הצדעה לחטיבת כרמלי בטכניון

חטיבת כרמלי, שלחמה בכל מלחמות ישראל מאז מלחמת העצמאות, היא חטיבת חי"ר שהוציאה משורותיה שלושה רמטכ"לים ויותר מ-30 אלופים. לחטיבה לא היה מעולם אתר הנצחה מרכזי.
אתמול (שלישי) נערך בטכניון אירוע הצדעה ללוחמי חטיבת כרמלי לרגל 70 שנה למדינת ישראל. באירוע הוצגו תוכניות של סטודנטים מהטכניון לאתר ההנצחה החדש של החטיבה בגליל העליון. העבודות הזוכות יזכו את הסטודנטים במלגות בסכום כולל של 17 אלף שקלים, תרומת רוטרי חיפה ועמותת חטיבת כרמלי.

חטיבת כרמלי, שלחמה בכל מלחמות ישראל מאז מלחמת העצמאות, היא חטיבת חי"ר שהוציאה משורותיה שלושה רמטכ"לים ויותר מ-30 אלופים. לחטיבה לא היה מעולם אתר הנצחה מרכזי, ולכן הוחלט בעמותת חטיבת כרמלי להקים אתר הנצחה חטיבתי בחורבת ירדה – אתר שנכבש על ידי חטיבת כרמלי בליל ה-16 ביולי 1948.

 

מצדיעים לחטיבת כרמלי, אתמול בטכניון. צילום: אפי שנפר.

בין החטיבה לטכניון מתקיים קשר רב שנים, שתחילתו ב"פלוגת הסטודנטים" – סטודנטים מהטכניון – שהיוו את הגרעין שסביבו צמח גדוד 22 בחטיבה. מסיבה זו, ומתוך הערכה ליכולותיהם של הסטודנטים בפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים, פנתה העמותה להנהלת הטכניון בבקשה לסייע לה בתכנון האתר. היענותם של נשיא הטכניון פרופ' פרץ לביא וסגן הנשיא לקשרי חוץ ולפיתוח משאבים פרופ' בועז גולני הובילה לקיומו של קורס קיץ לתכנון אתר ההנצחה.

הקורס התקיים במסגרת המסלול לאדריכלות נוף בפקולטה, בראשותה של פרופ' נורית ליסובסקי כאחראית אקדמית ובהנחייתן של צופיה רוזנר-סלע ונאוה רגב.
באירוע ההצדעה שנערך אתמול באודיטוריום בנג'מין בפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים, השתתפו גם סטודנטים לשעבר אשר הפכו ללוחמי החטיבה, וכמו כן משפחות שכולות של חללי החטיבה אשר נפלו בעת מילוי תפקידם.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך