כ-200 תושבי רמת בגין התאספו כדי לדון בישיבה החרדית אשר הוקמה בשכונה

בין היתר מוטרדים התושבים החילוניים מהעובדה שתלמידי הישיבה נהנים מתמיכה מבית: "הם יכולים להגיע בהמוניהם באוטובוסים".
כ-200 תושבים בשכונת רמת בגין בחיפה התאספו אתמול בערב בכדי לדון בדרכי ההתמודדות מול מה שהם מכנים "השתלטות החרדים על השכונה".

כזכור לפני מספר שבועות הקימו תלמידים חרדים ישיבה בתוך מבנה המכון לחקר הרמב"ם, ואף הביאו למקום מיטות, מזרנים וציוד רב. עובדי העירייה אמנם פינו את תלמידי הישיבה ואת כל הציוד ואף הרסו במקום קירות גבס שבנו תלמידי הישיבה, אולם בית המשפט התיר לתלמידים החרדים לשוב אל המבנה לאחר שקיבל את טענות העמותה לה שייך המבנה, שטענה כי הימצאותם במקום אינה מהווה כלל פלישה וכי הפינוי נעשה ללא צו שיפוטי. בתביעה שהגישה העמותה טענה כי עובדי העירייה גרמו לנזקים בסך עשרות אלפי שקלים. השופטת, עידית וינברגר, הורתה לעירייה לשלם לעמותה 10,000 שקל וציינה כי עיריית חיפה אינה רשאית לעשות דין לעצמה ולפנות את המבנה מיושביו מבלי לנהל הליך משפטי.

עובדי העירייה מפנים את הישיבה לפני כחודש. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה.

אתמול כאמור נפגשו התושבים ודנו בדרכים לשמור על צביונה ואופיה החילוני של השכונה. "הם כבר הצליחו לכופף את העיריה ואותנו בבית המשפט, ויש להם עו"ד חזק (עו"ד יעקב וינרוט- ק"ר) גם אנחנו נהיה חייבים לשכור עורך דין ולא להילחם לבד", אמר אחד התושבים. תושב אחר אמר כי הוא מוטרד מהעובדה שהחרדים ידועים כבעלי תמיכה רבה מבית: "הם יכולים גם להגיע לשכונה בהמוניהם באוטובוסים. ומה נעשה אז ? יש כאן תושבים שבנויים לאלימות?" שאל בדאגה. אחד מחברי הועד ענה בשם התושבים, "אנחנו מאוד מקווים שלא נגיע לזה".
כזכור לפני שבוע תלו תושבי השכונה כרזות ברחבי העיר הקוראות לשמירת השבת וללבוש צנוע. מטרת השלטים היתה להמחיש לתושבים החילוניים כיצד עלולה להיראות השכונה, אם הרוב בה יהיה רוב חרדי.

אחת הכרזות שנתלתה ברמת בגין לפני מספר ימים.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות