איזו הודעת ווטס אפ הכניסה מאות הורים לחרדות?

הודעה בקבוצות הווטס אפ הכניסה בימים האחרונים אינספור הורים לחרדה. משרד החינוך מרגיע: "ההודעה אינה נכונה". מה הכניס את ההורים להיסטריה?
רב סרן שמועתי בקבוצות הווטס אפ הכניס בימים האחרונים אינספור הורים לחרדה, ובין היתר גם הורים רבים ברחבי חיפה והקריות. מדובר בהודעה אשר מועברת בקבוצות הווטס אפ וברשתות החברתיות ולפיה ישנו סם חדש מסוג קריסטל המחולק לילדים ובני נוער, כאשר הסם כך נכתב בהודעה נמצא בתוך ממתקים, שוקולדים, חמאת בוטנים, קולה ועוד. אבל, הוא מגיע בעיקר בצורת סוכריות, כך נכתב בהודעה. זה המקום לעצור ולהרגיע: אין בהודעה זו כל אמת.

אחת מהודעות הווטס אפ שנשלחה בקבוצת  הורים בקריות.

"בבקשה תעביר את זה גם אם אין לך ילדים בבית הספר", כך נכתב בהודעה, "הורים צריכים לדעת על הסם הזה. לסם אפילו ריח של תות… זה דבר מפחיד מאוד שקורה בבתי הספר שכולנו צריכים להיות מודעים אליו. בבקשה תורה לילדים שלך לא לקבל ממתקים מזרים. תעביר את הדואר הזה לכמה שיותר אנשים, כדי שנוכל להעלות את המודעות ולמנוע טרגדיות !". כך נכתב.
מהר מאוד חלפה ההודעה בקבוצות הווטס אפ ובימים האחרונים הגיעה גם לחיפה ולקריות. אחת האמהות לילד בכיתה ח' בבית ספר בקריות אמרה היום : "ממש נכנסתי לפאניקה. גם ככה זה גיל התבגרות והם בעייתיים בגיל הזה, אז אני צריכה גם שהוא יתפתה לסמים ויגיע לבית חולים או יותר גרוע חס וחלילה? צלצלתי אליו ישר כשקיבלתי את ההודעה ושאלתי אותו אם הוא אכל היום ומה הוא אכל וביקשתי שלא ייקח סוכריות אפילו מחברים. גם העברתי את ההודעה לכל מי שרק יכולתי וביקשתי שיעבירו הלאה. אני מעדיפה להיות היסטרית מאשר להצטער אחר כך".

סוכריות או סמים? ההורים בהיסטריה.

 

במשרד החינוך ביקשו להרגיע את ההורים אשר חלקם אף פנו לגורמים בבתי הספר, וביקשו לברר האם הם מודעים ל"סם החדש". במשרד החינוך מסרו כי "ההודעה הזו שרצה עכשיו בווטסאפ אינה נכונה. הדבר הזה לא הגיע לארץ, וככל הנראה מדובר בתרגום של טקסט מאנגלית. אנחנו מתואמים בנושא עם משטרת ישראל והרשות הלאומית למלחמה בסמים ובאלכוהול וככל שיהיו התפתחויות בנושא נעדכן. כמו כן, אם למישהו יש מידע שאכן זה קיים בארץ, אנא עדכנו".

בצילום: ההודעה המקורית שתורגמה לעברית.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות