פרויקט מגורים ראשון במושבה הגרמנית

קבוצת ייזום הנדל"ן הותיקה BITAN GROUP מקדמת תכנית להקמת קומפלקס מגורים ומסחר יוקרתי ברחוב הגנים. עומרי ביתן, סמנכ"ל הקבוצה: "האצת תכנית פיתוח נמל חיפה, תהפוך את האזור לאטרקטיבי למשקיעי נדל"ן שיזהו כעת את ההזדמנות ברכישת דירה"

 

 שכונת המושבה הגרמנית בחיפה מתחדשת: לראשונה מזה כ-30 שנה צפוי לקום בה פרויקט מגורים חדש. קבוצת ביתן הוותיקה מארגנת קבוצת רכישה של משקיעים להקמתו של בנין מגורים יוקרתי ברחוב הגנים 14 באמצעות החברה הבתB.T.L. החברה מקדמת את הפרויקט לאחר שקיבלה את האישורים העקרוניים מהעירייה לתכנית הבניה שלה.

לאחרונה עבר הפרויקט בהצלחה את אישורה של וועדת השימור העירונית שקבעה כי אין מניעה להרוס את המבנה הישן הקיים במקום. בנוסף, בפגישה שהתקיימה אצל מהנדס העיר ניתן אישור עקרוני להקמת הפרויקט כולל מספר הקומות ואישור מספר היחידות המתוכננות.

במסגרת התכנית ייבנו חמש קומות מגורים ובהן 28 דירות בנות 2 ו- 3 חדרים ופנטהאוז שישתרע על קומה שלמה, בשילוב חנויות מסחר בקומת הקרקע. לראשונה בשכונה אף מתוכנן חניון תת קרקעי שישרת את דיירי הבנין. הקרקע עליה יוקם הפרויקט מאושרת לבניה בהתאם לתכנית הבנין העירונית של חיפה.

קבוצת ביתן  החליטה לקדם את הפרויקט תוך הטמעת המלצות הועדה המיוחדת שהקימה שרת המשפטים איילת שקדלאסדרת הענף במטרה להגן על הרוכשים. החלטת קבוצת ביתן התקבלה אף שההמלצות המחמירות המתוכננות של הועדה טרם אושרו בחקיקה.

תמונת הדמיה לפרויקט

הקבוצה מציעה לרוכשים רישום הערת אזהרה על שמם ברשם המקרקעין יום לאחר חתימתם על מסמכי הסכם הצטרפות לקבוצת הרכישה. במסגרת זו הרוכש מקבל את כל המידע כבר בפגישה הראשונית עימו, ואף מתבקש לאמת את הנתונים הנמסרים על ידי החברה מול עיריית חיפה בטרם יחתום על הסכם ההצטרפות לקבוצה. הקבוצה מתחייבת שלא לגבות דמי רישום מוקדמים מהרוכשים בפרויקט. רוכש המעוניין להצטרף לקבוצה יידע במדויק את עלות רכיב הקרקע בעסקה, לרבות אומדן עלויות הביצוע המתוכנן.

החברה שכרה את שירותיו של שמאי מוסמך ומקצועי, אשר ערך והפיק טבלת איזון לחברה ולכל חברי הקבוצה. במסגרת זו קבע מה עלות מרכיבי הקרקע בעסקה, ומה אומדן עלויות הביצוע לכל אחת מהדירות בפרויקט.

גורם מקצועי נוסף המלווה את הפרויקט הוא חברת  המהנדסים הוותיקה וקסמן.גוברין.שטרן, אשר הצטרפה כבר בשלבי תכנון הפרויקט. חברת המהנדסים מלווה את כל שלבי התכנון מול הרשויות והיועצים השונים בפרויקט לקבלת היתר בניה, דרך ביצוע מכרז קבלנים מקצועי ומדויק ועד ניהול ופיקוח על עבודות הבניה וקבלני הביצוע השונים. תפקידה לוודא שהתכנון מיושם כהלכה בכל שלבי הפרויקט עד לאכלוסו.  

כיום אדריכלי ויועצי הפרויקט עובדים על תכניות הגשה לוועדה ופועלים מול הרשויות השונות (חברת חשמל, בזק וחברות הכבלים והלווין) על תכנון והתאמת התשתיות החדשות לפרויקט האמור.

כספי הרוכשים מופקדים בחשבון נאמנות סגור המנוהל ע״י משרד עו"ד שרקון, בן עמי, אשר ושות' על מנת להבטיח כי ינוהלו בצורה בטוחה, הוגנת ועל פי התקדמות קצב הפרויקט.

עומרי ביתן, סמנכ"ל קבוצת ביתן, אמר כי הבחירה להחיות מחדש את שוק המגורים בשכונת המושבה הגרמנית באה בעקבות התקדמות יישום תכנית חזית הים העירונית בחיפה שמובילה העירייה, בהתאם להסכם שנחתם בין משרד האוצר ורשות מקרקעי ישראל. הדבר מבטיח כי בסמוך לפרויקט של קבוצת ביתן צפויים לקום אזור בילוי חדש הכולל שטחי מסחר, תיירות, מלונאות ופנאי חדשים.

"מבחינתנו מדובר בקריאת המפה חמש שנים קדימה", אומר עומרי ביתן. "אנחנו חוזים כי השלמת התחדשות הנמל תביא להעלאת שווי נכסי המגורים באזור, ובהתאם לכך מחירי השכירות. לכן הפרויקט שאנחנו מקימים מיועד לרוכשים המבינים את הערך הגלום במיקומו ומבינים כי יהפוך תוך זמן קצר לאטרקטיבי מאוד לתיירים שיבקשו לנפוש ולבלות כאן".

קבוצת ביתן היא קבוצת יזום ושיווק נדל"ן ותיקה למגורים ולמסחר. הקבוצה בבעלותו של בנימין ביתן, המשמש כיו"ר ומנכ"ל הקבוצה. עמרי ביתן, סמנכ"ל השיווק של הקבוצה, מנהל גם את חברת סימפל – שיווק נדל"ן שבאמצעותה שיווקה קבוצת ביתן אלפי יח"ד בישראל, עבור חברות דוגמת אפריקה ישראל מגורים, שיכון ובינוי נדל"ן, אזורים, אחים אוזן, גינדיהחזקות, קרן פייר, בוני התיכון, אדור פרויקטים, וקאלש.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בעסקים