המצויינים של המחר

האקדמית גורדון העניקה מלגות לילדים מיעוטי יכולת ב"חוגורדון" – חוגי מצוינות
האקדמית גורדון העניקה בתשע"ח מלגות לתלמידים בחוגורדון: חוגי העשרה במתכונת אקדמית לתלמידים מחוננים, מצטיינים ושוחרי דעת. התכנית כוללת מגוון רחב של חוגים בנושאים שונים ממדעי הרוח, הטבע, המדע, הטכנולוגיה, האמנות והסביבה. החוגים מועברים על ידי מרצים מובילים בתחומם ומאפשרים לכל ילד להתנסות ולהעמיק בתחומים שונים בחברת ילדים בני גילו. כעת פותחת המכללה קורסים לילדים בסמסטר ב'.

מדי שנה העניקה המכללה בשיתוף עיריית חיפה מלגות לתלמידים מעוטי יכולת כלכלית. השנה, חודש לפני פתיחת החוגים, הודיעה העירייה באופן חד צדדי כי לא תתמוך כלל במלגות. הודעה זו הגיעה לאחר שכבר 18 תלמידים הגישו בקשת מלגה. הנהלת האקדמית גורדון החליטה לקחת על עצמה באפן מלא את מימון המלגות הכוללות סיוע בשכר לימוד ובהסעות לחוגים.

הנהלת האקדמית גורדון לקחה על עצמה באופן מלא את מימון המלגות הכוללות סיוע בשכר לימוד ובהסעות לחוגים. תמונה: כתום צלמים

הנהלת האקדמית גורדון לקחה על עצמה באופן מלא את מימון המלגות הכוללות סיוע בשכר לימוד ובהסעות לחוגים. תמונה: כתום צלמים

ד"ר נטע ברנסקי, סגנית נשיא המכללה: "עמדו בפנינו שתי אפשרויות: לשלוח את התלמידים הביתה או לקחת על עצמנו את מימון הלימודים. גורדון חרטה על דגלה את הנגשת ההשכלה והמצוינות לכלל התלמידים. לאור זאת, לא נמנע מתלמיד שידו אינה משגת להשתתף בחוגורדון. אנו מאמינים כי טיפוח המצוינות צריך להתחיל בגיל צעיר וחוגורדון מהווה מסגרת אקדמית, מגוונת ומעשירה המאפשרת לכל תלמיד ללמוד ולהתפתח בתחומים הקרובים לליבו בסביבה לימודית מאתגרת, באווירה חווייתית ומהנה".

ממגוון החוגים שנפתחו השנה בחוגורדון: קידוד ותכנות בכיתת העתיד, רפואה, חקר לוויינים, ארכיטקטורה, פלאי הפיזיקה, כלכלה, מסע בעולם המדע, ארכיאולוגיה, פיתוח חשיבה מתמטית, בניית אתרים, פיתוח משחקי מחשב, שחמט, קולנוע, תיאטרון, אמנות, עולמם המופלא של בעלי החיים, סיפורי המיתולוגיה ועוד. חוגורדון מציע בית לילדים סקרנים ושוחרי דעת בו הם יכולים להכיר תחומי דעת חדשים. התוכנית מציעה פעילות המזמנת פיתוח כישורים חברתיים ואינטלקטואליים, יחד עם מפגש בין הילדים המחוננים ועתירי הכישרון לבין עצמם.

החוגים לתלמידי כיתות ג'-ו' מתקיימים בימי א' אחה"צ. מבנה שנת הלימודים הוא סמסטריאלי. כל תלמיד משתתף בשני חוגים ברצף בכל סמסטר, סה"כ התלמיד משתתף בארבעה חוגים שונים במשך השנה. התלמידים נהנים ממערך הסעות מרחבי חיפה והקריות.

לפרטים והרשמה 04-8590148/168 או באתר האקדמית גורדוןמשאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם ילדכם או מישהו בסביבתכם חווה חרם?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך