מבשלין בריאות

עובדות בקופת חולים לין נהנו מסדנת בישול המותאמת לאורח החיים בעבודה, ולמדו על בישול בריא וקל הכנה. בעקבות הצלחת הסדנא ייערכו מפגשים נוספים:
במסגרת פעילות לקידום בריאותם של העובדים, נערכה לעובדי לין מכלל תחומי העיסוק והמקצועות, סדנא בת שלושה מפגשים בנושא שיפור איכות התזונה. הסדנא הונחתה על ידי ענבר מילר שחבר, מרפאה בעיסוק של הכללית, ודקלה אופיר בירמן, דיאטנית אחראית בלין.

שמונה נשים העובדות בתחומים שונים במחלקות שונות בלין הגיעו למטבח הטיפולי החדיש שמצוי במכון לריפוי בעיסוק בבית אמות והתנסו בבישול בריא. הסדנא כללה הקניית ידע בתחומי התזונה והארגונומיה והתנסות מעשית במטבח. הן למדו על עקרונות התזונה הים תיכונית, כיצד להתארגן מבחינה תזונתית ליום עבודה, קיבלו טיפים לבישול בריא וקל להכנה, שינוי הרגלים. כמו כן, למדו כללי ארגונומיה (התאמת סביבת העבודה במטבח) ותכנון של דפוסי עבודה נכונים ויעילים במטבח. בתום הסדנא קיבלה כל משתתפת חוברת עם מתכונים שהוכנו בסדנא.

 

 

למדו לבשל אוכל בריא וקל הכנה. צילום דוברות כללית

הסדנא שילבה שני ענפים מתחום מקצועות הבריאות באופן אינטגרטיבי וחווייתי: ריפוי בעיסוק, ותזונה. הסדנא הותאמה במיוחד לנשים העובדות במציאות של מרכז רפואי, ונאלצות להתמודד עם ימי עבודה ארוכים ואינטנסיביים, ללא עודף זמן פנוי להכנת אוכל. בו בזמן כעובדות במערכת הבריאות, יש להן מודעות רבה לחשיבות השמירה על הבריאות ואימוץ הרגלי חיים נכונים. ההנחה היא שכעובדות כללית, הן גם מהוות סוכנות מידע חשובות ואמינות כלפי ציבור המטופלים בכל התחום של קידום בריאות ועל כן, הכשרתן תורמת לא רק להן ברמה האישית, אלא גם לקידום מטופליהן.

 

הסדנא הותאמה במיוחד לנשים העובדות במציאות של מרכז רפואי. צילום דוברות כללית

בוגרות הסדנא סיפרו כי הן כבר מיישמות את השינויים בתחום הבישול והאכילה בעבודה.

בעקבות הצלחת הסדנא הוחלט כי ייערכו סדנאות נוספות לעובדי לין.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות