מה טוען מיליונר מהצפון המסרב לחלק עם אשתו את המיליונים שצבר ?

מיליונר מהצפון המחזיק בעסקים רבים ובין היתר בקניון, מסרב לחלוק את הונו עם אשתו. ומה הוא טוען "להגנתו" ?
בית המשפט לענייני משפחה בחיפה יפסוק השבוע האם העובדה שהמיליונר ואשתו מתגוררים בחדרים נפרדים פוטרת אותו מלחלוק איתה את הונו.

האם מדובר בפרידה בפועל המאפשרת לבעל לטעון כי הרכוש שנצבר באותן שנים שייך לו בלבד?
"אנחנו מתגוררים בחדרים נפרדים כבר שמונה שנים לכן כל הרכוש שצברתי מאז שייך לי", טוען המיליונר, "רעייתי לא היתה "'עזר כנגדי' ". את הדברים טוען הבעל בכתב ההגנה כנגד תביעת הגירושין של אשתו שהוגשה לבית הדין הרבני ולבית המשפט לענייני משפחה בחיפה.

האם מדובר בפרידה בפועל המאפשרת לבעל לטעון כי הרכוש שנצבר באותן שנים שייך לו בלבד?צילום: אילוסטרציה

מדובר בבני זוג הנשואים כבר למעלה משני עשורים. הבעל, איש אמיד, שמושך משכורת שמנה מהחברה שבבעלותו, המחזיקה כמה וכמה בתי עסק גדולים וביניהם בין היתר קניון גדול, משכורת הנאמדת בשבע ספרות מידי שנה. האישה לעומת זאת, פסיכולוגית קלינית במקצועה.

באמצעות עורכת הדין שרין סולן, טענה האישה בין היתר בכתב התביעה כי החליטה להתגרש כבר מזמן, אבל כל הניסיונות שלה להגיע להבנה עם בעלה על חלוקת הרכוש לא עלו יפה.

"הוא הציע לי כמה מיליוני שקלים כדי שאלך, אבל סירבתי" טענה האשה בכתב התביעה. "הרכוש שלנו נאמד בעשרות מיליוני שקלים והוא נצבר הודות לזוגיות שלנו".

בשלב מסוים הבין הבעל כי הוא הולך לאבד את מחצית רכושו ושכר בלש פרטי. אחד הממצאים שסיפק היה צילומים שצולמו בקורס רכיבה על סוסים.

הבעל הציע לאשתו כמה מיליונים כדי שתלך. עו"ד סולן. צילום יח"צ

"נראה בבירור כי יש בין אשתי למדריך קשר שהוא מעבר לקשר של מדריך ותלמידה" טען הבעל. האישה טענה בתגובה "המדריך ביצע את עבודתו וגם בעלי הוזמן לקורס אבל הוא סירב להגיע".

בשלב הזה, טען הבעל כי הוא גר בחדר נפרד מאשתו כבר שמונה שנים. האישה טוענת כי הדבר נובע מנחירותיו הקשות ולא קשור כלל ליחסי אישיות לקויים.

הבעל הוסיף וטען כי "עצם המגורים בחדרים נפרדים מלמדת על פירוד מעשי ביננו לכן כל מה שצברתי בשמונה השנים האחרונות הוא שלי ואני לא חייב לחלוק אותו במסגרת הסכם גירושין".

עו"ד סולן הדגישה כי "הטיעון הזה פסול מיסודו וחלוקת הרכוש צריכה להתבצע שווה בשווה. חדרים נפרדים אינם מונעים את זכאותה של האישה למחצית הרכוש שנצבר ולכתובתה".

בית המשפט יפסוק כאמור השבוע במחלוקת בין בני הזוג.

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות