"אירן זה כאן"?

לא תאמינו מי תלה את הכרזות הקוראות להדרת נשים ולשמירת שבת בשכונת רמת בגין …….
תושבים המתגוררים בשכונת רמת בגין בחיפה ונהגים אשר נסעו הבוקר באיזור, נדהמו לגלות כרזות הקוראות לשמירת שבת, ללבוש צנוע ולהדרת נשים. רק בהמשך התברר כי לא מדובר בכרזות "אמיתיות" אלא בסך הכל בהדמיה בה משתמש ועד השכונה בכדי לעורר את המודעות של התושבים החילוניים, מחשש למה שהם מכנים "התחרדות של השכונה".

אחת הכרזות אשר נתלו בשכונה הלילה.

 

בשכונה מתנהל מאבק של התושבים נגד הישיבה החרדית אשר החלה לאחרונה לפעול במבנה המכון לחקר הרמב"ם. את השלטים תלו הלילה חברי הועד בשכונה, בכדי לנסות ולהמחיש את האווירה בה הם עשויים לחיות "אם ימשיכו תלמידי הישיבה להשתלט על השכונה". עוד נתלו בעיר שלטים עם זמני כניסת השבת ושלטים עליהם נכתב: "לא תהיה ישיבה בבגין". בפוסטים שהעלו תושבים ברשת הפייסבוק, הם כתבו לצד צילומי הכרזות: "אירן זה כאן".

כזכור לפני מספר שבועות נכנסו תלמידי ישיבה למבנה המכוון לחקר הרמב"ם והביאו עימם מיטות, מזרנים וציוד נוסף. תושבים חילונים בשכונה דיווחו על כך לעיריית חיפה ובמוצאי שבת, בשעות הלילה, פונה המקום על כל הציוד בו על ידי עובדי עיריית חיפה. המאבק בין הצדדים הגיע עד לבית משפט השלום בחיפה, לאחר שאנשי המכון לחקר הרמב"ם שכרו את שירותיו של עו"ד יעקב וינרוט והגישו תביעה נגד העירייה על כניסה למקום ללא צו, וכמו כן על הריסה ללא צו תוך גרימת נזק רב.

עמותת "יד הרב דוד אסף מכון לחקר כתבי הרמב"ם", בעלת המבנה, טענה כי הימצאותם במקום אינה מהווה כלל פלישה וכי הפינוי נעשה ללא צו שיפוטי. בתביעה שהגישה העמותה טענה כי עובדי העירייה שפעלו במקום שברו קירות והרסו את החפצים במקום וגרמו לנזקים בסך עשרות אלפי שקלים. לטענתם העובדים העמיסו את הציוד שלהם באמצעות מנופים וכלים כבדים, תוך שהם מסלקים מהמבנה את חברי העמותה ואת יושביו, כל זאת מבלי שהוצג צו שיפוטי. השופטת, עידית וינברגר, הורתה לעירייה לשלם לעמותה 10,000 שקל וציינה כי עיריית חיפה אינה רשאית לעשות דין לעצמה ולפנות את המבנה מיושביו מבלי לנהל הליך משפטי.

 

פינוי תלמידי הישיבה מהמכון לחקר הרמב"ם בשכונה, לפני כשלושה שבועות. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות