אישום: השוטר תקף את העצור במקלחת, התעלל בו ואיים לדחוף את ראשו לאסלה

כתב אישום חריף ביותר הוגש נגד שוטר אשר תקף, השפיל, והתעלל בעצור בן 18, במקלחת שבתחנת המשטרה. ומה כתב השוטר בדו"ח הפעולה שלו?
המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה, הגישה אתמול (ראשון) כתב אישום חריף נגד שוטר בתחנת עכו בגין תקיפת עצור, איומים ושיבוש מהלכי משפט. השוטר מואשם כי תקף את העצור במקלחת בתחנת המשטרה ובהמשך איים עליו תוך שהוא מקרב את ראשו לאסלה.

לפני כשלושה חודשים הגיע השוטר מלווה בפקח כדי לטפל בקריאה שהתקבלה במוקד המשטרתי. בתלונה דווח על זריקת אבנים לעבר בית בעיר. עם הגיעם למקום שמעו השוטר והפקח קולות של ניפוץ זכוכיות ובהמשך הבחינו במספר נערים אשר חלקם ישבו על שפת המדרכה.

 

השוטר מואשם כי תקף את העצור במקלחת שבתחנה. צילום: אילוסטרציה

מכתב האישום עולה כי השוטר פנה אל הנערים ושאל אותם מי מהם השליך בקבוק. הנערים השיבו כי איש מהם לא ביצע את המעשה. אז, כך נטען, פנה השוטר לאחד הצעירים וביקש ממנו להציג בפניו תעודת זהות. המתלונן שיקר ואמר כי אין ברשותו תעודה. בשלב זה הודיע השוטר למתלונן כי הוא מעוכב לצורך זיהוי וכי עליו להתלוות אליו לתחנת המשטרה. בכתב האישום נטען כי בין השוטר לבין המתלונן התפתח ויכוח מילולי אשר במהלכו המתלונן נופף באגרופיו, ובסופו נעצר המתלונן והוכנס לניידת.

מיד עם הגעת הניידת לתחנה, כך נטען בכתב האישום, ירד השוטר מהרכב, פתח את הדלת "וללא סיבה או הצדקה החל לסטור למתלונן והכה בו באזור ראשו מספר פעמים. המתלונן ניסה לגונן על פניו באמצעות ידיו, ללא הצלחה. מיד לאחר מכן, אחז השוטר את המתלונן בצווארון חולצתו ומשך אותו בחוזקה אל מחוץ לניידת המשטרה. השוטר לא שעה להפצרות המתלונן לחדול מלהכותו והמשיך לסטור לו. בתגובה, ניסה המתלונן להשתחרר מאחיזתו של השוטר תוך שהוא זועק כי מרביצים לו. כתוצאה ממשיכותיו של השוטר בחולצתו של המתלונן תוך כדי הובלת המתלונן, נקרעה חולצתן והצעיר נותר לבוש בגופייה. או אז, הדף לפתע השוטר בחוזקה את המתלונן והטיח אותו לעבר דלת הכניסה לחדר האוכל הסמוך. כתוצאה מכך נחבט ראשו בדלת וכתוצאה מעוצמת החבטה – הדלת ניזוקה. השוטר המשיך והדף אותו לעבר שורת כיסאות במקום, הפילו ארצה וריתק אותו בעזרת שוטרים נוספים אשר חשו למקום".

עוד עולה מכתב האישום, כי לאחר מכן, הוביל השוטר את המתלונן במעלה המדרגות לקומה השנייה, לחדר השיטור העירוני בתחנה, והורה לו לשבת כאשר פניו אל הקיר. לאחר מספר דקות נטל השוטר את מפתחות חדר המקלחות, הקים את המתלונן ממקום מושבו והובילו לשם תוך שהוא מתרץ כי הדבר נחוץ לצורך ביצוע חיפוש. השוטר פתח את הדלת "והכניסו אל תא המקלחת הקיצוני ביותר בשורת המקלחות". השוטר חסם בגופו את תא המקלחת ובעוד המתלונן עומד במקלחת עם בגדיו לגופו, פתח השוטר את זרם המים ששטף את המתלונן כולו. השוטר הותיר את המתלונן מתחת לזרם המים לזמן מה, תוך שהוא חוסם בגופו כל אותה עת את היציאה מתא המקלחת ואינו מאפשר לו לחמוק מזרם המים. כמו כן, לא הסכים השוטר לבקשותיו של המתלונן כי רק יאפשר לו להוציא את מכשיר הטלפון הנייד מהכיס, בכדי שלא יירטב.

 

 

כתב אישום חריף ונוקב נגד השוטר. צילום אילוסטרציה.

 

מיד לאחר מכן, בעוד המתלונן רטוב מכף רגל ועד ראש ובגדיו ספוגים מים, הכניס השוטר את המתלונן אל תא השירותים הסמוך, אחז בעורפו, קירב את ראשו סמוך מאוד לפי האסלה ואיים עליו: "תדבר עוד מילה ואני אשים אותך בפנים". בשלב זה, אזק השוטר את המתלונן בידיו וברגליו והובילו תוך כדי דחיפות אל חדר השיטור והושיבו על כיסא. בשל הקור שחש המתלונן אשר היה רטוב כולו כשהבגדים לגופו ספוגים במים, החל המתלונן לרעוד מה שגרם לכך שהאזיקים שלרגליו נקשו בקול. בתגובה הורה השוטר למתלונן להפסיק את הרעש. המתלונן השיב לו כי הרעידות אינן נשלטות. בתגובה נטל השוטר בקבוק מים קרים, ניגש אל המתלונן שהיה אזוק בידיו וברגליו, ושפך את תכולת הבקבוק על ראשו של המתלונן. בנוסף אחז אותו השוטר בצווארו וגרר אותו יחד עם הכיסא עליו ישב, תוך שהוא מצמיד אותו לקיר ומאיים עליו: "אם תסתובב אתה מת".
בהמשך, כך נטען, כתב השוטר דו"ח פעולה על האירוע "תוך שהוא נמנע כמובן מלציין את האלימות בה השתמש כלפי המתלונן ותוך שהוא מציין בכזב כי דלת חדר האוכל ניזוקה בשל מעשיו של המתלונן ובשל כך שמתלונן "השתולל". בשל כך מואשם השוטר גם בשיבוש הליכי משפט.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות