בסמת החדש נחנך בחיפה

28 מיליון שקלים הושקעו בהקמת הקריה המדעית החדשה, על 3,000 מ"ר בחיפה. תלמידי בית הספר המיתולוגי ילמדו במבנה חדשני המצויד במעבדות המתקדמות מסוגן בישראל.
מבנה בית הספר המדעי טכנולוגי בסמת נחנך אתמול (שלישי). המבנה החדש ממוקם בקריה המדעית-טכנולוגית בשכונת שער העלייה במבואות הדרומיים של העיר. בית ספר בסמת נוסד על ידי הטכניון בשכונת הדר בשנת 1933. לאורך עשרות שנים עמד בית הספר בחזית החינוך המדעי טכנולוגי בישראל ובין 20 אלף בוגרי בית הספר ניתן למצוא דמויות מובילות בתעשיית ההיי טק הישראלית והעולמית, בהם סגן נשיא אינטל העולמית מולי עדן, סגן נשיא "אפל" העולמית אהרון אהרון המשמש כיום כמנכ"ל הרשות לחדשנות, גיורא שלגי מנכ"ל רפאל לשעבר ועוד רבים אחרים.

 

מעבר בית הספר למשכנו החדש במרכז הטכנולוגי הינו חלק מהתכנית האסטרטגית הכוללת של עיריית חיפה לקידום החינוך הטכנולוגי בעיר בכדי לתת מענה למחסור החמור באנשי מקצוע טכנולוגיים בצה"ל ובתעשייה בכל הרמות. בית הספר בסמת כיום הינו בית ספר שש שנתי (ז' עד י"ב) על אזורי אליו נרשמים תלמידים מכל שכונות העיר. בית הספר החדשני, נבנה על מורשת בסמת המיתולוגי תוך שיתוף פעולה עם הטכניון, ועם התעשייה העילית, האזרחית והביטחונית של ישראל. בבית הספר נלמדות תכניות ייחודיות תוך שימוש בטכנולוגיית תלת-מימד, רובוטיקה, ולימוד השפה הסינית בשילוב לימודי יזמות בינלאומית.

עם המעבר למשכנו החדש לומדים תלמידי בית הספר בשיטות הנהוגות בתעשיית ההייטק, מפתחים מוצרים חדשניים ומתמודדים עם אתגרים טכנולוגיים מורכבים. תלמידי בית הספר לומדים מקצועות מדעיים מוגברים, ובהם: מתמטיקה, פיסיקה, כימיה ואנגלית, לצד לימודים טכנולוגיים, זאת החל משנת הלימודים הראשונה בחטיבת הביניים. הלימודים מכוונים לתעודת בגרות מדעית וטכנולוגית איכותית, שתאפשר להם קדימות הן בלימודים על תיכוניים, והן  להשתלב ביחידות טכנולוגיות מובחרות בצה"ל ובתעשיית ההי טק המובילה בעולם.

 

ראש עיריית חיפה יונה יהב עם תלמידי בסמת. צילום ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה.

בחטיבה העליונה ארבע מגמות טכנולוגיה, כולן נלמדות ברמה של 5  יח"ד – 10 יח"ל והתלמידים מבצעים פרויקט גמר. בנוסף למקצועות המגמה, לומדים כל התלמידים את מקצועות המדעים: מתמטיקה, פיסיקה או כימיה וכן אנגלית ברמה של 4-5 יח"ל. ארבעת המגמות: מחשבים בהתמחות הגנת סייבר, אלקטרוניקה בהתמחות מיקרו מעבדים, הנדסת מכונות בהתמחות רובוטיקה וכימיה בהתמחות ננו- כימיה. תלמידי המגמות השונות נדרשים לפתח מוצרים חדשניים כאשר הפיתוח נעשה בקבוצות עבודה המורכבות מתלמידי המגמות השונות. כאשר כל תלמיד נדרש לתרום את חלקו לפרויקט על פי התמחותו. פיתוח המוצרים שהמכנה המשותף שלהם הוא תרומה לרווחת הציבור – מתבצע במעמדות המחקר של "אינטל" בשיתוף מהנדסי החברה.

המרכז המדעי-טכנולוגי אליו עבר בית הספר הוקם בשיתוף משרד החינוך, בעלות של 28 מיליון שקלים, על שטח כולל של מעל ל- 3000 מ"ר. המרכז כולל אמצעי לימוד והמחשה מהמתקדמים והמשוכללים בעולם לרבות מעבדות לרובוטיקה ואלקטרוניקה ומערכות ייצור ממוחשבות. כל אלה עומדים לרשות תלמידי בית הספר ומאפשרים  להם להתמודד עם אתגריים טכנולוגיים, לבצע מחקרים תוך שימוש בטכנולוגיות חדישות, וכן חשיפה מעמיקה לתחומי הרובוטיקה והמכונות, ותרגול באמצעות סימולטורים.

אילנה טרוק, ראש מנהל חינוך, תרבות ורווחה בעיריית חיפה: "בית ספר בסמת מהווה חממה לנוער סקרן, יצירתי ויוזם, המתעניין בפיתוחים הנדסיים וטכנולוגיים המשנים את המציאות, והרואה את עתידו בתעשייה העילית והביטחונית המפוארת של מדינת ישראל".

מנהל מחוז חיפה ד"ר סער הראל: "חינוך טכנולוגי נמצא כיום בזירה המרכזית. חינוך הטכנולוגי מחייב איכות הוראה, משאבים, חזון, קידמה שיאפשרו לממש את הפוטנציאל הגלום בתלמידים בעולם המחר".

מנהל בית ספר בסמת אבי זיגלר: "המעבר למרכז הטכנולוגי הוא הגשמת חלום המאפשר לנו לעבוד עם התלמידים באופן בו מתנהלים החיים האמתיים של מהנדס בחברות ההי טק המובילות בישראל  ולפתח מוצרים אמתיים ולא דוגמאות כפי שמקובל כיום בלימודי טכנולוגיה".משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • חיפה מחוץ לטווח הטילים: מה הייתם עושים למען תושבי הדרום והמרכז?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך