איחור באבחון של מום מולד

איבחון מאוחר של שנה ו-10 חודשים של מום מולד בשלפוחית השתן גרם לבן 3 להפוך לנכה 100 אחוז.  כך עולה מתביעה שהגישו הפעוט והוריו לבית משפט
 

מהתביעה עולה כי המום המולד אובחן לראשונה רק לאחר שאמו הבחינה בנפיחות בולטת בגודל של 5X5 באזור הטבור.  מקור הנפיחות, התברר בדיעבד, נגרמה עקב שלפוחית השתן שהתנפחה באופן חריג, בשל חסימה מולדת. כתוצאה מהאיחור באבחון ובטיפול, כיום הפעוט סובל מנכות לצמיתות בשיעור של 100 אחוזים.

לדברי באי כוחם של ההורים, הרשלנות הרפואית של קופת החולים גרמה לפגיעה בלתי הפיכה בכליות, במערכת השתן ובשופכה, ולכן הפעוט יסבול סבל רב כל ימי חייו.  כבר כשהיה בן חצי שנה בביקור אצל רופא הקופה אמו התלוננה שהתינוק סובל מחום והקאות וכך גם בעשרות ביקורים חוזרים אצל רופאי הקופה. בשל טיפול שטחי במשך שנה הרופאים ייחסו התלונות ל"דלקת ויראלית לא מוגדרת". לאחר כשנה האבחנה שונתה ל"דלקת בבטן" והוסבר לאימו שפשוט מדובר בילד 'רגיש' יותר מילדים אחרים.

רק בחודש אפריל שנה שעברה, לאחר למעלה משנה שהאם התלוננה בפני הרופאים על כך שבנה סובל מכאבי בטן, הקאות, חוסר תיאבון , חום ובעיות נוספות, האם הבחינה בגוש נפוח בגדול של 5X5 ס"מ באזור הטבור, והפעוט הופנה למיון בבית חולים .

בבדיקת אולטרסאונד בביה"ח, אובחנה הרחבה ניכרת מאוד של המערכת המאספת התוך כלייתית, שופכנים מוגדלים ומורחבים מאוד שהגיעו כמעט עד קצה עצם החזה. כמו כן אובחנו אי ספיקת כליות אקוטית, כיס שתן לא תקין ושינויים קשים בשלפוחית השתן.

מומחה לרפואת ילדים ולנפרולוגיית ילדים מטעם התביעה שבדק את הפעוט והמסמכים הרפואיים הרלוונטיים, קבע בחוות דעתו כי השלפוחית המעובה לא צמחה בין לילה או אפילו תוך חודש. לדברי המומחה מדובר בתהליך שנמשך חודשים רבים ולכן היה יכול להתגלות מוקדם יותר. זאת, לו היו מתבצעות בדיקות מלאות של הבטן. המומחה קבע כי נגרם נזק בלתי הפיך לשלפוחית השתן,  לשופכנים ולכליות.

עורכי  הדין אייל בן ישי ושני קרוטר – צור, באי כוחה של המשפחה טוענים בתביעה כי רופאי הקופה התרשלו בין היתר  כשלא ביצעו הבדיקות הנחוצות, לא העריכו כראוי את מצבו של הפעוט, חרף ביקורים תכופים בקופת החולים ותלונות חוזרות ונשנות. לטענתם, רופאי קופת חולים   לא נהגו כפי שרופאים מיומנים וסבירים היו נהגים באותן נסיבות ולו היו מבצעים את עבודתם כראוי, ניתן היה  לאבחן את הבעיה החמורה ולטפל בה כשהמצב היה עדיין הפיך, באמצעות בדיקה ידנית פשוטה ובירור מעבדתי מהיר.

ההורים והפעוט תובעים מקופת חולים  פיצוי של כ-5 מיליון שקלים בגין נכותו הקשה של הפעוט שתשפיע בין היתר על כושר ההשתכרות בעתיד שלו ושל הוריו, על נזקים נפשיים וחברתיים, אובדן הנאות החיים, כאב וסבל רב, עזרת צד ג', והוצאות רפואיות.

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור תחרות הדגלים הלאומנית - האם תשקלו לתלות דגל ברכב/דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחוק ומשפט