מתיחת פנים

המשקיעים מזהים את מתחם הצעירים הבא ומצפינים לחיפה: החלו לרכוש דירות סטודיו בסמוך לפרויקט חזית הים העירוני במחירי רצפה

הדמיית חוץ צילום יחצ

העוגן ההיסטורי של מרכז הצעירים החדש בחיפה בנין בן 100 שנה צפוי להפוך לפנים החדשות בכניסה למתחם הנמל שהעירייה משדרגת

מתיחת הפנים שעיריית חיפה מובילה באזור הנמל ממגנטת שני פרויקטים מרהיבים של דיור בר השגה.. ברחוב העצמאות 41 החל תהליך שימור של בנין היסטורי שנבנה לפני 100 שנה, ואילו בעצמאות 134 נהרס מבנה מסוכן ותחתיו יוקם בנין מודרני ואטרקטיבי המתאים לצעירים שמגלים את המושבה הגרמנית מחדש.

תנופת ההתחדשות באזור נמל חיפה שמובילה הרשות המקומית סוחפת אחריה עניין בקרב יזמים ומשקיעים. לאחר ש-WEWORK הטביעה את חותמה ברחוב העצמאות הסמוך לשכנות המושבה הגרמנית, ובימים אלה נמצאת בשלבים מתקדמים של הקמת מתחם הפעילות הצפוי לשרת צעירים רבים בעבודתם, גם חברת תלתן החזקות החלה לשווק בסמוך שני פרויקטים מרהיבים של דיור בר השגה המתאים לאוכלוסייה המקומית.

הבניין בן מאה השנים ברחוב עצמאות 41, הסמוך לשער פאלמר ובגבו של רחוב הנמל, עומד לשנות את מראהו ולהפוך לבניין מודרני, וזאת מבלי שאופיו המוכר ייפגע. בפרויקט, המכונה "יורדי הים", יעבור המבנה תהליך שימור קפדני של חיזוק וחידוש תשתיות. הבניין ישלב עירוב שימושים, כך שהקומה הראשונה תהיה קומת מסחר, מעליה קומת

עצמאות 41 מצב נוכחי צילום יחצ

משרדים, ועוד ארבע וחצי קומות מגורים. הבניין ההיסטורי, שבעבר שירת את הבנק הפולני הראשון, ממוקם בליבו של אזור צעירים מתפתח במה שמסתמן כ"רחוב שינקין" של חיפה. מלבד WEWORK הסמוך למבנה, שמשלימים את בנייתו ממש בימים אלה, גם מכללת קריית אונו נכנסת ממש בסמוך במקום מכללת כרמל שנסגרה. בסמוך אף צפוי להיפתח בית ספר לאחיות.

הבניין ייבנה בסטנדרט חדשני הכולל לובי מפואר, חלונות טריפלקס ותקרה בגובה 3.8 מטר. בקומת הגג מוצעות שתי דירות בנות 4 חדרים של 100 מ"ר פלוס 100מ"ר מרפסת ו-123 מ"ר בהתאמה, לרבות מרפסות שמש.

בסך הכול מוצעות בפרויקט 40 דירות, ובהן מוצר ייחודי לאזור של דירות סינגל, 2 חדרים ו -3 חדרים המותאמות לצעירים הצפויים לעבוד באזור. דירות כאלה ניתן למצוא רק בטווח של 10 דקות הליכה מהאזור. מאז החל השיווק של הפרויקט ברחוב עצמאות 41 לפני תקופת החגים נמכרו כבר רבע מהדירות בזכות מחירי ההזדמנות המתחילים ב- 690 אלף שקל לדירת סטודיו.

פרויקט נוסף שמשווקת החברה הוא ברחוב העצמאות 134, "המושבה על הים". כאן מדובר בפרויקט חדש מהיסוד, אשר ממוקם קרוב מאוד לחזית הים העתידית לאחר שינוי פני הנמל המתוכנן. גם כאן מדובר בפרויקט עירוב שימושים, כאשר הקומה הראשונה היא קומת מסחר ומעליה עוד שתי קומות של משרדים. בשבע קומות המגורים מעליהן יהיו בסה"כ 24 יחידות דיור של שלושה חדרים בנות 52-54 מ"ר הכוללות מרפסות שמש, ודירת מיני פנטהאוז בגודל 90 מ"ר. הפרויקט נגיש מאוד לתחנת הרכבת, קווי האוטובוס והמטרונית. ניתן למצוא בו דירות החל מ-1,085 מיליון ₪.

היסטוריה עצמאות 41 צילום יחצ

ממש ממול לפרויקט הזה ממוקם בית דגון ההיסטורי, ששימש בעבר תחנת קמח. כעת שוקלים להפכו למוזיאון. עוד באזור נבנה בימים אלה בית מלון של 250 חד' על ידי קבוצת נצבא "מלון המושבה הגרמנית", על שם השכונה הסמוכה ובה בתי קפה לרוב, בתי אבן ייחודיים וכנסיות גרמניות.

את שני הפרויקטים שמשווקת תלתן החזקות ברחוב העצמאות תכנן אדריכל לוי לוסטיג, כאשר החזון שלהם הוא החיבור כאמור לפרויקט חזית הים של עיריית חיפה המתחילה משכונת בת גלים ומגיעה עד הנמל המערבי. ההערכות הן כי התכנית מביא למפנה במפת התיירות בעיר, כך שמלבד תיירות מקומית צפויים להגיע גם תיירים מעבר לים. יש כבר מי שמכנה את האזור "ברצלונה הקטנה" בשל החיבור האורבני לנוף הפתוח לים ממערב ולמושבה הגרמנית והגנים הבאהיים ממזרח.

אילנה טנא, בעלים ומנכ"לית של חברת תלתן החזקות אמרה כי משקיעים רבים מגלים את חיפה מאז הכריזה הרשות המקומית על מתיחת הפנים הצפויה, ואושרו התכניות בוועדות המתאימות. "אנו צופים כבר בטווח הזמן המידי עליות מחירים התואמות את היקף הביקושים באזור. ניכר כי התפתחות אזורי הבילוי באזור, לצד הנגישות למוסדות ציבור ואקדמיה, מסמנים את חיפה בכלל ואת אזור המושבה הגרמנית בפרט כיעדים אטרקטיביים להשקעה. אין ספק שהתשואה על ההשקעה באזורים אלה, גם למי שיבחרו להתגורר וגם למי שיבחרו לקנות ולהשכיר את הנכס, תאמיר בשנים הקרובות".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בעסקים