גבורה והישרדות

יום השואה בקרית מוצקין: טקס הדלקת המשואות ישים דגש על כאב השחרור והחזרה לחיים של הניצולים * בין מדליקי המשואות השנה: הרמן לבר, ניצול שואה שנפצע במהלך בריחה מהמחנות ובקרבות הצבא האדום והוא ילווה על ידי נכדו, תומר וינברג, שנפצע בתקרית שבה נחטפו החיילים אלדד רגב ואהוד גולדווסר

יום השואה בקרית מוצקין ישים דגש על כאב השחרור והחזרה לחיים של הניצולים

יום השואה בקרית מוצקין ישים דגש על כאב השחרור והחזרה לחיים של הניצולים

בקרית מוצקין מתקיים תהליך ארוך ורב שנתי להנחלת זיכרון השואה והגבורה בקרב הדור הצעיר והקהילה באמצעות מרכז חינוך ייחודי  מרכז משמעו"ת (מורשת, שואה, מסורת, ערכים וגבורה)  הפועל 21 שנה להטמעת הנושא באמצעות תכניות חינוכיות רבות המשכיות. אחד הפרויקטים במרכז הנו :פרויקט כתיבת עבודות בקרב תלמידי כתות ו בעיר שהפך למסורת בעידודו ותמיכתו של ראש העירייה חיים צורי. מדי שנה גדל מספרם של התלמידים שמתנדבים לכתוב עבודה בהנחיית צוות מרכז משמעו"ת. בשנה"ל תשע"ה  התנדבו כשלוש מאות תלמידים לכתוב עבודה. התלמידים למדו לעומק את נושא השואה וראיינו ניצולי שואה. קשר עמוק וחם נוצר בין הדור הצעיר לניצולי השואה, עבודות התלמידים מרשימות במיוחד ומוצגות בתערוכה בעיר. התלמידים כתבו על נושאים מרתקים וחדשים בעקבות התחקירים שערכו כגון: עדויותיהם של מי שהיו אנשי צוות אויר – ילדים בתקופת השואה בפרויקט "מתקומה לשחקים" באמצעות ד"ר לאה גנור חוקרת הפרויקט מטעם אונ. חיפה ומנהלת מרכז משמעו"ת בעיר.

מדי שנה מתקיים טקס מרכזי בעיר לציון יום הזכרון לשואה ולגבורה אלפים מתושבי העיר נוטלים חלק  בטקס, מדליקי המשואות מלווים  על ידי צוערי קורס חובלים מבסיס הדרכה חיל הים בחיפה, המקיים קשר הדוק עם מרכז משמעו"ת בכלל ובפרויקט הייחודי בצה"ל "אמוץ ניצולים", בפרט. בין מדליקי המשואות השנה בטקס ששם דגש על חזרתם לחיים של הניצולים סב שכול ניצול שואה דב גולוב ששכל את נכדו אלעד לפני 10 שנה. הרמן לבר ניצול שואה שנפצע קשה במהלך בריחה בשואה ובקרבות בצבא האדום ידליק משואה וילווה על ידי נכדו תומר וינברג שנפצע קשה במלחמת לבנון השניה עת נחטפו החיילים אלדד רגב ואהוד גולווסר.

דבריו של תומר  וינברג נכדו של הרמן משקפים יותר מכל את השואה והתקומה: "סבא, איש חזק ויקר לנו מכל, ברגע זה מילאת את שבועתך לאביך בפני המוני יהודים גאים ומוגנים בארץ ישראל. היום, אני נשבע בפניך – לעולם לא עוד".

 

מר הרמן לבר ידליק משואה לזכר כל בני משפחתו ולזכר יהודי העירה פודקמין שבפולין שנרצחו בשואה. לזכר לוחמי היערות, וחילי המחתרת שחרפו נפשם במלחמה נגד הנאצים.

הרמן בן למשפחה  ציונית פעילה אשר גייסה כספים שנשלחו לארץ ישראל לשם רכישת אדמות בה,  היה נער בתנועת בני עקיבא כאשר פרצה המלחמה. על אף שהיה באפשרות המשפחה לצאת מפולין ולהגר לארה"ב כבר בשנת 1939, החליטו הוריו של הרמן להישאר מאחר והוריהם לא קיבלו ויזה בשל גילם. הם העדיפו להישאר יחד בזמנים הקשים.

ביוני 1941  כאשר פלשו הנאצים לעיירה פודקמין נשלחו הגברים למחנה עבודה, נשים נשלחו לגטו ואילו הקשישים והילדים, כ-1500 במספר,  נרצחו בדם קר מיד עם פלישת הגרמנים, לאחר שרוכזו בבית הכנסת של העיירה.

הרמן נשלח עם אביו, אחיו, בני משפחה וכ-1,000 מתושבי העיירה למחנה עבודה שהוקם במחצבה בסמוך לעיירה. במחנה שררו תנאים קשים מנשוא: רעב, השפלות ועבודות פרך. מי שכוחותיו לא עמדו לו בעבודה  נורה מידית למוות או הושלך בעודו בחיים לבריכת חומצה שהייתה במפעל סמוך .

לאחר שהגיעו ידיעות על חיסולו של הגטו החליטו הגברים במחנה העבודה להתקומם ולהתארגן לבריחה נועזת,למרות שידעו שרבים לא ישרדו. במהלך הבריחה נהרגו כשליש מהגברים, ביניהם שמאי, אחיו של הרמן. הרמן נפצע קשה במהלך הבריחה ולמרות זאת, הצליח להגיע עם אביו ליער הסמוך. לפני פרידתו מאביו השביע אותו האב כי במידה וישרוד, יספר לכל העולם את אשר קרה ליהודים בעיירה. זו הייתה הפעם האחרונה בה ראה את אביו. במשך שישה חודשים שרד הרמן ביער, פצוע, רעב שריד אחרון למשפחתו. ביציאתו מהיער כבן 17 הצטרף לצבא האדום. במשך חודשים נלחם בעוז ובגבורה, ועל כך קיבל עיטורים וציונים רבים לשבח. כשהגיעה מחלקתו למרחק של כ-30 ק"מ מאושוויץ, נפצע הרמן פעם נוספת באורח קשה הן מכדורי רובה מורעלים והן מפגיעות סכין בקרב פנים מול פנים. לאחר פציעתו אושפז במשך כשנתיים וחצי בבית חולים צבאי, שם עבר ניתוחים רבים שהצילו את חייו. הוא נאחז בחיים בכל כוחו, ובזמן  שהותו בבית החולים, השלים לימודיו התיכוניים והאקדמאיים. כל זאת כשהוא שוכב במיטת חוליו, מכוסה בגבס בכל גופו. לאחר שחרורו מבית החולים, חזר הרמן לעיר הולדתו בתקווה למצוא שרידים ממשפחתו, אך תקוותו זו התבדתה.
כשהוא חסר כל, התקבל הרמן לעבודה במשרד האוצר הרוסי והחל בשיקום חייו. במסגרת עבודתו, הכיר הרמן את אנה ז"ל, והקים  עימה משפחה לתפארת. בשנת 1962, עלו הרמן ואנה עם ילדיהם, לישראל והקימו את ביתם בקריית מוצקין. במשך שנים, טיפחו משפחה מיוחדת ומגובשת, משפחה שחונכה על ערכים של כבוד, נתינה ואהבת הארץ. היום, להרמן ולאנה, זיכרונה לברכה, שני ילדים, שישה נכדים ושלושה נינים.
במלחמת לבנון השנייה בשנת 2006 כאשר נחטפו החיילים נפצע קשה נכדו של הרמן -תומר , ששירת כלוחם ומפקד בחטיבת גולני. לפציעה הקשה התלווה תהליך שיקום ארוך. את כוחותיו הנפשיים והפיזיים שאב תומר מדמותו האופטימית והחזקה של הרמן, דבריו של תומר נכדו של הרמן משקפים יותר מכל את השואה והתקומה: "סבא, איש חזק ויקר לנו מכל, ברגע זה מילאת את שבועתך לאביך בפני המוני יהודים גאים ומוגנים בארץ ישראל. היום, אני נשבע בפניך – לעולם לא עוד", משקפים יותר מכל את העובדה שהרמן מרדכי  מהווה סמל למאבקו הרוחני של האדם בנאצים, בזיקה לעם ישראל ומדינת ישראל. תומר ילווה את סבו להדלקת המשואה.

מר דב גולוב בן שמואל וגוסטה יליד צ'רונביץ שברומניה ידליק משואה לזכרם של הסבים והסבתות  ובני משפחתו שנספו בשואה, לזכרם של יהודי צ'רנוביץ ולזכר ששת המיליונים שנרצחו בשואה . בפרוץ המלחמה נקטעה ילדותו של דב וחייו וחיי בני משפחתו הפכו למסכת של חיים בתנאים קשים מנשוא: רעב ,מחלות, ומלחמת הישרדות בלתי פוסקת במחנה הריכוז מוגילב שבטרנסניסטריה. כילד ליקט שאריות אוכל מפחי האשפה ,החביאם בבגדיו ודאג להביא למשפחתו כדי שלא יגוועו ברעב.

כאשר שוחרר על ידי צבאות ברה"מ נשלח לחיטוי מכינים ופשפשים. בשנת 1947 עלה לבדו   לארץ במסגרת עלית הנוער, ונשלח לקפריסין על יד שלטונות המנדט הבריטי.כאשר פרצה מלחמת השחרור הועבר לכפר בתיה ושם סיים לימודיו במקביל עבד לפרנסתו ולפרנסת אחיו. בשנת 1952 התגייס לצה"ל ושרת בגדוד הקרבי 51 בגבעתי.

במסגרת זו סיים קורס מדס"ים וקורס חבלה. דב השתתף בכל פעולות התגמול, ונלחם בכל מלחמות ישראל. הקים משפחה לתפארת נולדו לו 3 ילדים יש לו שמונה נכדים ושלושה נינים, לפני שתים עשרה שנה פקד את דב ומשפחתו אסון נורא הוא הפך לסב שכול- אלעד  נכדו האהוב נהרג בפעילות מבצעית ביחידה קרבית שבה בחר על מנת להמשיך את דרכו של סבו דב. למרות האבדן הקשה ממשיך דב  להוות את  עמוד התווך של המשפחה ולהקרין עוצמה חיוניות וערכיות על סביבתו. אורלי בתו אמו של אלעד זכרו לברכה תלווה את דב להדלקת המשואה. דב מהווה דוגמא ומופת למאבקו הפיסי והרוחני של עם ישראל בשואה ובתקומה.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית מוצקין

 • להקת שלווה. מרגשים. תמונה: יחסי ציבור

  אל תפסיקו לחלום: מהאירוויזיון למוצקין

  להקת שלווה, שהסעירה את כל אירופה באירוויזיון, מגיעה ביום שלישי לקריית מוצקין לאירוע חגיגי!
 • קריית מוצקין בביקור אצל שגריר פולין

  שגריר פולין בישראל: "אני מעריך ומודה לראש העיר, חיים צורי ולעיר קריית מוצקין, אתם ידידי אמת שלנו"
 • המיסטיקנים הסינים

  תלמידי כיתות ד'  בבית הספר בן גוריון קיבלו את פני המשלחת הסינית בריקוד ובשירה בשפה הסינית. ראשיי המשלחת: מעולם לא נתקלנו בזה"
 • מוצקין מתייחדת עם זכרם של 217 בני העיר שנפלו

  הבוקר נערך טקס לזכר הנופלים, בני העיר, בחלקה הצבאית בבית העלמין. הטקס המרכזי, בפארק הבנים בעיר, נערך אמש במעמד ראש העיר חיים צורי ובנוכחות מאות אישי ציבור, בני משפחה, חברים ותושבים
 • הקשר הקרייתי לאירוויזיון

  מיהם תושבי קריית מוצקין שכבר זכו לראות ולשמוע את השירים בתחרות היוקרתית?
 • חנוכת גינה 

  במוצקין נערכה חנוכה מחודשת של הגינה הקהילתית, שהועברה מאשכול הפיס לשכונת נווה גנים
 • הלביאה טובה

  טובה ספורטס, אשת עסקים מקריית מוצקין יזמה את הקמת קבוצת לביאות בעסקים
 • חג עצמאות שמח לילדי קריית מוצקין (וידאו)

  חגיגות העצמאות אמש לילדי הגנים בקרייה, נערכו בעת בה הופגזו יישובי הדרום. ראש העיר שחגג עם ילדי העיר, חשב כל העת גם על ילדי הדרום
 • יום קהילה משטרה מדהים בבית הספר קורצ'אק

  השוטרים הקהילתיים ניצחו אמש על הטקס המשמעותי למען הקהילה
 • יישר כח לנועה

  שמיניסטית ממוצקין קיבלה את פרס הצטיינות המחוז בתכנית מנהיגות המד"צים.
 • פותחים את הלב בקריית מוצקין

  ביוזמת ראש העיר חיים צורי, ובשיתוף המחלקה לקשרי קהילה ואגף הרווחה התקיים בשבועות האחרונים מבצע קמחא דפסחא למשפחות מעוטות יכולת.
 • מוציאים את החמץ

  טקס מכירת  חמץ התקיים לפני פסח בעירייה
 • ליל סדר יישובי בקריית מוצקין

  מתכוננים לליל הסדר היישובי. למעלה מ-150 איש אמורים להשתתף בליל הסדר שמפיק חב"ד בשיתוף עיריית קריית מוצקין.
 • תלמידי שכבת ו' בבית הספר ויצמן בעיר בונים בית לחתול. תמונה: באדיבות העירייה

  החתול במגפיים

  יום המעשים הטובים בקריית מוצקין: תלמידי שכבת ו' בבית הספר ויצמן בעיר ברעיון יצירתי
 • תעודת הוקרה מראש העיר

  איתי הר צבי השתתף בחידון הציונות הארצי שישודר בטלוויזיה וקיבל תעודת הוקרה מראש העיר. חיים צורי: "איתי מסב גאווה רבה למשפחתו, לבית ספרו ולעיר קריית מוצקין".
 • פורים מקורי: יש לנו עניין עם פועלי בניין 

  בית הספר הוותיק ביותר בקריות, שנבנה בשנת 1936 נהרס וכעת נבנה מחדש, גרם למורים לעשות מעשה
 • מאזרביג'אן למוצקין

  משלחת של 50 מורים מאזרביג'אן התארחו במרכז היזמות של אורט מוצקין. האזרבייג'נים: יש לכם שם בעולם, אפילו האיראנים יודעים שאתם מובילים בחינוך
 • ביקור שר הכלכלה אלי כהן במוצקין

  שר הכלכלה אלי כהן התארח אמש במרכז הצעירים במוצקין לשיח עם יזמים, עצמאיים ובעלי עסקים מקומיים
 • מוצקין על המפה!

  ישר כוח: מנהל התרבות התורנית בעירייה קיבל אות הצטיינות
 • חידון הציונות במחוז חיפה

  משפחת הר צבי מקריית מוצקין זכתה אמש במקום ה-1 בחידון הציונות המחוזי! הישג נפלא!
 • ספסל נתינה ראשון בקריות!

  קריית מוצקין היא מהרשויות היחידות בכל צפון הארץ שהצטרפו למיזם ספסלי הנתינה
 • מוצקין מעודדת עלייה בקרב יהודי התפוצות

  אגף הקליטה בעירייה קיבל תעודת הוקרה מההסתדרות הציונית והמרכז לשלטון המקומי – ראש העיר, חיים צורי: "קריית מוצקין היא בירת התרבות לכלל העולים באיזור".
 • הילדים שריגשו מדינה שלמה

  ראש העיר העניק תעודת הוקרה לילדים שתרמו פיקדונות בקבוקים לניצול שואה
 • אורט מוצקין מצטיינים במדע

  תיכון אורט מוצקין קיבל תשבוחות השבוע על נתוני הבגרויות במקצועות הכימיה והפיסיקה – ראש העיר, חיים צורי: "מכאן יצמחו המדענים הבאים של ישראל".
 • המוצקינעות יצאו לדרך

  ראש העיר, חיים צורי: "אין דבר שיותר מחמם את הלב מחיוך של תינוק ואמא מאושרת",
 • קריית מוצקין: מפגש מרגש בין תלמידים לחיילי גולני

  מפגש מרגש הבוקר בין תלמידים מבית הספר יונתן נתניהו שבקריית מוצקין, לבין חיילי גולני המשרתים בצפון הרחוק
 • כדוריד ליגת העל - מוצקין קרובה לפלייאוף העליון

  ראש העיר, חיים צורי – "הקבוצה השנה מוציאה מעצמה את המיטב ועל כך כל הקרדיט לשחקנים, למאמן ולפיני ליבוביץ'".
 • "שיחקו אותה בגדול"

  נבחרת הכדוריד של "אורט מוצקין עלתה לגמר אליפות בתי הספר התיכוניים.
 • "עובדים עבור התושבים סביב השעון"

  רח"ל (רשות חירום לאומית) בביקור עבודה בקריית מוצקין
 • תהלוכה עוצמתית ומרגשת לזכרו של בבי עמר ז"ל

  השבוע התקיים יום המודעות למלחמה בסרטן. בדיוק בשבוע זה באופן מצמרר ציינה משפחתו של בבי עמר ז"ל את מותו (כתוצאה מהמחלה הארורה), באמצעות תפילה, כתיבה בספר התורה ותהלוכה עוצמתית.
 • שר האוצר בקריית מוצקין: "צורי הוא החלוץ"

  "כשכולם חששו מפרויקט מחיר למשתכן, לזכותו של צורי ייאמר ש-34 הדיירים שנמצאים איתנו כאן היום קיבלו הנחה של 400 אלף שקלים, לומר תודה לראש העיר שהיה החלוץ, תודה על שיתוף הפעולה הבלתי רגיל לטובת התושבים".
 • גאווה מוצקינאית

  השבוע התקיים האירוע שסיכם את שנת 2018 ובו חולקו 4 תעודות הוקרה לשוטרים מצטיינים. שניים מהם כאמור, מקריית מוצקין.
 • מילה טובה. תמונה: יחסי ציבור

  צל"ש במקום קנס

  מה קיבלו נהגים שנסעו בזהירות בקריית מוצקין?
 • יום השואה הבינלאומי: שגריר פולין נאם בעברית בטקס מרגש (וידאו)

  הטקס נערך במרכז משמעו"ת בקריית מוצקין. "יש לנו אחריות עצומה לשמור על מורשת וזיכרון של רצח העם הגדול ביותר באנושות", אמר השגריר. צפו
 • ט"ו בשבט עם חיילי גולני וילדי הגנים

  ראש העיר, חיים צורי: "הדורות הבאים שלנו ייהנו ממה שאנו שותלים היום".
 • העץ הנדיר

  זן נכחד של עץ מאוסטרליה, זן נכחד אחד מהשניים האחרונים בארץ, עץ בן 100 שהעלים שלו משמשים עד היום לתרופות סבתא וגזעו שימש כקלף לכתיבת התורה משמש אטרקציה לילדים ולחיות בקריית מוצקין.
 • בית ספר נבון ציין 100 ימי לימוד

  ביום שישי האחרון התקיים בבית ספר נבון- יום המאה. ביום זה ציינו סיום ספירת מאה ימי לימוד. במהלך היום חוו התלמידים למידה משמעותית ומגוונות
 • מוצקין, היה נכון!

  בשבוע שבו העניקו חניכי הצופים תעודת הוקרה ועניבה לראש העיר חיים צורי, התקיים טקס כתובת האש המסורתי והמרשים של שבט עונות.
 • ראש העיר, חיים צורי הצטרף לקמפיין הבינלאומי :we remember

  "אני, חיים צורי זוכר ולא שוכח", כתב השבוע צורי בדף הפייסבוק שלו עם התמונה שהפכה ויראלית.
 • השר הנגבי משמש שגריר לחי פארק

  השר לפיתוח איזורי, חבר הכנסת צחי הנגבי, ביקר היום (ב') בקריית מוצקין ונפגש עם ראש העיר, חיים צורי.
 • עד למקסיקו

  קבוצת הנוער של מכבי קריית מוצקין בכדורסל תייצג את ישראל בטורניר המכביה המתקיים הקיץ במקסיקו סיטי.
 • אולם ספורט ייחודי

  החלו העבודות להקמת אולם הספורט הייחודי בבית הספר נבון. ראש העיר, חיים צורי: "האולם ישרת את הקהילה לרווחתם של הילדים שלנו".
 • שבת של כיף ב"חי פארק"

  ביום שישי האחרון העלה ראש העיר, חיים צורי סטטוס על מזג האויר הנינוח ותמונה מהממת של הג'ירפות ואלפים צבעו את החי פארק ואת הלהיט: בית היולדות של פינת הליטוף בחי פארק יוצאים בקמפיין לתושבי מוצקין: "מנוי בפחות מ-3 ₪ כניסה". שווה לקרוא.
 • במוצקין מסייעים לחיילים!

  במסגרת תכנית תעסוחייל שמסייעת בתעסוקה לחיילים, במוצקין  סייעו כבר למספר חיילים. ראש העיר, חיים צורי קורא לבעלי עסקים לקחת יוזמה ולסייע לחיילים: "יוזמה כל כך חשובה ומחממת את הלב".
 • מש"צית ממוצקין תקבל את אות שר החינוך

  שר  החינוך יעניק למש"צית ממוצקין את אות השר לנוער מתנדב. ראש העיר חיים צורי: "אפרת היא מובילה חברתית ואני גאה על העשייה שלה ושל חבריה".
 • חי פארק 2019: גם חיות בסכנת הכחדה קיבלו את השנה בנשיקה

  2019 נכנסה והחיות ב"חי פארק" שבקריית מוצקין נכנסו למוד רומנטי במיוחד. ראש העיר חיים צורי: "החיבור של בעלי החיים מדהים ונושא אהבת חינם"
 • הקשר המוצקינאי לסופר עמוס עוז ז"ל

  "הייתי בצריפם המצופה נייר זפת של סבא וסבתא בקריית מוצקין".
 • חידת ראש העיר

  לרגל יום השפה העברית ראש העיר, חיים צורי פרסם חידון ובו מספר שאלות מרתקות.
 • בוחרים בחיילים!

  ראש העיר, חיים צורי וילדי בית הספר ע"ש הנשיא המנוח יצחק נבון, יצאו ביום מיוחד  למען חיילי צבא ההגנה לישראל.
 • ברקוביץ' מפרגן למוצקין

  מיקי ברקוביץ' פרגן השבוע למוצקינאים שהשיגו נצחון חוץ באשקלון. ראש העיר חיים צורי: "תודה למ.י.ק.י על המחמאות. ברקוביץ' הוא אגדת כדורסל ודמות נערצת על כולנו".
 • העיניים המוצקינאיות ששומרות עלינו

  בסוף השבוע שעבר הסתיים קורס מפעילי כטמ"ם (כלי טיס מאויש מרחוק) בטקס חגיגי בבסיס פלמחים בראשות מפקד חיל האוויר, קצין תותחנים ראשי ומפקד בסיס פלמחים. מבין המסיימים, תושב קרית מוצקין.
 • צורי לחץ, השר נתן אור ירוק

  ראש העיר, חיים צורי נפגש בסוף השבוע עם שר התחבורה ישראל כץ וצוות משרדו הבכיר. צורי: "העיר בתנופת פיתוח עצומה והשר ומשרדו נכונים לסייע".
 • איך יחגגו את יום העצמאות בקריית מוצקין?

  ראש העיר, חיים צורי יוזם חגיגות יום עצמאות במתכונת יצירתית. הציבור שותף להחלטה במסגרת סקר שנפתח בימים אלו
 • "גאווה מוצקינאית"

  בית הספר ויצמן במוצקין זכה בפרס היוקרתי ויחד עם בית הספר היסודי ממלכתי גורדון בקריית אתא, אלו שני בתי הספר היחידים בקריות שזכו בפרס היוקרתי.
 • שנה בלי אברהם (בבי) עמר ז"ל

  ראש העיר, חיים צורי חנך בתפילה ובטקס את היכל אברהם. אף עין לא נשארה יבשה.
 • מוצקין בירת השחמט של הצפון

  ראש העיר, חיים צורי, חובב שחמט בעצמו אמר: "הכלים האסטרטגיים שהילדים מקבלים עימם מהמשחק- מתנה!
 • הישרדות הדבר האמיתי

  בני נוער רבים משתתפים השנה בפעילות "אחרי!" בקרית מוצקין, הפועלת בעיר בתמיכת ראש העיר, חיים צורי, ומחלקת הנוער של העירייה  בראשותה של שירלי למפל, ובשיתוף בנק לאומי.
 • פארק בקריית מוצקין ייקרא על שמו של יגאל בשן ז"ל

  ראש העיר חיים צורי החליט להנציח בעיר את זכרו של הזמר והיוצר שהלך לעולמו
 • רוכב אופניים שנפגע מרכב בכביש 22. מצבו בינוני. צילום: אילוסטרציה

  חושבים חיים

  בעקבות תאונות בעיקר בקרב הדור הצעיר עם אופניים חשמליות החליט ראש העיר, חיים צורי להגביר את הפיקוח בשילוב השיטור העירוני על נוסעי האופניים החשמליים.
 • במוצקין זוכרים את אורה הרמן

  ראש העיר, חיים צורי ומנהלת מרכז משמעות בקריית מוצקין, לאה גנור לא שוכחים את מי שנשאה בגאון את זכרון ניצולי השואה בישראל: "אין בית בישראל או במוצקין שלא זוכרים את האימרה: ערכה את החדשות- אורה הרמן".
 • איך ליהיא לפיד הגיעה למוצקין?

  ראש העיר חיים צורי הודה בלשכתו לנשות הוראה מיתולוגיות. "אתן הנחלתן את הבסיס החינוכי בקריית מוצקין. יש לנו מורות ומורים נפלאים". בפוסט שהעלה צורי בפייסבוק שמציין את יום המורה, הגיבה במילות פרגון ליהיא לפיד שהחמיאה לחברתה עופרה כהן.
 • מובילים במחוז בגיוס נשים לצה"ל

  אגף כוח האדם בצה"ל פרסם את דירוג הרשויות המקומיות הבולטות בגיוס. קריית מוצקין במקום ה-11 הארצי בגיוס נשים לצה"ל (עם נתונים כמעט זהים לקמום ה-10).
 • חמישה מוצקינאים בנבחרת אחת

  לא פחות  מחמישה שחקני נבחרת הנוער של ישראל הם שחקני מחלקת הנוער של ענף הכדוריד בעמותה לקידום הספורט קריית מוצקין.
 • שבוע הבטיחות בדרכים

  קמפיין של שגרירים צעירים בקריית מוצקין קורא: שים את הנייד בצד הרחק מהיד
 • מהפיליפינים לקריית מוצקין

  מנהלים בכירים במשרד החינוך הפיליפיני ביקרו השבוע במרכז היזמות בבית הספר התיכון אורט קריית מוצקין. המנהלים למדו על תוכניות הלימודים הייחודיות אותן מובילים צוותי ההוראה המקצועיים מבית הספר בשיתוף עם התלמידים.
 • המש"צים במוצקין עם הדרום

  לאחר שבמהלך השבועות האחרונים חיברו מערכי שיעור בתיכון על המצב בדרום, נפגשו בשבת האחרונה המש"צים (מדריכי של"ח צעירים) של קריית מוצקין עם בני נוער מיישובי עוטף עזה. ראש העיר חיים צורי: "אתם שגרירים מדהימים של קריית מוצקין".
 • קריית מוצקין נגד אלימות כלפיי נשים!

  ראש העיר ונשות העירייה זעקו את זעקתן של הנשים השקופות
 • שוטרים הצילו גורי כלבים שנזרקו לפח

  ניידת השיטור הקהילתי של קריית מוצקין סיירה הבוקר ברחובות העיר כאשר לפתע עצר אותם תושב והתריע בפניהם על קופסת קרטון חשודה
 • מגרש "שחבק"- אירוע הפתיחה

  טקס פתיחת מגרש הקטרגל "שחבק" נערך בשבוע שעבר, גם ג'ובאני רוסו וגיורא אנטמן היו שם.
 • חג הסיגד של העדה האתיופית צוין בטקס מרגש

  המונים מבני קהילת יהודי אתיופיה חגגו ביום ראשון את חג הסיגד באשכול הפיס בקריית מוצקין, על טהרת האוכל והריקודים המסורתיים. 
 • אנשים טובים באמצע הדרך

  מצדיעים למתנדבים: ערב ההוקרה השנתי למתנדבי קריית מוצקין נערך בשבוע שעבר באולם התרבות גושן
 • בית הספר לכדוריד ע"ש צבי הירש

  בשבוע שעבר נערך טקס קריאת בית הספר לכדוריד ע"ש צבי הירש בהיכל הספורט גושן בקריית מוצקין.
 • משלחת הונגרית בקריית מוצקין

  ערים תאומות: משלחת מהעיר ההונגרית נירטהאזה ביקרה בשבוע שעבר במוצקין.
 • נפרדים משמחה מילר

  שמחה מילר, ראש עיריית קריית מוצקין לשעבר הלך לעולמו בגיל 84
 • 15 שנה בלי אלעד פולק ז"ל

  מוצקין זוכרת: יום ספורט קהילתי של ענף הכדורסל לזכרו של סמל אלעד פולק ז"ל נערך ביום שבת באולם אבישי בקריית מוצקין