חותמים על החיים

בית חולים כרמל בשיתוף עם המרכז הלאומי להשתלות בישראל, פתח בקמפיין המעודד לחתום על כרטיס תרומת איברים של אדי
ד"ר חן שפירא והקריאה לחתום על אדי. צילום: אלי דדון

ד"ר חן שפירא והקריאה לחתום על אדי. צילום: אלי דדון

"אני כבר חתמתי, ואתם?", זאת הכותרת של המבצע שעורך בית חולים כרמל יחד עם המרכז הלאומי להשתלות בישראל, בכדי לעודד את האנשים לחתום על כרטיס תרומת איברים של אד"י. מנהלת בית חולים כרמל, ד"ר חן שפירא, התנדבה לקדם את פרויקט החתימה על כרטיס אדי ולרתום לצידה את עובדי בית החולים על מנת להגדיל ולהגביר את כמות החותמים.
"כמנהלת בית חולים אני נתקלת לצערי כמעט מידי יום במצוקה של מחסור באיברים להשתלה", אומרת ד"ר שפירא. "אין כבר ספק או ויכוח היום בציבוריות בישראל כי תרומת איברים מצילה חיים, חובה עלינו כמנהלי בתי חולים וכבני אדם לעשות הכל כדי לעודד את תרומת האיברים וכדי לאפשר לכמה שיותר חולים בישראל לקבל חיים חדשים".
ד"ר חן שפירא מנהלת כרמל מצטרפת לרשימה מכובדת של מנהלי בתי חולים בישראל שנרתמו לטובת הקמפיין של המרכז הלאומי להשתלות, במטרה לעודד חתימה על כרטיסי אדי ולקדם יותר את נושא תרומת האיברים בישראל.
"כיום, כל אחד שהוא אזרח מדינת ישראל, מגיל 17 ועד גיל 120 יכול לחתום על כרטיס תורם, ללא תלות במצבו הבריאותי", מסבירה האחות עדנה רז מתאמת ההשתלות של בית החולים כרמל. "בכל מקרה, בזמן אמת ייבדקו האיברים הנתרמים כדי להבטיח תפקודם הבריא והמלא. חשוב לדעת", אומרת האחות רז. "כי במסגרת חוק ייחודי שנחקק לראשונה בישראל ובעולם מוענקת זכות קדימה לתורם שחתם על כרטיס אדי ולבני משפחתו במקרה שהם נזקקים לתרומת איברים. תרמתם קודמתם זהו הקמפיין של מרכז ההשתלות הלאומי ששם בחזית את קידום התור בהשתלות לתורמים שיסכימו ויצטרפו כחותמים על הכרטיס שנועד להעניק חיים, כרטיס אדי".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות