האם היו הטרדות או תקיפות מיניות בתקופת עבודתו של המנצח הידוע בטכניון?

המנצח יצא היום לחופשה בלתי מוגבלת מהטכניון ובמוסד היוקרתי עורכים בדיקה מקיפה על מנת לברר האם היו הטרדות או תקיפות מיניות, בתקופת עבודתו.
המנצח מנחם נבנהויז יצא היום לחופשה בלתי מוגבלת מהטכניון. במוסד היוקרתי הודיעו היום כי נערכת בדיקה מקיפה בכדי לברר האם היו תקיפות מיניות או הטרדות מיניות כלשהן, בשנים בהן לימד נבנהויז במוסד. המנצח הידוע בעולם המוסיקה הקלאסית, עבד במוסד הטכניון החל משנת 2002 ועד היום.

 

הטכניון. צילום: בני שלביץ

בימים האחרונים עלו לכותרות טענות לכאורה כנגד נבנהויז מתלמידיו לשעבר בתיכון לאומנויות תלמה ילין. התלמידים התלוננו כי במהלך עבודתו בבית הספר הידוע בגבעתיים, הוא ביצע בהם לכאורה עבירות מין.
מנהל התיכון לאומנויות, משה פילוסוף, הדגיש כי נבנהויז אינו עובד במוסד כבר מספר שנים וכי המעשים אשר לכאורה ביצע, אירעו בשנות ה-90. במכתב שהעביר פילוסוף להורי התלמידים כתב להם בין היתר: "בימים האחרונים נחשפנו לידיעה קשה על אודות איש צוות לשעבר, שלפני יותר מ-20 שנה, במהלך עבודתו בבית הספר ובמקומות חינוכיים נוספים, פגע לכאורה מינית בתלמידים. כולנו מזועזעים מהידיעה ומוקיעים כל התנהגות פוגענית באשר היא. עם היוודע דבר הידיעה על אודות מעשיו, יצר בית הספר קשר עם הגורמים הרלוונטיים לצורך דיווח והתייעצות, ושיתף את כלל המורים וועד ההורים המרכזי של בית הספר. ביטחונם ושלמות גופם ונפשם של תלמידינו עומדים בראש מעיינינו", כך כתב להורים.
ב-15 השנים האחרונות כאמור, מלמד נבנהויז גם במחלקה ללימודים הומאניים ואומנויות בטכניון, אולם היום כאמור יצא נבנהויז לחופשה בלתי מוגבלת.
"הטכניון לא חיכה לתלונה רשמית, אלא יזם בעצמו הליכי בדיקה", כך נמסר הערב בתגובה ממוסד הטכניון, "בין היתר פנינו לסטודנטים ולנגנים בתזמורת כדי לשמוע מהם אם היו אירועים של הטרדה או תקיפה מינית בתקופת העסקתו של מנחם נבנהויז בטכניון.
התהליך בעיצומו, ונדווח כשיושלם. נבנהויז יצא לחופשה בלתי מוגבלת ומונה לו מחליף בכל המשימות המיידיות במחלקה ובתזמורת. הטכניון משקיע משאבים ומאמצים רבים כדי להבטיח סביבת עבודה ולימודים המכבדת כל אישה ואיש בקמפוס, ופועל באופן שוטף ועקבי למניעת הטרדות מיניות ולטיפוח תרבות מכבדת", כך נמסר.

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות