כנס זכויות

ביוזמת אגף הרווחה: הורים לילדים על הרצף האוטיסטי הגיעו לשמוע על הזכויות והשירותים שהם זכאים להם 

בתמונה: הילה רואש בהרצאתה לפני ההורים

כנס אזורי בנושא "זכויות להורים לילדים ובוגרים על הספקטרום האוטיסטי" התקיים ביום חמישי במתנ"ס אלי כהן שבקריית מוצקין, ביוזמת אגף הרווחה בעירייה בשיתוף עם עמותת אלו"ט

עשרות הורים שמעו את הרצאתה של העובדת הסוציאלית הילה רואש, רכזת מרכז אלו"ט למשפחה במחוז חיפה. רואש ציינה כי לאורך מעגל החיים ישנם זכויות ושירותים הניתנים לילד על הספקטרום האוטיסטי ולמשפחתו מטעם גופים שונים במדינה, כגון: זכויות כספיות בביטוח לאומי, זכויות במערכת החינוך, טיפולים פרא-רפואיים בקופות החולים ושירותים הניתנים דרך הרווחה.

אגף הרווחה במוצקין מספק מגוון שירותים לאוכלוסייה זו, ובהם: מעונות יום שיקומיים, חונכים, סייעות משלבות בגן רגיל, נופשונים, קייטנות, מרכזי ותעסוקה ועוד.

את הכנס יזמו העובדות הסוציאליות סיון צ'יקו ורוזית חן-בובליל, מרכזות תחום האוטיזם באגף הרווחה בעירייה, שנותן מענה ל-94 משפחות.

מנהלת אגף הרווחה בעירייה, אירנה מנשירוב, הדגישה בכנס את חשיבות האבחון המוקדם, המאפשר התאמת מענה מתאים  לכל מקרה ומקרה. כמו כן ציינה מנשירוב כי המודעות לנושא האוטיזם עלתה מאד בשנים האחרונות.

בשנה האחרונה פנתה עמותת "אלווין ישראל" לראש העיר חיים צורי בבקשה להקים במוצקין מעון יום שיקומי לילדים בגיל הרך על הרצף האוטיסטי. צורי נתן את האור הירוק בכפוף לאישורים הנדרשים. עד אז עמותת אלווין קיבלה אישור להפעיל כיתה כזאת בתוך מסגרת קיימת ברחוב דרך עכו בעיר.

צורי אמר כי הוא רואה בחיוב שילוב מעון יום שיקומי כחלק מקומפלקס של גני עירייה.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם בעקבות העלאת הריבית במשק תוותרו על רכישת דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בקרית מוצקין