עשרות מ"מ של גשם, ברקים במפרץ, וזיהום הקישון עקב הצפות. ומה עוד?

המוקד העירוני בחיפה טיפל כבר ב-800 פניות, מוקד הברקים של חברת החשמל מדווח על פעילות במפרץ חיפה, ואת ההמלצות של לוחמי האש כבר קראתם?
למעלה מ-50 מ"מ של גשם ירדו בתוך זמן קצר במערכת החורפית הנוכחית בחיפה. באיזור אפק וקריית ביאליק נמדדו במקביל יותר מ-30 מ"מ של גשם.

הצפות היום בשכונת הכרמל בחיפה. צילום רוני פרנקל

 

המוקד העירוני 106 בחיפה אשר פועל במתכונת מתוגברת עם מספר גדול של מוקדנים, טיפל בשעות האחרונות בקרוב ל-800 פניות של תושבים, אשר הועברו לטיפולם של צוותי העירייה, הפועלים בכוחות מתוגברים, כאשר הם מצויידים בכלים מכניים והנדסיים כבדים לפינוי סחף ולפתיחת צירי תנועה ובמסורים חשמליים, המותקנים על גבי מנופים, לחיתוך מהיר של עצים. כמו כן, עומדים לרשות הצוותים משאבות ומכליות לטיפול באירועים של הצפות מבנים וכבישים, פריצת ביובים כתוצאה מחדירת גשמים, וחסימות פתחי ניקוז.

היום אחר הצהריים בשכונת הכרמל בחיפה. צילום: רוני פרנקל

ממעבדת הברקים של חברת החשמל דווח כעת היום עד השעה 17:30 נרשמו כ 280 פגיעות ברקים רחבי הארץ. כמות זו מהווה כ-420 אחוזים (!) מהממוצע היומי לחודש ינואר.
עיקר פעילות הברקים היתה בשעות הבוקר באיזור גוש דן, מנתניה עד ראשון לציון.  בשעות אחר הצהריים נרשמה פעילות נמוכה אשר התמקדה במפרץ חיפה והסביבה.

הצפות גם בקריות. צילום: ענבר רוזקובסקי

בשירותי הכבאות שבים ומזהירים מפני הסכנות הקשורות בין היתר בתנורי החימום וממליצים להעדיף חימום באמצעות מזגנים. בכל מקרה, יש להרחיק תנורים מחומרים דליקים. זכרו, שריפות פורצות מטעויות !

הנחיות הבטיחות של שירותי הכבאות

רשות נחל הקישון מדווחת על שני אירועי זיהום הנחל כתוצאה מהגשמים העזים.
כתוצאה מריבוי הגשמים, זורמים החל משעות הבוקר מיי קולחין ממכון טיהור שפכים חיפה לנחל קישון.
בנוסף, דיווחה רקפת קובליו-רוט, ראש תחום תעשייה ותשתיות ברשות, כי כתוצאה מהגשמים ישנה גם גלישת ביוב לנחל סעדיה, יובל של נחל קישון, מהקו הראשי של חיפה באזור צומת הצ'ק פוסט.


זיהום הקישון במיי קולחין צילום רקפת קובליו-רוט, רשות נחל הקישון

 

מרשות נחל הקישון נמסר כי אירועי זיהום אלו דווחו למוקד הסביבה של המשרד להגנת הסביבה. הרשות עוקבת אחר האירועים ותפעל להסדרת התשתיות מול הגורמים שתשתיות הביוב והניקוז באחריותם, כך נמסר.

גלישת ביוב לנחל סעדיה. צילום: רקפת קובליו-רוט רשות נחל הקישון


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות