במה הורשע מפקדה לשעבר של יחידת התנועה בכרמל, ומה גזר עליו בית המשפט?

בית המשפט קבע כי העבירות החמורות שביצע רפ"ק רוני משיח בהיותו קצין משטרה בתפקיד בכיר, מערערות את אמון הציבור במשטרת ישראל. ומהו העונש שנגזר עליו ?
רפ״ק רוני משיח, מי ששימש כמפקד יחידת הכרמל במשטרת התנועה הארצית, הורשע בקבלת שוחד ונדון היום לשנתיים מאסר בפועל.

משיח שימש בתפקיד מפקד היחידה בין השנים 2010-2013 הורשע כי נהג להשיב את רישיון הנהיגה לנהגים שביצעו עבירות תנועה חמורות, בתמורה לטובות הנאה שקיבל. בחלק מהמקרים אף "ערך בכזב טופס שימוע, באופן הנחזה להיות כאילו הנהג התייצב בפניו ונערך לו שימוע כדין".

 

ניידת משטרת התנועה. צילום: דוברות המשטרה

 

במספר מקרים פנה הנאשם לקציני משטרה, עמיתיו לאגף התנועה, וביקש להקל בעניינם של נהגים אשר עתידים היו להגיע לשימוע. בנוסף, אנשי משטרה ואזרחים נהגו לפנות אליו בבקשה כי יקל עם נהגים המקורבים אליהם שביצעו עבירות תנועה, ובתגובה לכך הבטיח הנאשם להימנע מלשלול מנהלית את רישיונות הנהיגה.

שני נאשמים נוספים, אזרחים שהורשעו בתיווך לשוחד, נדונו גם הם לעונשי מאסר מאחורי סורג ובריח.

עו"ד אופיר אפרתי, מהמחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה אמר היום: "יש לראות בחומרה את העבירות שביצע הקצין במשך תקופה ארוכה, פעמים רבות תוך שהמעשים בוצעו במסגרת תפקידו כקצין משטרה. בית המשפט קבע כי מכלול העבירות שביצע הנאשם בהיותו קצין משטרה בעל תפקיד בכיר מערערות את יסודות שלטון החוק ואת אמון הציבור בו ובמשטרת ישראל. מעבר לכך, השבת רישיון הנהיגה לעברייני תנועה, עלולה להביא לקיפוד חיי אדם בתאונת דרכים. בית המשפט קיבל את עמדת מח"ש (המחלקה לחקירות שוטרים- ק"ר) וקבע כי עבירת השוחד במקרה הזה מהווה משום תופעה חמורה אשר יש להוקיעה מכל וכל, בדרך של ענישה משמעותית, למען יראו וייראו".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות