הפקה חגיגית וחדשה של תיאטרון חיפה

ברביעי האחרון, התקיימה הצגה חגיגית ל"על מי ועל מה"- הפקה חדשה של תיאטרון חיפה בכיכובם של איציק כהן, אלמה דישי, מיכאל מושונוב ויסמין עיון
 

ברביעי האחרון, התקיימה הצגה חגיגית ל"על מי ועל מה"- הפקה חדשה של תיאטרון חיפה בכיכובם של איציק כהן, אלמה דישי, מיכאל מושונוב ויסמין עיון ובבימויו של משה נאור, המנהל האומנותי של התיאטרון, שגם תרגם את המחזה.

ההצגה עלתה לפני פחות מחודש, אולם כבר הספיקה לזכות לשלל ביקורות אוהדות אשר ציינו את המשחק המשובח והבימוי המצוין למחזה הרלוונטי של זוכה הפוליצר איאד אקטאר. האירוע התקיים בנוכחות ראש העיר יונה יהב ורעייתו הפרופ׳ רבקה יהב, מנכ"לית תיאטרון חיפה- ניצה בן צבי, המנהל האמנותי – משה נאור ויו"ר דירקטוריון תיאטרון חיפה- ישראל סביון.

קרדיט: יואב איתיאל

קרדיט: יואב איתיאל

בין החיפאים הרבים בלט השחקן מוני מושונוב שהגיע לפרגן לבנו מיכאל המשחק בהצגה. האב ובנו נראו נרגשים במיוחד ומוני סיפר כי הוא ואשתו סנדרה שדה, אמו של מיכאל, הכירו במהלך תקופתם כשחקנים על במות תיאטרון חיפה בשנות השבעים, כאשר שיחקו ביחד בהצגה "ליל העשרים" ונשואים מאז ועד היום, ולכן העובדה כי מיכאל כעת משחק בתיאטרון חיפה מהווה עבור בני המשפחה סגירת מעגל מרגשת.

קרדיט: יואב איתיאל

קרדיט: יואב איתיאל

על ההצגה: באטלנטה של ימינו, אב למשפחת מהגרים פקיסטנית אמידה הגשים את גרסתו לחלום האמריקאי, אולם מאז שנפטרה אשתו האהובה שלוותו אינה שלמה. הוא דואג לשתי בנותיו בכל מאודו, וחרד רק לדבר אחד: האם יצליח להשיא את ביתו הגדולה זרינה, הרווקה הנצחית? אהבתו העמוקה אליה, לצד ערכי המשפחה, המסורת והנישואין בהם הוא דוגל, מביאים אותו לחיפוש עיקש אחר חתן, עד שהוא מאתר, בדרכים שונות ומשונות, מועמד אידיאלי עבורה, והתרגשותו גדולה. אך לזרינה, שהחתן הפוטנציאלי דווקא מוצא חן בעיניה מאד, אופי עצמאי וסוער. המסורת הדתית והשמרנית בה גדלה, ובמיוחד מקומה המוגבל של האישה בתוכה, מציתים בה חוש מרד. הרומן אותו היא משלימה, גרסה פמיניסטית לסיפור מהמקורות, מקומם את הקהילה נגדה ומעמיד את משפחתה בטלטלה קשה, המגיעה אל סופה בכוחה של האהבה. קומדיה מרירה מתוקה, מלאת חום ואהבת אדם.

קרדיט: יואב איתיאל

קרדיט: יואב איתיאל

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחברה