ספורטק חדש בנווה שאנן

לאחר השקעה של 5 מיליון שקלים ה"ספורטק" החדש בנווה שאנן יוצא לדרך. הפארק החדש המשתרע על 9 דונם יכלול מתחמי כושר, ריצה, רולר הוקי, סטירטבול, שבילי הליכה ומתחמי פנאי לכל המשפחה

הספורטק החדש. הדמיה: משרד שגב אדריכלים ומשרד אדריכל הנוף "קו בנוף"

עיריית חיפה הולכת להשקיע 5 מיליון שקלים בבנייתו של הספורטק החדש בשכונת נווה שאנן. הפארק המיועד לפעילויות ספורט ופנאי משתרע על שטח כולל של כ – 9  דונם ויכלול בין היתר: מתחם רולר-הוקי מקצועי בו יתקיימו תחרויות ארציות ובינלאומיות עם טריבונה לכ – 200 צופים, 2 מגרשי "סטירטבול", מתחם אימון ומתקני כושר ומסלול באורך 400 מטר שיקיף את המתחם כולו.

עוד יכלול הפארק אזורי פנאי שיוכשרו על דשא טבעי, מתחם מונגש ומוסדר לאירועי תרבות המוניים, שירותים ציבוריים, בית קפה, מערכת תאורה חדשה ודקורטיבית ומעבר מונגש להולכי רגל אשר יחבר בין רחוב רטנר לשמחה גולן. הפארק יאובטח באמצעות רשת מצלמות חדישה שתחובר למוקד המבצעי של עיריית חיפה ותאפשר מענה מידי של סיירת הביטחון לכל אירוע חריג 24 שעות ביממה. המצלמות יתריעו באופן אוטומטי על כל תנועה חשודה והם כוללות מערכות כריזה המאפשרות פנייה מרחוק אל השוהים בפארק. כל אלה יהפכו את הפארק למתחם פעילות אטרקטיבי להורים וילדים שיוכלו לקיים במקום מפגשים חברתיים של קבוצות ויחידים.

הפרויקט מבוצע ע"י חברת "שיקמונה" בליווי מקצועי של רשות הספורט העירונית והמחלקות הביצועיות בעירייה. העבודות שיחלו בשבוע הבא צפויות להמשך כחצי שנה ולהסתיים במהלך חודש יולי שנה זו.  מיקומו המרכזי של הפארק בסמוך למנהרות הכרמל, צירי תנועה ראשיים ותחנות היסע של התחבורה הציבורית יאפשרו לתושבים מכל שכונות העיר ליהנות מהפארק החדש ולקיים בו פעילות משפחתית וספורטיבית.

ראש העירייה יונה יהב, מסר: ה"ספורטק" מצטרף לשורה ארוכה של מתקני ספורט הנבנים בעיר בשנים האחרונות ברמה הגבוהה ביותר והופכים את חיפה לעיר הספורט של ישראל. בין אלה אצטדיון סמי עופר, היכל הספורט ברוממה, מרכז השייט הבינלאומי בחוף השקט, פארק הספורט החדש בקרית חיים, הסקייטפארק ואולמות הספורט החדשים הנבנים בשכונות העיר במטרה לתת מענה לספורט המקצועי ולעודד את פעילות הספורט העממי תוך הנגשת שטחים ציבוריים פתוחים לפעילויות המקדמות אורח חיים אקטיבי ובריא לצד פעילות פנאי והנאה של משפחות וילדים מהסביבה".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה