשך ולהרצות גם שם".

לאחר ביקור במרפאה בשלב ב' של ההתמחות, אותו הוא עתיד לסיים ב-2018, כתבה עליו רכזת המתמחים ד"ר לימור אברהם: "סלאח הוא איש רב פעלים, בעל מודעות חברתית וקהילתית גבוהה, בעל מוטיבציה פנימית רבה לחולל שינוי בבריאות האוכלוסייה. הוא מושקע בכך באהבה. יש לו יחסי אנוש טובים, תקשורת טובה מאוד, מצליח לעורר אמון ופתיחות במטופליו ושיתוף פעולה מצד הצוות". דר' בקרמן, מנהלת מחלקה פנימית א' בהלל יפה, הוסיפה: "הייתה מאוד מרוצה מסאלח, העזרה המרובה שלו בעבודה בימים של מחסור במתמחים תרמה לנו רבות"

 

 

 

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות