זוכרים ומספרים

אירועי יום הזיכרון לשואה ולגבורה תשע"ה בחיפה יתקיימו בכמה מישורים. הטקס המרכזי יתקיים באודיטוריום במרכז הכרמל. המחזה "תפילין" יועלה במהלך הטקס וכן ניצולים יפגשו עם בכירי העירייה ויספרו את סיפור ההישרדות שלהם בשואה

 

בטקס בחיפה ישולבו סיפוריהם של ששת מדליקי המשואה

בטקס בחיפה ישולבו סיפוריהם של ששת מדליקי המשואה

עצרת הזיכרון המרכזית בחיפה, לציון יום השואה והגבורה תשע"ה, תתקיים ביום רביעי 15.4.2015 בשעה 20:00 ערב יום השואה, באודיטוריום שבמרכז הכרמל.
העצרת, בניהולו המוזיקאלי של דורון צור, הופקה על ידי אגף התרבות בעיריית חיפה בשיתוף בית "היינה", בית צ'רנה ו"בית יציב".
העצרת בהשתתפות: מ"מ ראש העיר חדווה אלמוג, בקריאת קדיש ותפילת אל מלא רחמים, מפי הרב דוד אבוחצירה. יזכור מפי מנכ"ל תיכון קריית חיים ד"ר דודי גושן. הנחייה מנהלת בית היינה ובית צ'רנה שולה גילט.
שישה ניצולי שואה ידליקו משואות לזכר ששת המיליונים שנספו בשואה. בטקס ישולבו סיפוריהם של מדלקי המשואות: ליפ מרדכי, משה זילברמן, רוזנגרטן ישראל, שולמית (שלומאה) הרשקו, חנה ורמן ופנינה בייצ'ר. את מדליקי המשואות ילוו בני נוער מקריית חיים.
במרכז העצרת יועלה המחזה "תפילין" בבימויו של אריאל קוזלובסקי. המחזה מגולל את סיפור השתלשלותם של תפילין אותם מקבל גיבור המחזה חן מסבו. באמצעות התפילין שעברו מדור לדור ושרדו את השואה מביא המחזה את סיפור משפחתו של הנער החוגג בר מצווה.

"לכל איש יש שם" – "זיכרון בסלון"

למחרת היום (יום חמישי ה – 16.4.2015 בשעה 10:00) יום הזיכרון לשואה ולגבורה יתקיים טקס ההתייחדות עם זכר הנספים בשואה "לכל איש יש שם". טקס ההתייחדות עם זכר הנספים בשואה, יתקיים תחת הכותרת "זיכרון בסלון". בטקס המופק על ידי אגף התרבות ישולב סיפור חייהם של ניצולי השואה: חנה מלכה, דב וקסלר, מלכה בקון ויהושוע ורשבסקי. עוד ישתתפו בטקס תלמידי מגמות התיאטרון של בתי הספר: עירוני ה', רעות וליאו באק. הציבור יוזמן לקרוא בשמות הנספים ולהתייחד עם זכרם.

"זיכרון במשרד" – יוזמה של ניצולי שואה המבקשים לקיים מפגשים עם אישי ציבור, בני נוער ומובילי דעת קהל ולספר את סיפורם. במסגרת זו יתקיימו השבוע בעיריית חיפה שני מפגשים:
מחר (יום שני ה – 13.4.2015 בשעה 09:30) ממלאת מקום ראש העיר, חדווה אלמוג. תיפגש בלשכתה עם ניצולת השואה בלה צוקרמן.
מחרתיים – יום ג' 14.4.2015, בשעה: 11:00, מנהל אגף התרבות, אורי בלום ייפגש במשרדו עם ניצול השואה – משה זילברמן.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה