שהשמש ששקעה כאן לפני שעה קלה לא תטעה אתכם: הסערה בהחלט בדרך

לאחר יום נעים באופן יחסי, עם פרקי שמש לא מעטים, החל מהערב צפוי שינוי קיצוני במזג האוויר. הכינו לעצמכם כוס תה וקיראו כיצד נערכים הגורמים השונים לסערה:
על פי התחזיות בשעות הקרובות ייעשה סוער, הגשם המקומי בו נתקלנו מפעם לפעם בשעות הבוקר ישוב ביתר שאת, יתחוללו סופות רעמים מלוות בברד וברוחות עזות, וקיים חשש לשטפונות והצפות.
בנמל חיפה כבר הודיעו הבוקר כי בעקבות מזג האוויר ייסגר הנמל לכניסת כלי שייט לכל הרציפים, הפלגות יתבצעו על פי שיקול דעת הנתב ובהתאם למזג האוויר ומצב הים. עם זאת העבודה על האוניות ברציפים תימשך כרגיל.
גורמי החירום וההצלה ובהם מד"א, כיבוי אש והמשטרה, ערוכים להעניק סיוע גם במקרים בהם מזג האוויר יהיה סוער במיוחד. גם הרשויות באיזור ערוכות ומוכנות לסערה החל מהערב, בדגש על הצפות ודרי רחוב, ובחברת החשמל מתכוננים לטפל במפגעים ובתקלות באספקת החשמל. 

 

ניידת תנועה בגשם. צילום דוברות המשטרה.

בעיריית חיפה סיפרו כי שבועיים לאחר הסערה שפקדה את הארץ שב והתכנס אתמול (רביעי) מטה החירום העירוני לישיבת הערכה ומוכנות לפגעי מזג האוויר.
על פי נתוני השירות המטאורולוגי ירדו בחיפה לפני כשבועיים למעלה מ – 100 מ"מ גשם בתוך שעות ספורות. הערב ובמהלך הלילה צפוייה כמות קטנה מזו אולם מצפות לנו גם רוחות עזות שעשויות להגיע עד 110 קמ"ש.

הצפות ענק בחיפה בסערה האחרונה. צילום דוברות איחוד הצלה כרמל

במטה העירייה נערכו בהתאם לתחזית זו תוך דגש על מתן מענה למפגעים אשר עשויים להיגרם כתוצאה מהרוחות העזות והים שצפוי להיות גועש ומסוכן. עובדים סוציאליים יסיירו ברחובות ויאתרו דרי רחוב במטרה לשכנעם להגיע לדיור מוגן ולא להישאר חשופים לקור.
צוותי כוננות מתוגברים של היחידות הביצועיות בעיריית חיפה יסיירו בעיר על מנת לתת מענה למקרים של הצפות, פינוי מכשולים כגון עצים, עמודי תאורה ורמזורים שעשויים לקרוס כתוצאה ממשבי הרוח העזים. המוקד העירוני 106 פועל כבר היום במתכונת מתוגברת עם מוקדנים, שיקלטו את פניות התושבים ויעבירו אותן לטיפול צוותי החירום על פי סדרי עדיפות שנקבעו מראש.
"עיריית חיפה חוזרת ופונה לתושבים להיערך מבעוד מועד לחזק דודי שמש, סככות וחפצים אחרים כגון עציצים, אדניות על גגות ומרפסות ולהתרחק ככל הניתן במהלך הסופה מעצים, עמודים וחפצים אחרים העלולים לעוף כתוצאה מהרוחות החזקות", כך נמסר.

עץ שקרס בקרית אתא בסערה האחרונה. צילום דוברות איחוד הצלה כרמל

 

מחר (שישי) יוסיף להיות גשום וסוער אבל כבר בשעות הצהריים במוקדמות תחלוף המערכת מאיזור הצפון והסערה תיחלש באופן משמעותי. בערב יהיה קר.
בשבת יעלו הטמפרטורות ויהיה מעונן חלקית ובסך הכל צפוי יום נעים לטיולים.

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות