מירי אלוני מגיעה להופעה בחיפה לאחר שנים רבות. אילנה טובים שמארחת אותה במועדון הביט לערב שירה בציבור מספרת על החיבור ולוקחת קרדיט….

אילנה טובים מארחת ומעריכה את מירי אלוני "היא כוכבת גדולה. נציגת ארץ ישראל הישנה והטובה. אולי עכשיו היא תעזוב את הרחוב ותופיע המון". מירי אלוני בתגובה "אולי לא…. אני נשארת ברחוב.."
מחכה לפרגון מנצר. טובים. אלבום פרטי

מחכה לפרגון מנצר. טובים. אלבום פרטי

נשארת ברחוב. אלוני. אלבום פרטי

נשארת ברחוב. אלוני. אלבום פרטי

אילנה טובים, מפיקה בביט ערבי זמר מידי חודש כאשר בחלק הראשון היא שרה עם הציבור ובחלק השני היא מארחת אומנים על הבמה. אפילו שהיא די חדשה בתחום, אילנה מצליחה להביא פיגורות מעניינות להופעות שלה, קהל רב ואף זוכה לרוח גבית ממנהל הביט, יובי קאופמן. בשישי, 24 באפריל, מארחת אילנה את מירי אלוני הענקית.

 אילנה, איך הגעת לתחום הזה?

כל החיים שרתי והופעתי על במות . אחרי שנים של הפסקה בהן טיפחתי ילדים ונערים על במות חזרתי לקדמת הבמה אני מופיעה בארץ ומתארחת ומפיקה את ערבי הזמר בביט. וכן, בשישי אנחנו חוגגים בביט אפטר עצמאות… אמנם יום אחרי אבל מבחינתי חוגגים עצמאות…

אלה ערבים בסגנון שרהלה שרון?

זה ערב כמו שרהלה או אפי או כל מי שעושה שירה בציבור ומארח אומנים. אף אחד לא לימד אותי, אני לומדת תוך כדי תנועה. אני נמצאת כל החיים על הבמה. נכנסתי לתחום הזה עכשיו וקיבלתי דחיפה מיובי קאופמן. אני חייבת לו הרבה . הוא אמר לי לפני שנה כשעשיתי לפני אירוע לנוער 'הערב הבא הוא שלך'. וכך היה. עשיתי ערב ראשון והחלטתי ללכת על זה. היה כיף, נהניתי. אני עובדת קשה כדי להרים את זה הכי גבוה. מבחינתי ומבחינת הקהל.

יש בזה הצלחה כלכלית ?

אם אגיע לתפוסה מלאה אפשר להרוויח מזה. בעיקרון כרגע אני משקיעה הרבה ומשלימה את הכסף מהופעות שלי.

אפי או שרהלה או מי מהתחום הביעו תמיכה?

אפי לא יגיד לי כלום כי אנחנו סוג של תחרות והעניין הוא שאני לא רואה את זה ככה, איפה הוא ואיפה אני…הייתי מאוד שמחה אם הוא היה מפרגן ונותן גב אבל זה לא יקרה. הוא מעריך אותי כזמרת. הוא אמר לי את זה …לפני שנכנסתי לתחום….

איך בחרת במירי אלוני?

אני אגיד לך, אני לא אחת שמסתכלת על מותגים, אני לא אלך על מה שבאופנה אלא על מה שאני אוהבת… לא אכפת לי מהאופנה. כשחגגתי עצמאות נורא רציתי אותה, אני חושבת שהיא מדהימה והיא מייצגת את ארץ ישראל הישנה והטובה מבחינת השירים. היא הייתה כוכבת הנחל. 'שיר לשלום'. 'בשמלה אדומה'. 'היאחזות הנחל בסיני'……  היא שרה בליל רצח רבין והמילים של השיר שהיא שרה היו אצלו בכיס.  יצא לי לראות אותה בהופעה ומאוד אהבתי, היא הייתה ונשארה זמרת ענקית. התרשמתי שהיא אישה טובה ונחמדה וזה היה לי חשוב.

מאז שסגרתי איתה לפני חודשים, היא בתקופת פריחה ושמעתי שאולי היא תעזוב את הרחוב כי היא מופיעה הרבה. אני מקווה שתצליח. היא חזרה להופיע בגדול ואלי היא מגיעה עם הגיטרה ועם 3 נגנים.

כמה הכניסה?

50 ש"ח ברכישה מוקדמת שזה זול מאוד. מחיר עממי. זה מכסה את העלויות של האולם והאומנים.

 

ולשאלתה של  אילנה… מירי אלוני פרסמה בעמוד הפייסבוק שלה כי " התפרסם כאילו אני עוזבת את הופעת הרחוב שלי , ובכן, לא ולא! ההפסקה הייתה רק לתקופת הצילומים. ואני ממשיכה את הופעות הרחוב שלי…"


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בתרבות