מה נדהמו השוטרים לגלות בתום מרדף שכלל נהיגה ברמזורים אדומים וחסימת כבישים?

מי שנסע אתמול בכביש 70 סמוך לצומת חסידים זכה לראות מרדף משטרתי בשידור חי. מדוע נמלט מהמשטרה אופנוען שנתבקש לעצור לביקורת ומה נדהמו השוטרים לגלות?
אתמול (ראשון) במהלך פעילות אכיפה באזור כביש 70 סמוך לצומת חסידים, ביקש שוטר הרכוב על אופנוע מרוכב אופנוע שנהג לצידו לעצור לבדיקה. רוכב האופנוע שזיהה את השוטר עם האופנוע המשטרתי החל להימלט ואז החל מרדף בין השוטר לבין האופנוען כאשר השוטר ממשיך לסמן לנהג הנמלט עם אורות מהבהבים וקורא לו במערכת הכריזה לעצור בצד. אולם את העבריין הנמלט זה לא עניין והוא המשיך להימלט בנסיעה פרועה תוך חציית צמתים ברמזורים אדומים וסיכון חיי אדם.
בשלב זה ובעקבות הודעת השוטר על הצורך בתיגבור, הוזעקו והגיעו למקום כוחות משטרה נוספים והתמקמו בהמשך הדרך. הניידות ביצעו חסימה של הצומת בכביש 75 ורק אז הצליחו סוף סוף השוטרים לעצור את האופנוען הנמלט. האירוע הסתיים רק במזל ללא נפגעים.

האופנוע הנמלט נגרר על ידי המשטרה. צילום דוברות המשטרה

השוטרים ביצעו בדיקה לרוכב האופנוע ונמצא כי הוא נוהג מבלי שהוציא רישיון נהיגה מעולם ולכן נמלט ולא ביצע את הוראת השוטר. עוד התברר בבדיקה של השוטרים שהחשוד נתפס כבר בחטדש דצמבר 2015 בגין אותה עבירה. הרוכב תושב אזור הצפון בן 22 נעצר לחקירה בגין אי ציות להוראת שוטר וכשהוא אינו מורשה לנהוג, והיום הוא יובא בפני בית המשפט לתעבורה בחיפה. את האופנוע הוביל גרר של המשטרה למגרש אחסנה והוא הושבת למשך 30 יום.
מהמשטרה נמסר כי "משטרת ישראל רואה בחומרה את הזלזול בחוק ובלובשי המדים בזמן שעברייני תנועה אינם נשמעים להוראות השוטרים ומבצעים עבירות תנועה חמורות תוך שהם מנסים להימלט. אגף התנועה יפעל בנחישות תוך הפעלת כלל האמצעים על מנת לתפוס ולמצות את הדין עם העבריינים", כך נמסר.

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות