"לא נכנעתם לייאוש"

הגברת שרה נתניהו הייתה אורחת הכבוד בטקס יום השואה הבינלאומי בעמותת יד עזר לחבר שנערך בחיפה: "אני יודעת שבעלי, ראש הממשלה, דאג לתקציבים מיוחדים רק עבורכם", "יצאתם מן התופת הנאצית מלאי כאבים וצלקות, אבל לא נכנעתם לייאוש"
"לפני 70 שנה ניערנו מעלינו את אבק המשרפות, והקמנו את מדינת ישראל שכולנו כל-כך גאים בה. אתם- הניצולים והניצולות, השורדים והשורדות, משמשים עדות חיה לעוצמות שטמונות בעם היהודי". כך אמרה הגברת שרה נתניהו, שהייתה אורחת הכבוד בטקס המרכזי של העיר חיפה לציון יום השואה הבינלאומי, בנוכחות למעלה מאלף אורחים, ביניהם חברי כנסת ראשי ערים שגרירים וקונסולים.

עוד הוסיפה הגברת נתניהו: "יצאתם מן התופת הנאצית מלאי כאבים וצלקות, אבל לא נכנעתם לייאוש. עזרתם לבנות את המדינה, להגן עליה, לפתח אותה. הקמתם משפחות וגידלתם ילדים, נכדים ונינים לתפארת. יש לנו הכרת תודה עצומה כלפיכם".

טקס יום השואה הבינלאומי. תמונה: עמותת יד עזר לחבר

טקס יום השואה הבינלאומי. תמונה: עמותת יד עזר לחבר

"אני יודעת שבעלי, ראש הממשלה, דאג לתקציבים מיוחדים רק עבורכם! מעבר להיבט החשוב הזה, אני מתכוונת גם להתעניינות בסיפור שלכם, בחייכם ובעוצמות הכאב שעברתם. אבל יש פיצוי בדמות הילדים והנוער שמגיעים לבית החם של 'יד עזר לחבר' כדי להיות איתכם. זהו ביטוי אחד מני רבים לעבודה הנפלאה של שמעון סבג, וכל הצוות המסור שאיתו, למענכם".

בטקס, ששיאו היה בחנוכת מוזיאון השואה שהקימה העמותה, אותו חנכה הגברת נתניהו ביחד עם שגרירים מרחבי אירופה, העלו המשתתפים את העובדה שמדובר במוזיאון שחלק גדול מפריטיו, הם פריטים שהגיעו על ידי אנשים מהשואה שחיים אתנו ומתגוררים בבית החם.

חנוכת מוזיאון השואה שהקימה העמותה. תמונה: עמותת יד עזר לחבר

חנוכת מוזיאון השואה שהקימה העמותה. תמונה: עמותת יד עזר לחבר

מנכ"ל ומייסד העמותה שמעון סבג אמר בטקס: "יום הזיכרון הבינלאומי לשואה ולגבורה 2018 הוא יום לא רגיל. ביום רגיל לא יוצא לנו לחשוב ולהבין שכל דקה שאנחנו על האדמה הזו במדינת ישראל, היא כמעט נס. כמעט נס, כי יש לנו נטייה לשכוח את האסון הקשה ביותר שידעה האנושות והעם היהודי".

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחברה