עקב דליפה מהאונייה "דיאנה": משרד הבריאות מזהיר את ציבור המתרחצים בחופי קריית חיים, קריית ים ועכו

האונייה שעלתה על שרטון לא יורדת מהכותרות: משרד הבריאות מזהיר את ציבור המתרחצים, בהם לא מעט גולשים באיזורנו, מרחצה בחופים בהם נוצר זיהום עקב דליפת שמן מהאונייה.
עקב דליפת שמן גריז מהאונייה "דיאנה" הנמצאת כעת בין חופי קריית ים ועכו, הודיע ברגעים אלו משרד הבריאות כי הוא מזהיר את ציבור המתרחצים, מרחצה בחופים הבאים: קריית חיים, קריית ים ועכו.

אמנם אנו נמצאים כעת בעונת החורף ומרביתנו לא מתרחצים בים, אולם דווקא בעונה המאתגרת הזו ניתן לראות גולשי רוח רבים, בהם ספורטאים מקצועיים או חובבים, המגיעים אל החופים. במשרד הבריאות מוסיפים לעקוב אחר המתרחש בחופים הסמוכים לאונייה  "דיאנה" וכאמור ביקש להזהיר את המתרחצים בים מפני הזיהום.

 

האונייה "דיאנה", אתמול. צילום פרד ארזואן, המשרד להגנת הסביבה.

 

נכון להיום האוניה "דיאנה" עדיין תקועה בחול בים במרחק של כ-150 מטר מהחוף, צפונית לקריית ים. כזכור, ביום שישי אחר הצהריים האונייה הנושאת את דגל אנטיגואה-ברבודה, נסחפה אל החוף במהלך הסערה העזה, כאשר במקביל אירעה תקלה במנוע. רשות הספנות והנמלים מנהלת את האירוע ביחד עם היחידה הארצית להגנת הסביבה הימית, של המשרד להגנת הסביבה.

אתמול בצהריים (שלישי) אובחנה דליפת שמן גריז מירכתי האונייה בנפח של כ-100 ליטר. הדליפה נאטמה מייד כאשר התגלתה. בעלי האונייה הונחה על ידי המשרד להגנת הסביבה לטפל בכתם השמן, אולם לאור מצב הים הסוער לא ניתן לטפל בכתם בעודו בתוך הים אלא רק אם וכאשר ינחת בחוף, באזור קריית ים.

 

תקלה במנוע במהלך הסערה העזה בסוף השבוע. "דיאנה" נסחפה אל החוף ומאז היא תקועה. צילום חיים נתיב.

 

במשרד להגנת הסביבה הודיעו כי בעלי האנייה, מהחברה הגרמנית בשם Kohl's, החל בתכנון פעולות החילוץ של האנייה דיאנה, אולם מדובר בפעולה מורכבת מאחר והאונייה שקעה עמוק לתוך החול וכעת יהיה צורך לחפור סביבה באמצעות כלים כבדים, לחלץ אותה מהחול ורק אז יגררו אותה גוררות מיוחדות מהמקום בו היא נמצאת אל תוך הים, למקום בו תוכל כבר לשוט בכוחות עצמה. בשל הפעולות ההנדסיות המורכבות וכמו כן בשל מזג האוויר החורפי בימים אלו, תתארך פעולת החילוץ ועל פי ההערכות רק בעוד כשבועיים תחולץ "דיאנה" ותפליג אל המשך מסעה.

בינתיים מוסיפים סקרנים להגיע ולצפות בספינה שעלתה על שרטון והיא כבר הפכה לאטרקציה עבור התושבים.

 

אנשי המשרד להגנת הסביבה משקיפים על "דיאנה", אתמול בקריית ים. צילום פרד ארזואן, המשרד להגנת הסביבה.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות