מוסדות החינוך משנים פניהם

שינויים במערכת החינוך בעיר: ארבע חטיבות ביניים יוקמו במשכנות אמנים; החטיבה העליונה בתיכון אורט מוצקין תעבור לרחוב דקר; הבניין של תיכון אורט יעבור חיזוק בפני רעידות אדמה ויאוכלס בחטיבה עליונה חדשה 

השטח שעליו תקום קריית החינוך החדשה מדרום לבית הספר נבון. צילום: עמית עזריאל

בשבוע החולף הונח נדבך חשוב ומכריע בקבלת ההחלטות על החינוך העל יסודי לעתיד לבוא בקריית מוצקין. הוועדה העליונה לאישור בתי ספר על יסודיים של משרד החינוך אישרה את הצעת העירייה בנושא המבנה המתאים ביותר למבנה הגיאוגרפי והדמוגרפי לקריית מוצקין.

כמענה לגידול הצפוי במספר התלמידים, יוקמו 4 חטיבות ביניים בקריית החינוך החדשה בשכונת משכנות אמנים, מדרום לבית הספר היסודי על שם יצחק נבון. האתר יאוכלס בשתי החטיבות הקיימות, יונתן ורבין, ושתי חטיבות חדשות.

החטיבה העליונה הקיימת כעת בתיכון אורט מוצקין תעבור לאתר חטיבות הביניים הקיים ברחוב דקר.

בניין החטיבה העליונה יחוזק בפני רעידות אדמה כשהוא פנוי מתלמידים ובסיומו של התהליך יאוכלס מחדש כחטיבה עליונה שנייה בעיר.

על פי המתווה שאושר, כל שתי חטיבות ביניים יוצמדו לחטיבה עליונה אחת כדי להבטיח רצף פדגוגי. כך תעמוד לפני בוגרי חטיבות הביניים קשת רחבה הרבה יותר של בחירת מסלולי לימוד ומגמות.

בהכנת המתווה סייעה לעירייה חברת "משאבי ידע" בהנהלתו של ד"ר איציק כהן, המתמחה בתחומים כגון אלה ברשויות מקומיות בארץ.

ראש העירייה חיים צורי: "על פי תוכנית העבודה, ובהתייעצות עם אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, אנו מתכננים מבעוד מועד את המענים החינוכיים לכלל התלמידים בהווה ובעתיד".

יש לציין, כי בשבוע שעבר אישרה מועצת העיר פה אחד להקים 8 גני ילדים חדשים בסכום כולל של כ- 8 מיליון שקלים. זאת כהכנה לקליטת תלמידים חדשים בשל ההגירה החיובית לקריית מוצקין.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית מוצקין