בית המשפט לענייני משפחה: אין להורות על חלוקה פנסיונית של פנסיה מוקדמת

למרות הסכם הגירושין אשר נחתם בין הצדדים וקיבל תוקף של פסק דין, הבעל, באמצעות עו"ד שלומית סטרוגנו, חלק על מועד איזון הזכויות ביחס למועד פרישתו מעבודתו.
לפני כשנתיים, חתמו בני זוג על הסכם גירושין במסגרתו נקבע כי, הצדדים יפעלו בהתאם להוראות חוות דעת האקטואר עליו הסכימו הצדדים. במסגרת חוות הדעת, ערך האקטואר היוון לגמלת הבעל החל מפרישה בגיל 57 (פרישה מוקדמת) ועד לאריכות ימים. למרות הסכם הגירושין אשר נתחם בין הצדדים וקיבל תוקף של פסק דין וכן חוות דעת המומחה, הבעל, באמצעות עו"ד שלומית סטרוגנו, חלק על מועד איזון הזכויות ביחס למועד פרישתו מעבודתו.

האישה טענה כי יש לקבוע שמועד איזון הזכויות הסוציאליות בין הצדדים הנו עם יציאתו של הבעל לפנסיה מוקדמת הן לנוכח העובדה שהצדדים חתמו על הסכם גירושין שעניינו, בין היתר, התחייבות הצדדים לפעול בהתאם להוראות חוות דעת המומחה והן לנוכח העובדה שכך קבע המומחה. עוד טענה האישה כי, ככל ויקבע על ידי בית המשפט הנכבד לענייני משפחה בחיפה כי, הזכויות יאוזנו החל מגיל הפרישה הקבוע בחוק, או אז, יש לפסוק לה פיצויי הסתמכות בגין הסתמכותה על תנאי ההסכם אשר נחתם בין הצדדים.

 

מנגד טען הבעל כי יש לאזן את הזכויות לפי מועד גיל הפרישה הקבוע בחוק, בין היתר, מאחר והזכות  לגמלה מוקדמת הנה חלף שכר ומשכך אין אזנה בין הצדדים קודם לגיל הפרישה על פי חוק. עוד טען הבעל כי במידה ויקבע שמועד איזון הזכויות הנו עם יציאתו לפנסיה מוקדמת הרי שלא ישאר בידיו סכום כסף שיאפשר לו קיום מינימאלי מאחר ועליו לשלם בשנים הרלוונטיות גם את מזונות ילדיו.

עו"ד סטרוגנו: "מדובר במקרה חריג המקנה לבית המשפט שיקול דעת רחב, בקביעת תנאי האיזון ואופן עריכתו".

עורכת הדין שלומית סטרוגנו צילום יח"צ.

 

עוד הוסיפה כי "צדק בית המשפט הנכבד שקבע כי איזון הזכויות הפנסיוניות בין הצדדים יהיה במועד הפרישה על פי דין (גיל 67). שכן, בנסיבות מסוימות, כגון פגיעה כלכלית שלא תאפשר לאחד הצדדים קיום בכבוד, יתכן שהאיזון של הגמלה המוקדמת יידחה. ככל והיו קובעים כי על מרשי לאזן את הפנסיה המוקדמת בטרם מועד הפרישה הקבוע בחוק, הרי שהחלטה היתה מובילה לעיוות דין ומעמידה את מרשי בפני שוקת שבורה".

 

".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור תחרות הדגלים הלאומנית - האם תשקלו לתלות דגל ברכב/דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחוק ומשפט