מה דורשים פעילי אנונימוס ובהם אורנה בנאי מהשר כחלון? צפו במפגינים מתחת לבית השר בחיפה:

פעילים למען זכויות בעלי חיים מחו מול חלונות ביתו של השר כחלון בחיפה. צפו בסרטון מהפגנה ובדברי אורנה בנאי לשר:
עשרות מפגינים מעמותת "אנונימוס" ו"תנו לחיות לחיות" התייצבו אתמול בלילה מול חלונות ביתו של השר משה כחלון בחיפה, במחאה על תכנית להקצאת 340 מיליון שקלים מכספי הציבור לבניית לולי ענק בהם יוחזקו תרנגולות בכלובים צפופים. הרפורמה לא נכנסה להצעת חוק ההסדרים עליה הצביעה הממשלה לפני כשבועיים, אולם משרדי האוצר והחקלאות עדיין מבקשים לקדמה במסגרת התקציב.

הפעילים קראו מתחת לבית השר: "כחלון היית יכול לחיות בכלוב?", "לאיפה המיסים הולכים, לכיסי מתעללים", "לא רוצים יותר כלובים – צער בעלי חיים", "כסף לנזקקים -לא למתעללים".

 

המפגינים אתמול, מול ביתו של השר כחלון. צילום אנונימוס

 

עו"ד שירה הרצנו מעמותת אנונימוס לזכויות בעלי חיים אמרה היום: "לפני שבועיים התעודדנו לראות שהממשלה שמעה את קולו של הציבור והבינה שלא ניתן להעביר במחטף קומבינה הגוזרת את דינן של 9.5 מיליון תרנגולות למאסר עולם בצינוק, ללא יכולת לראות אור יום, לפרוש כנף ובטח שלא להתעופף. ישראלים רבים בוחרים להימנע מצריכת ביצים מכיוון שגם ביצים מלולים ללא כלובים מגיעות מתעשייה אלימה שבה גורסים אפרוחים זכרים ומחשמלים תרנגולות למוות, אבל אפילו מי שעדיין אוכל ביצים, מתנגד לכליאת תרנגולות בכלובים האכזריים. אנו מקווים שהממשלה תעמוד מאחורי החלטתה ולא תשתמש בכספי המסים שלנו למימון התעללות".

 

צפו בפעילים אתמול מתחת לביתו של כחלון בחיפה: 
צילום עמותת אנונימוס

 

 

יצויין כי רפורמה דומה שניסה משרד החקלאות לקדם לפני כעשור נחסמה על ידי בג"ץ בעקבות עתירה שהוגשה על ידי "אנונימוס" וזאת משום שמשרד החקלאות לא התקין תקנות על פי חוק צער בעלי חיים הקובעות את תנאי החזקת התרנגולות. לאחר קביעת בג"ץ ניסה המשרד להעביר בוועדת החינוך של הכנסת תקנות המכשירות את הכלובים, אולם חברי הכנסת התנגדו לתקנות וטענו כי הן מציעות תנאים אכזריים.

במסגרת הרפורמה מתוכנן מעבר הדרגתי ללולי כלובים "מאובזרים": כלובים בתקן מיושן המקצים שטח של 750 סמ"ר לתרנגולת (מעט יותר מדף נייר, 25×30 ס"מ) וכוללים ציוד שאמור להקל על סבלן, אולם הפעילים טוענים כי בפועל הכלובים החדשים אינם שונים משמעותית מהכלובים האכזריים הקיימים כיום.

 

מתענות ודחוסות בתוך כלובים. צילום אנונימוס.

 

עו"ד יוסי וולפסון מעמותת תנו לחיות לחיות אמר אתמול בלילה: "בעולם יש מגמה ברורה של הפסקת השימוש בכלובים, ובישראל מבזבזים כספי ציבור על לולים אכזריים ומיושנים. שמחנו כששר האוצר אמר לנו שהוא קשוב לנושא, ובירכנו על החלטת הממשלה להוציא את הרפורמה מחוק ההסדרים, ולאפשר דיון ציבורי מהותי. אנחנו מקווים שלא נתאכזב ונחושים לפעול כך ששום תרנגולת לא תיכלא בכלוב".

סרטון פנייה של אורנה בנאי לשר כחלון ניתן לראות כאן.

 

 

 

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות