התזמורת הפילהרמונית

גאה לארח את המנצח הישראלי הצעיר להב שני, שזכה לתגובות נלהבות של הקהל והביקורת בביקוריו הקודמים, לסדרת קונצרטים במהלך חודש ינואר. בקונצרטים יתארח גם הכנר כריסטיאן טצלף.

המנצח להב שני והכנר כריסטיאן טצלף יתארחו בסדרת קונצרטים של התזמורת הפילהרמונית

התזמורת הפילהרמונית הישראלית גאה לארח את המנצח הישראלי הצעיר להב שני, שזכה לתגובות נלהבות של הקהל והביקורת בביקוריו הקודמים, לסדרת קונצרטים במהלך חודש

ינואר. בקונצרטים יתארח גם הכנר כריסטיאן טצלף.

הקונצרטים ייפתחו עם הסואיטה התזמורתית מס’ 2 של באך, שהולחנה כפי הנראה בין השנים 1737-1739 בעת שהותו של באך בלייפציג. הסואיטה, בדומה לסואיטות אחרות מייצגת אחדות אירופית עוד לפני שמישהו העלה את הרעיון על דל שפתיו. הפרק האחרון – מחול הבדינרי, הוא מקורי ומלהיב והביא לכך שבשעתה הייתה הסואיטה ללהיט שנמנה עם מאה היצירות הקלאסיות הפופולריות ביותר בכל הזמנים.

עוד ינוגנו בקונצרט הקונצ'רטו לכינור של ברטוק, הנשען על נושאים מתוך המוזיקה העממית והסימפוניה החמישית של שוסטקוביץ', הנחשבת לאחת הטובות מבין הסימפוניות שלו ולבטח הפופולרית שבהן.

בהמשך סדרת הקונצרטים, ינוגנו הסימפוניה השביעית של בטהובן והקונצ'רטו לכינור של מנדלסון. את הפילהרמונית בג'ינס תנחה רונה קינן.

מלבד  הקונצרטים בסדרה, יתקיימו גם שני אירועים מיוחדים באולם צוקר החדש, בהשתתפות הכנר טצלף:

האחד, קונצרט קאמרי, שיתקיים ביום שבת, 27 בינואר ב-17:00, שבו יצטרף טצלף להרכב קאמרי של התזמורת הפילהרמונית. בתכנית: סונטה לאבוב, לכינור ולצ’לו מאת באך, טריו סונטה מס’ 4 של הנדל, סונטה מס' 3 לכינור, לאבוב, לבסון, ולבאסו קונטינואו של זלנקה, טריו סונטה מס’ 2 של באך, הסינפוניה "ברוב שרעפי בקרבי" של באך והגרסה הקאמרית לקונצ'רטו לאבוב ולכינור של באך.

האירוע השני ייערך באולם צוקר ביום שלישי, 23 בינואר ב-16:30 ובו יעביר טצלף כיתת אמן לסטודנטים מצטיינים מבית הספר למוזיקה ע"ש בוכמן מהטה, אשר תהיה פתוחה לקהל הרחב.

הקונצרטים ייערכו בין התאריכים 22-28.1/18 בהיכל התרבות ע"ש צ'רלס ברונפמן תל-אביב, ובאודיטוריום חיפה.

להב שני (Lahav Shani), מנצח

כוכבו של להב שני כמנצח דרך בעקבות זכייתו בתחרות היוקרתית לניצוח ע"ש גוסטב מהלר בבמברג (2013). מאז התבסס מעמדו כאחד המנצחים הצעירים המבוקשים ביותר. באוגוסט 2016 הכריזה התזמורת הפילהרמונית של רוטרדם כי החל מספטמבר 2018 הוא יכהן כמנצחה הראשי ויהיה למנצח הראשי הצעיר ביותר בתולדות התזמורת. החל מעונת 2017-18 מכהן להב שני כמנצח אורח ראשי של התזמורת הסימפונית של וינה, שעימה הופיע פעמים רבות  מאז ניצח עליה לראשונה במאי 2015, לרבות בסיור חשוב ברחבי אירופה בינואר 2016. הופעותיו האחרונות והקרובות כוללות קונצרטים עם תזמורות מובילות, בהן התזמורת הסימפונית של הרדיו הבוורי, הסימפונית של לונדון,  תזמורת הקונצרטחבאו, תזמורת דרזדן, תזמורת טונהאלה מציריך, תזמורת פסטיבל בודפשט, הסימפונית של בוסטון, התזמורת הסימפונית של רדיו ברלין, תזמורת פילהרמוניה, תזמורת פריס, תזמורת פילדלפיה, הפילהרמונית המלכותית השוודית, התזמורת הסימפונית של במברג והתזמורת הפילהרמונית של רדיו צרפת. ביוני 2014 הופיע לראשונה בהצלחה רבה בברלין באולם הקונצרטהאוס ובאולם הפילהרמוני, ומאז שב וניצח בברלין הן באופרה הממלכתית והן בקונצרטים. בדצמבר 2015 מילא בהתראה קצרה את מקומו של פרנץ ולזר-מסט, שחלה, בקונצרטים עם התזמורת הפילהרמונית של וינה. בקונצרטים אלה, שזכו לשבחי הביקורת והקהל, ניצח על הסימפוניה הראשונה מאת מהלר ועל הקונצ'רטו ב-רה מינור לכלי מקלדת מאת באך, שבביצועו היה גם הסולן. באוקטובר 2013 הוזמן בידי התזמורת הפילהרמונית הישראלית לפתוח את עונת  הקונצרטים 2013-14. הוא הוזמן מיד להופיע שוב עם התזמורת בשתי העונות הבאות. הקשר ההדוק שלו עם התזמורת החל ב-2007, כשניגן עמה כסולן את הקונצ'רטו לפסנתר מאת צ'ייקובסקי תחת שרביטו של זובין מהטה, ונמשך ב-2010, כשמאסטרו מהטה הזמינו להצטרף לסיור התזמורת במזרח הרחוק כפסנתרן, כעוזר מנצח וכנגן קונטרבאס. להב שני נולד ב-1989 בתל-אביב, החל ללמוד נגינה בפסנתר בגיל 6 אצל חנה שלגי והמשיך אצל פרופ' אריה ורדי בבית הספר הגבוה למוזיקה ע"ש בוכמן-מהטה באוניברסיטת תל-אביב. הוא השלים את חוק לימודיו באקדמיה למוזיקה ע"ש הנס אייזלר בברלין, שם השתלם בניצוח אצל פרופ' כריסטיאן אוולד ובפסנתר אצל פרופ' פביו בידיני. בשנות לימודיו נעזר בהדרכתו של דניאל בארנבוים. ללהב שני ניסיון לא מבוטל בנגינת מוזיקה קאמרית. ביולי 2017 הופיע לראשונה בפסטיבל ורבייה.

צילום:
להב שני – Marco Borggreve
כריסטיאן טצלף – Giorgia Bertazzi

כריסטיאן טצלף (Christian Tetzlaff), כנר

כריסטיאן טצלף הופיע כסולן עם התזמורות המובילות בעולם, בהן הפילהרמונית של ניו יורק, התזמורת הסימפונית של בוסטון, תזמורת פילדלפיה, הפילהרמונית של לוס אנג'לס, הפילהרמונית של ברלין, הסימפונית של לונדון, הפילהרמונית של לונדון, הפילהרמונית של וינה, תזמורת הקונצרטחבאו, התזמורת הסימפונית של רדיו בווריה והתזמורת הפילהרמונית הישראלית. כמוזיקאי קאמרי נלהב הוא זכה לשבחים כיוזמם של פרויקטים חדשניים וכמייסדה של רביעיית טצלף, שהחלה לפעול ב-1984. הקלטותיו זיכוהו בפרסים רבים, לרבות הדיאפזון ד'אור, פרס אדיסון, פרס מידם ופרס אקו וכן מועמדויות אחדות לפרס גראמי. הן כוללות את הקונצ'רטות לכינור מאת דבוז'ק, מוצרט, לאלו, סיבליוס, צ'ייקובסקי, בטהובן, שוסטקוביץ' וירג וידמן; את "ממבו, בלוז וטרנטלה" מאת מרק-אנתוני טרנג'; סונטות לכינור מאת מוצרט, ברטוק, שומאן וברהמס; את מכלול הסונטות והפרטיטות מאת באך ואת השלישיות לפסנתר ולכלי קשת מאת ברהמס עם לרס ווגט וטניה טצלף. כריסטיאן טצלף נולד בהמבורג ב-1966 ולמד בקונסרבטוריון של ליבק אצל אוּוֶה-מרטין הייברג ובסינסינטי אצל וולטר לוין. הוא היה אמן הבית של קרנגי הול בניו יורק, אולם ויגמור בלונדון, תזמורת טונהאלה בציריך, התזמורת הפילהרמונית של ברלין ותזמורת שרות השידור של הסן בגרמניה. כריסטיאן טצלף מנגן בכינור שניבנה בידי בונה הכינורות הגרמני פטר גריינר ומלמד באקדמיית קרונברג.

יוסי ארנהיים (Yossi Arnheim), חלילן

יוסי ארנהיים, יליד תל-אביב, מכהן כחלילן ראשון בתזמורת הפילהרמונית הישראלית באקדמיה למוסיקה ע"ש רובין בירושלים וכן בבית הספר ע"ש בוכמן מהטה באוניברסיטת תל-אביב. הוא הופיע כסולן עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית ועם תזמורות אחרות בארץ ובחו"ל. כמו כן הופיע ברסיטלים בארה"ב, בגרמניה, בשוויץ, בצרפת, באוסטריה, בצ'כיה, בסינגפור, בתאילנד, בברזיל ובבולגריה. יוסי ניגן מוזיקה קאמרית בפסטיבלים שונים והדריך בכיתות אמן במספר בתי ספר חשובים בארה"ב, בגרמניה ובהונגריה. הוא הקליט יצירות לחליל עבור החברות הרמוניה מונדי, מרידיאן, קונטרפונקט וכן עבור קול ישראל. תקליטור מיצירות טלמן בנגינתו זכה בשנת 1993 בפרס איגוד משווקי המוזיקה בבריטניה. לפני שנים אחדות הקים את "שש-בש", אנסמבל שבו מתמזגת נגינתו הקלאסית עם מיטב המנגינות של ארצות ערב ודרום מזרח אסיה.

מועדי הקונצרטים והתכניות:

מנצח: להב שני

כנר: כריסטיאן טצלף

חלילן: יוסי ארנהיים

בתכנית:

באך: סואיטה תזמורתית מס’ 2

ברטוק: קונצ’רטו לכינור מס' 2

שוסטקוביץ' : סימפוניה מס’ 5

אודיטוריום חיפה

22.1.18 (יום שני) ב-20:00

מחיר: 50-550 ₪

כרטיסים ניתן להשיג בטלפון – 3766* או באתר: דף האירוע

לפרטים נוספים: יסמין לאוי קליסקי, jasmin@shalomtelaviv.com , 054-8879055
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור השקת הרכבלית בחיפה - האם תשתמשו בה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בתרבות ופנאי