מזעזע: המצלמה חשפה כיצד חנקה המטפלת את הקשישה הסיעודית ואיך הצליפה בה

המטפלת הזרה עבדה בבית הקשישה בקריית אתא, עד שלפני כשבוע חשפה המצלמה את מעשיה : 
פרקליטות מחוז חיפה הגישה לבית משפט השלום בקריות כתב אישום נגד עובדת זרה מסרי לנקה, בת 57, בגין תקיפה בנסיבות מחמירות של קשישה סיעודית.

הקשישה בת ה-84, תושבת קרית אתא, סובלת מדמנציה, שכחה, חוסר התמצאות במקום ובזמן, חוסר יכולת להביע את דעתה, ונמצאת במצב סיעודי. היא אינה מתניידת באופן עצמאי וזקוקה לעזרה מלאה בכל פעולות היומיום. את העבירות אשר בכתב האישום חשפה מצלמה אשר הותקנה בבית הקשישה.

 בכתב האישום שהוגש באמצעות עו"ד שני בן גיגי מתואר כי לפני מספר ימים, בתאריך 19.01.2018 סמוך לשעה 19:30, ישבה הקשישה על כורסא בסלון ביתה. הנאשמת ניגשה אל הקשישה, רכנה מעליה, תפסה בכח את ידה של הקשישה באמצעות ידה הימנית, תוך שהקשישה מנסה להרחיק את הנאשמת ממנה, ואז בידה השנייה תפסה הנאשמת בצווארה של הקשישה בחוזקה וחנקה אותה. בתגובה, החלה הקשישה לבכות".

חנקה והצליפה בקשישה. צילום: אילוסטרציה

בשלב זה, ובעוד הקשישה מתייפחת בבכי, ניגשה הנאשמת לכבות את האור בסלון על מנת להחשיך את החדר, ואז חזרה אל הקשישה והצליפה בה מספר פעמים באמצעות מגבת מטבח.
לאחר מכן הנאשמת הדליקה את האור, ובעוד הקשישה בוכה ומתנשפת בכבדות הנאשמת ניגשה אל הקשישה ורכנה מעליה תוך שהיא גוערת בה.
במעשיה "תקפה הנאשמת את הקשישה שהיא חסרת ישע, כשעליה מוטלת האחריות לצרכי מחייתה, בריאותה ושלומה", נטען בכתב האישום. הסעיף בו מואשמת המטפלת הוא תקיפת חסר ישע בנסיבות מחמירות.
בימים הקרובים יתקיים דיון בבקשת הפרקליטות לעצור את הנאשמת עד תום ההליכים נגדה.

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות