מדוע הגישו מאות תושבים משכונת נאות פרס בקשת התנגדות חריפה לוועדה המקומית לתכנון ובניה ?

את בקשת ההתנגדות הגיש עו"ד אסף עירוני ממשרד עורכי הדין ש.פרידמן, בשם 346 בעלי דירות בשכונה, בהם גם הוא עצמו. אבל למה בדיוק מתנגדים הדיירים ?
תושבים משכונת נאות פרס בחיפה הגישו בימים אלה התנגדות לבניית יחידות דיור נוספות בשכונה. את ההתנגדות הגיש לוועדה המקומית לתכנון ובניה בחיפה עו"ד אסף עירוני, ממשרד עורכי הדין ש.פרידמן, בשמו ובשם 345 בעלי דירות נוספות.

עו"ד עירוני המתגורר אף הוא בשכונה, כתב בבקשת ההתנגדות כי תושבי השכונה החדשה מתמודדים כבר עתה עם בעיות תשתית, עומס וצפיפות-  ולכן לא ציפו כי השכונה תאכלס כל כך הרבה תושבים.

חברת אשטרום כך נטען בהתנגדות, מבקשת להוסיף עוד 80 יחידות דיור למתחם שנועד להכיל 268 יחידות דיור בלבד. כעת כך נטען, יעמוד המתחם על 348 יחידות דיור. אם הוועדה אכן תאשר את יחידות הדיור המבוקשות – צופים המתנגדים עומס בלתי נסבל בגנים, בכבישים, ובכל מתקני השכונה. הדבר יפגע באופן משמעותי באיכות חייהם, טוענים מאות המתנגדים.

 

שכונת "נאות פרס". הדמיה: מנהל ההנדסה עיריית חיפה

 

עו"ד אסף עירוני המייצג את המתנגדים בהליך סיפר היום כי הוא עצמו עבר להתגורר עם משפחתו בחיפה לאחר 10 שנים בהרצליה: "אשתי, נעמה, היא החיפאית המקורית שרצתה לחזור לגור ליד ההורים. לא סתם בחרנו בשכונת נאות פרס – הקירבה למת"מ שם נמצא המשרד בו אני עובד, תחנת הרכבת, חוף הים והאפשרות להיות חלק משכונה חדשה וקהילה חדשה מאד קסמו לנו. אהבנו גם את המרקם התכנוני של השכונה שהזכיר לנו את שכונת פארק רעננה, ובאמת עברנו לדירה בבניין של שש קומות בו כל השכנים מכירים אחד את השני, ואנחנו בהחלט מרגישים שיש בנאות פרס קהילה חזקה שרוצה לחיות בשכונה איכותית ומושקעת. נעמוד על כל זכויותינו בהליך ההתנגדות ואנחנו מקווים לשיתוף פעולה מלא של הוועדה המקומית", אמר עו"ד עירוני.

 

עו"ד עירוני. התנגדות של מאות דיירים בשכונה. צילום יח"צ.

 

בבקשת ההתנגדות נטען כי תוספת יחידות הדיור המקסימלית של אשטרום כבר אושרה ומוצתה (42 יחידות דיור), וכעת מבקשת החברה היזמית להוסיף יחידות נוספות רק כדי למלא בניינים שנותרו בשטח הפרויקט.

המתנגדים דורשים כי גם אם יוחלט לבסוף לאשר את התוכנית, יותנה אכלוס המבנים במתחם אשטרום בהסדרת בעיות התנועה בשכונה: "תושבי השכונה פנו לעיריית חיפה מספר פעמים בבקשה לפתור בעיות תנועה ותחבורה בשכונה ואלו טרם קיבלו מענה", כך נטען בבקשת ההתנגדות.

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות