כיצד יחלצו את האונייה העצומה "דיאנה" שהגיעה מצרפת ונסחפה לחוף קרית ים?

אניית המשא העצומה נסחפה אל החוף בסערה העזה ומאז מנסים צוותים בינלאומיים לסייע בחילוצה. מה מושך אל האונייה כל כך הרבה תושבים ?
אוניית הסוחר "דיאנה" נסחפה ביום שישי האחרון אל חוף קריית ים, ומאז, בעקבות תקלה במנוע, היא אינה מצליחה לשוב ולהפליג. האונייה העצומה אשר זכתה עד כה לנסיונות חילוץ בלתי צולחים, מעוררת את סקרנותם של תושבי הקריות אשר מגיעים במיוחד בכדי לצפות בה מקו החוף, וחלקם מביטים בה בימים האחרונים מחלונות בתיהם בקריית מוצקין ובקריית ים, המשקיפים אל חוף הים. "אני פנסיונר ואני נהנה כבר כמה ימים לראות את הספינה מהמרפסת ביחד עם הנכדים שלי. גם השכנים שלנו ובמיוחד כל מי שאוהב ים או ספנות מאוד מתעניינים ב"דיאנה", סיפר הבוקר אליהו רז מקרית מוצקין.

 

האונייה "דיאנה". נסחפה בסערה עקב תקלת מנוע. צילום: חיים נתיב.

 

האונייה הגיעה לישראל מצרפת ועליה מטען כבד של ברזל. כרגע היא נמצאת כ-200 מטר בלבד מחופי המפרץ, בין קרית ים לבין עכו, אולם בשל הסערה העזה והגלים הגבוהים היא שקעה לעומק של מספר מטרים אל תוך החול, ומאז נותרה "תקועה" במקומה. כעת יהיה צורך לעשות שימוש בכלים כבדים בכדי לחפור ולחלצה, ואז לגרור אותה באמצעות גוררות אשר יובאו למקום ויגררו את האונייה פנימה אל תוך הים, כך שתוכל שוב להפליג. יש לציין כי צוות האונייה שרד את הסערה ולכל אנשיו שלום.

 

האונייה "דיאנה", בין קרית ים לעכו. צילום: חיים נתיב.

 

צוותים בינלאומיים שהגיעו במיוחד לאנייה קבעו כי מבצע החילוץ שלה עלול להמשך גם עשרה ימים מאחר ויש בכל מקרה להמתין עד לסיום המערכת החורפית אשר תחל היום ולא תסתיים לפני שבת. מלבד צוותי החילוץ הגיעו השבוע לסיפונה של האונייה גם צוותים של המשרד להגנת הסביבה.

ובינתיים נותרו עוד מספר ימים בכדי לצפות באטרקציה העצומה שעלתה על שרטון.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות