זוכרים ומנציחים

תיכון ליאו באק מעודד את תלמידי היסטוריה להצטרף לקמפיין הבינלאומי #weremember: "ההתייחסות הכיתתית ליום השואה הבין לאומי ופתיחת דיון להתייחסות לפרוייקט הבינלאומי, יוצרת עניין אצל תלמידים ומעוררת חשיבה"
 

תיכון ליאו באק מעודד את תלמידי היסטוריה מוגבר להצטרף לקמפיין הבינלאומי #weremember. במהלך ההכנה ליום השואה הבין לאומי התבקשו התלמידים לבחור ספר מן הספרייה שקשור בשואה ולהתייחס אליו במסגרת הכיתתית. התלמידים בחרו בספרים שונים כגון אנה פרנק, בספריו של פרימו לוי ועוד, והסבירו בחירותיהם בכיתה. בנוסף נבחר נושא ראשי לדיון בשיעור זה, והיה זה משפטי נירנברג. התלמידים העלו לאחר מכן את תמונותיהם לאינטרנט לקמפיין העולמי.

הרב אופק מאיר מנכ"ל ליאו באק, שחתם לאחרונה על העצומה למניעת גירוש מבקשי המקלט מישראל, מחשיב מאד את החיבור של הלמידה בכיתה וההתייחסות הבית ספרית לאירועים רלוונטיים. "חשוב לתת לנושאים המהדהדים בציבור ובעולם התייחסות מיידית ויצירתית, אפילו קצרה, בכיתה". ד"ר רות אש, מנהלת מרכז המשאבים של ליאו באק ומורה להיסטוריה: "ההתייחסות הכיתתית ליום השואה הבין לאומי ופתיחת דיון להתייחסות לפרוייקט הבינלאומי, יוצרת עניין אצל תלמידים ומעוררת חשיבה. כל תלמיד בחר ספר שבאמצעותו ביטא את חיבורו האישי לנושא השואה לדמות כמו פרימו לוי או אנה פרנק, לאירוע כמו מרד גטו וורשה או לכידת אייכמן"

"חשוב לתת לנושאים המהדהדים בציבור ובעולם התייחסות מיידית ויצירתית". תמונה: ליאו באק

"חשוב לתת לנושאים המהדהדים בציבור ובעולם התייחסות מיידית ויצירתית". תמונה: ליאו באק

"הדיונים המצמידים אירועים אקטואליים בארץ ובעולם לאירועים היסטוריים מרחיבים את הדעת, יוצרים פרספקטיבה ומעודדים חשיבה מעמיקה ומבוססת על ההיסטוריה ועל המקורות היהודיים" אומר הרב אופק מאיר.משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם ילדכם או מישהו בסביבתכם חווה חרם?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך