ביקור דיפלומטי באקדמית גורדון

משלחת דיפלומטית נוספת, והפעם מהרפובליקה הדומיניקנית, הגיעה למכללה הצפונית לסיור למידה. שת"פ של המכללה עם משרד החינוך הדומיניקני קורם עור וגידים…
המכללה האקדמית לחינוך גורדון מוכרת ברחבי העולם בהובלתה הייחודית בשילוב טכנולוגיות בהוראה, ומשלחות בינלאומיות רבות מגיעות במיוחד למכללה כדי לראות, ללמוד וליישם.

לפני כשנה אירחה המכללה 7 שגרירים ממדינות דרום ומרכז אמריקה, ביניהם, השגריר מהרפובליקה הדומיניקנית אלכסנדר דה לה רוסה, שהתלהב מאוד מהמכללה והבין את הפוטנציאל שבשיתוף פעולה איתה, בתחום החדשנות והטכנולוגיה בחינוך.

דה לה רוסה ארגן משלחת של דיפלומטים מהרפובליקה הדומיניקנית ויחד ביקרו השבוע במכללה האקדמית גורדון, במסגרת סיור מיוחד בישראל שנועד לשאוב רעיונות אודות שילוב חידושים וטכנולוגיות בחינוך.

במסגרת הסיור במכללה אותו ערכו פרופ' טלר, נשיא המכללה ולימור הררי ראש מחלקת חדשנות וטכנולוגיה בהוראה באקדמית גורדון, הציגה הררי את התחום: כיצד ניתן לשנות את דרכי ההוראה ברוח המאה ה 21 כך שהתלמיד יהיה פעיל, מעורב וסקרן ללמידה. הררי ערכה בפני הנוכחים, סדרה של הדגמות על אופן שילוב טכנולוגיות בהוראה ב"כיתת העתיד" המתקדמת שבמכללה הלכה למעשה באמצעות הרובוט הייחודי המסייע למורה ללמד, משקפי מציאות מדומה ועוד, ההופכים את התלמידים פעילים במסגרת תהליך הלמידה. כמו כן, התנסו הדיפלומטים במסדרון החדשנות הטכנולוגית שהוקדם בימים אלו במכללה.

בתמונה: חברי המשלחת. צילום: רוית ליטן

במהלך השיחה האורחים שאלו כיצד מתגברים בגורדון על הפערים הטכנולוגיים בין מה שמלמדים ומכשירים במכללה לבין מה שקורה במערכת החינוך. הררי ציינה כי התפקיד של המכללה הוא להוביל קדימה ולהכשיר את דור המורים הבא, וכי רבים מהפערים הם לאו דווקא כלכליים אלא שינוי בפרדיגמת ההוראה.

האורחים הביעו עניין רב בתהליכי הכשרת הסגל האקדמי והסטודנטים ובקשו לחשוב יחד על קשרים עתידיים בהכשרה.

בנוסף, נפגשו הדיפלומטים עם  ד"ר רונדה סופר וד"ר גלית כדורי מהמחלקה לקשרים בינלאומיים. במסגרת הביקור הצגנו בפני האורחים את הפעילות הבינלאומית הענפה של גורדון, היקפה ושיתופי הפעולה עם מוסדות להשכלה גבוהה בעולם.

לאחר ההצגה התנהלה שיחה פתוחה ושוטפת באשר לתחומים שבהם הצוות במכללת גורדון יוכלו לתרום למוסדות להשכלה גבוהה ברפובליקה הדומיניקנית. נציגי משרד החינוך ברפובליקה הדומיניקנית כמו גם הרקטור של אוניברסיטת ISFODOSU מאוד התרשמו מהיקף הפעילות הבינלאומית ומאיכותה והביעו עניין בשיתופי פעולה בכל הנוגע לחילופי מרצים וסטודנטים, הגשה משותפת למימון פרויקט בינלאומי דרך האיחוד האירופאי (ארסמוס+), הכשרת אנשי חינוך מהרפובליקה הדומיניקנית על ידי מרצים מגורדון בתחומים של חינוך מיוחד, טכנולוגיה וחדשנות בחינוך, מנהיגות בחינוך. דובר גם על האפשרות לארגן כנס בינלאומי ברפובליקה הדומיניקנית שבו ישתתפו מרצים מגורדון ויתרמו מהידע שלהם לקהילה המחקרית.

הוסכם כי השלב הראשוני ליצירת קשר פורמלי ומחייב בין המוסדות ייעשה באמצעות חתימה של "הסכם הבנות" (Memorandum of Understanding) בין גורדון לאוניברסיטת ISFODOSU שבה יפורטו תחומי שיתוף הפעולה בין שני המוסדות. השלב השני הוא פגישות עבודה שבהן תבנה תכנית משותפת לחילופים מרצים וסטודנטים, הדרכות אנשי סגל וכתיבת הצעה למענק מהאיחוד האירופאי. עוד סוכם כי יגיעו מומחים מטעם האקדמית גורדון לרפובליקה הדומיניקנית להכשיר ולייעץ לצוותים הרלוונטים השוקדים על המשימה הלאומית שם וכמו כן, יגיעו צוותים מטעם הרפובליקה הדומיניקנית להכשרות בתחומים מגוונים באקדמית גורדון.

לדברי יחזקאל טלר, נשיא המכללה: ": "אנו גאים מאוד כי הדיפלומטים  בחרו בגורדון על מנת לצפות וללמוד חלק משיטות ההוראה הייחודיות שלנו, כמובילים את נושא הטכנולוגיות בחינוך במכללות בישראל. שיתופי הפעולה הבינלאומיים של האקדמית גורדון, צוברים תאוצה בשנים האחרונות, ואני סמוך ובטוח שנמשיך להרחיב אותם גם השנה, הם אלו שנותנים לנו גושפנקה שהדרך שאנחנו עושים נכונה ושהמובילות הטכנולוגית שלנו, היא חוד החנית של המכללות בישראל", הוסיף טלר.

 

 משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • איך תחגגו את חג השבועות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך