הפתעה בבית הדין: מדוע התעקש הבעל לספר לאשתו ולדיינים שהוא בוגד בה?

הדיינים בבתי הדין הרבניים רגילים לבני זוג הנשבעים בפניהם כי אינם בוגדים. אבל מה קורה כשהבעל נשבע לאשתו שהוא דווקא כן בוגד בה? והאם בית הדין יחייב את האשה לקבל גט ? 
תדהמה והלם היו השבוע בבית הדין הרבני בחיפה כשבעל הגיע לדיון עם הצהרה בשבועה: "אני בוגד באשתי עם העובדת הזרה כבר שנים. אני מבקש לחייב את אשתי לקבל ממני גט".

מדובר בזוג הנשוי שנים רבות ולהם 3 ילדים בוגרים. הבעל, בתחילת שנות השישים לחייו, הוא בעליו של עסק המגלגל כמה עשרות מיליוני דולרים בשנה.

האישה מורה לספרות במקצועה. הצדדים גרים בדירות נפרדות מזה מספר שנים. האשה באמצעות עו"ד גדלי סולן מסרבת להתגרש וטוענת: "אני לא מאמינה לו שהוא בוגד בי, וגם אם כן, אני סולחת לו ורוצה שלום בית".

בית הדין יצטרך להחליט אם לחייב את האשה בגט. צילום אילוסטרציה.

הבעל נשבע כי הוא אכן בוגד באשתו. בשלב זה נותרו הדיינים המומים. מדובר באירוע נדיר בו הבעל מודה בפני אשתו כי הוא בוגד בה, כאשר שני בני הזוג מתגוררים בנפרד כבר כמה שנים והבעל אינו מסתיר את העובדה כי יש לו מאהבת. "אם בעלך מודה שיש לו קשר עם אישה אחרת, לא נוכל לכפות עליו להישאר" רמז בדיון אחד הדיינים.

האישה טענה: "הוא לא בוגד הוא רק מתרברב ואומר שהוא בוגד". הבעל חש פגוע מההקנטה של אשתו, עצר את הדיון ושלף את "נשק יום הדין" כשהניח על שולחן הדיינים "דיסק-און-קי" מה שהצליח להרגיז גם את הדיינים: "אם יש לכם לפטופ, אוכל להראות לכם את המאהבת  ואת הקשר שלי איתה. אני מבטיח לכם שאתם תיהנו מהמראות".

עו"ד סולן אמר בתגובה: "זו התגרות". הדיינים הסכימו כי מדובר בהתגרות ואז הטיח הבעל: "אשתי רוצה אותי משיקולים כספיים בלבד. עשר שנים לפני שהכרתי אישה אחרת היא כבר לא קיימה איתי יחסים בטענה שהיא לא סובלת אותי, פתאום היא רוצה שלום בית". הבעל גם גילה כי במשך שלוש שנים הוא מעביר לחשבונה של אשתו 35 אלף שקלים מידי חודש למחייה. "אני לא מוכן יותר להסכם הזה" אמר הבעל.

בית הדין הרבני יקבע בשבוע הבא האם האישה מחויבת להתגרש מבעלה.

עו"ד גדלי סולן. צילום: עצמי


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות