"איך אתם הייתם מרגישים אם הייתם מתעוררים ורואים שהקימו לכם מול החלון תורן מפלצתי בגובה 42 מטר ועליו 18 אנטנות סלולאריות ?"

מחר בצהריים (רביעי) ייערך דיון בעתירה שהגישו תושבים בשלוש שכונות בחיפה נגד חברות הסלולאר והועדה לבניין עיר. מה מבקשים היום התושבים המודאגים ?
"רק תגיעו מחר לבית המשפט כדי להשפיע על הבריאות שלכם ושל כולנו. בבקשה אל תהיו שאננים", כך מפצירה איריס בנדר העומדת בראש המאבק נגד הקמת אנטנות סלולואריות בחיפה.

הדיון מחר בצהריים (רביעי) ייערך בעתירה שהגישו תושבים מרמת בגין, רמת גולדה ודניה, נגד חברות הסלולאר, ונגד הועדה לבניין עיר,  "שנתנה היתר להקמת חוות האנטנות המפלצתית הזו", כך טוענים התושבים. עד כה פועלות במתקן רק אנטנות של סלקום, חברה אחת מבין שלוש החברות להן נתנה הועדה לבניין עיר את ההיתר לפעול במקום.

 

"איך אתם הייתם מרגישים?". האנטנות בשכונה.  צילום איריס בנדר.

 

"במאי 2016 ערב יום הזיכרון לחללי צה"ל, הופיע מנוף מול הבתים שלנו והתחיל להקים ללא כל הודעה מקדימה או אזהרה, תורן בגובה של 42 מטר", טוענת בנדר בכעס, "רק אחר כך התברר, שהתורן המפלצתי אינו אלא  חוות אנטנות סלולארית, שבה אמורים להיות מותקנים 15 ארונות שידור ו-18 אנטנות סלולאריות. איך אתם הייתם מרגישים אם זה היה קורה לכם?".

 

הכרזות שמשתף מטה המאבק של התושבים בפייסבוק.

 

"אנחנו מודאגים מאוד מהקרינה הסלולארית הנפלטת מחוות הענק שהוקמה מול חלונות חדרי הילדים שלנו. מדובר במרחק של כ-150 מטר. והרי אי אפשר להתעלם מנתוני התחלואה במחלות הסרטן הגבוהים גם כך במרחב חיפה", טוענים התושבים.

העותרים חוששים גם מפגיעה כלכלית ומירידת הערך של דירותיהם אשר נקנו בעמל רב, כאשר רבים מהתושבים עדיין משלמים עליהן. "אנשים לא  רוצים לגור ליד חוות אנטנות. גם אנחנו רכשנו את דירותינו מתוך הבנה וידיעה שאלו שכונות מגורים שקטות, עם איכות חיים טובה, שגובלות בוואדי עם נחל, ומוקפות בצמחיה ירוקה".

 

מתוך מחאת התושבים בפייסבוק.

 

התושבים הקימו ועד פעולה המשותף לשלוש השכונות ובמשך חודשים ארוכים עברו ממשפחה למשפחה, וגייסו את הסכומים הנחוצים בכדי לשכור את שירותיו של עו"ד ליאור כץ הבקיא בתחום, ואשר הגיש בשם התושבים עתירה לבית המשפט המחוזי בעיר. בחודש יולי האחרון נשמו מעט התושבים לרווחה כאשר ניצחו במערכה המשפטית הראשונה, והשופטת ברכה בר זיו דחתה את דרישת חברות הסלולר והועדה לבניין עיר, אשר ביקשו לדחות את העתירה המנהלית על הסף. השופטת קבעה כי יש לדון בעתירה וקבעה את הדיון הראשון בתיק, כאמור למחר. 

 

אנטנות סלולאריות בחיפה. צילום איריס בנדר

 

בנדר: "כולנו נגיע מחר לבית המשפט לתמוך בעתירה ולגרום לביטול והסרה של המתקן המפלצתי. אני קוראת לתושבי חיפה  להצטרף אלינו במאבק הכי חשוב שhכול להיות, המאבק על בריאותם ועל בריאות ילדיהם".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות