מה כתב יונה יהב שעורר את זעמו של מנכ"ל חיפה כימיקלים?

"בשם מלחמת החורמה שהכרזת על החברה, כשלנגד עיניך עומדת מטרה אחת ויחידה – סגירת המפעל – אתה לא נותן לעובדות לבלבל אותך", כך כתב מנכ"ל חיפה כימיקלים לראש עיריית חיפה. וזה עוד לא הכל. אבל מה בעצם כתב יהב שעורר כל כך את זעמו של המנכ"ל ?
מנכ"ל מפעל חיפה כימיקלים, נדב שחר, פנה אתמול (ראשון) במכתב חריף לראש העירייה יונה יהב, וזאת בעקבות תשובתו של יהב לשאילתא בנושא חיפה כימיקלים אשר הועלתה במועצת העיר.
יהב נתבקש להשיב על שאילתא שהגיש חבר המועצה ג'מאל חמיס, ובה שאל מה יעלה בגורל עובדי חיפה כימיקלים ובני משפחותיהם בעקבות סגירת המפעל. יהב ענה על השאילתא באופן אשר הרתיח את מנכ"ל חיפה כימיקלים, נדב שחר: "על אף מה שמצטייר מדיווחי התקשורת", כתב יהב, "טרם הושגה הסכמה בנוגע לאופן הבאת האמוניה ושינועה למפעל. לעניין סוגיית רשיון העסק, הנהלת מפעל חיפה כימיקלים לא ביצעה את הפעולות הנדרשות על מנת לקבל רשיון ואין למפעל את ההיתרים המתאימים והנדרשים לקבלת רשיון, כגון היתר רעלים, והיתר פליטות. על כן אין עיריית חיפה יכולה לספק רשיון עסק למפעל ואף לא לזרז את העניין".
עוד הוסיף יהב לסיום: "אנו מצרים מאוד על העובדים שנלקחים כבני ערובה, במאבקה הציני של ההנהלה נגד העיר ותושביה".

ארובה במפעל "חיפה כימיקלים". צילום: כאמל קזאמל, המשרד להגנת הסביבה.

שחר לא נשאר חייב ובמכתב שהעביר ליהב בנושא כתב לו: "עיון בתשובתך למר חמיס מעלה כי כל כולה אי דיוקים ולשון הרע על החברה, תוך שאתה מציג את עצמך כמי שמאוד מעוניין להנפיק רשיון עסק, אך אינו יכול, כביכול".
העובדות אשר ידועות לך היטב, הינן שונות בתכלית, אף שלמרבה הצער ובשם מלחמת החורמה שהכרזת על החברה, כשלנגד עיניך עומדת מטרה אחת ויחידה – סגירת המפעל, יהא אשר יהא, אתה לא נותן לעובדות לבלבל אותך. למרות התנכלויותיך האינסופיות לחברה ולמפעלה הצפוני – החברה או מי מטעמה עדו ועודם עושים ימים כלילות כדי להחזיר את המפעל לפעילות סדירה, תוך שלצורך כך פעלה ומילאה אחר כל דרישה שהועלתה על ידי העירייה והמציאו את כלל המסמכים שנדרשו על ידכם, אלא שאתם בחרתם לפעול בניגוד לחוק ולהימנע מחידושו או הארכתו של רשיון העסק".

יהב חותם על צו הפסקת העבודה של מפעל חיפה כימיקלים. צילום ארכיון: עיריית חיפה.

עוד הוסיף שחר וכתב: "לפיכך, נראה איפוא כי מי שלוקח את עובדי החברה כבני ערובה היא העירייה שבראשותך, אשר ככל הנראה גמרה אומר בליבה להביא לסגירת המפעל, תוך קיפוח פרנסתם של מאות עובדי החברה במעגל הראשון ואלפים נוספים במעגל השני, ויהי מה, לא יכולה שלא להתגנב התחושה שהכל נעשה לקראת הבחירות המוניציפאליות הקרובות כך שתוכל להציג עצמך כ"אביר איכות הסביבה". כתב שחר. "אין בכוונתה של החברה ללכת כצאן לטבח ולאפשר לך להביא לפיטורי עובדיה ובכוונתה לעשות שימוש בכל האמצעים החוקיים העומדים לרשותה על מנת שבסופו של דבר יינתן למפעלה רשיון עסק והוא יוכל לחדש את פעילותו וכן כי העירייה תכבד ותמלא אחר החלטת ממשלת ישראל בכל הנוגע לחידוש האמוניה למדינת ישראל, חלף טירפודה על ידך לשם סיפוקם של מאווייך הפוליטיים".
את המכתב שיגר שחר גם לכל חברי מועצת העיר ולרשות הרישוי בעיריה.
מעיריית חיפה טרם נמסרה תגובה.

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות