מה יעלה בגורל השייט החיפאי החשוד בנסיון רצח בקאריביים?

משפחתו של איליה רומנוב, שייט ישראלי מחיפה, מתחננת לסיוע: "הוא הותקף על ידי ארבעה גברים ורק ניסה להגן על חייו". היום יוגש נגדו כתב אישום באיים הקאריביים. מה מסבירה בת זוגו בזעקתה לעזרה?
איליה רומנוב (30) שייט ישראלי תושב חיפה אשר יצא להפלגה, נעצר באנטיגואה שבאיים הקריביים בחשד לניסיון רצח.
לטענת בני משפחתו, רומנוב עצור על לא עוול בכפו והיום (חמישי) צפוי להיות מוגש נגדו כתב אישום חמור בגין נסיון רצח, ולא ברור להם מה יעלה בגורלו.
בני משפחתו אומרים כי רומנוב הותקף על ידי ארבעה גברים באי וכי הוא בסך הכל ניסה להגן על עצמו – רומנוב אחז בידו כוס יין בעת שהותקף וזו התנפצה ופצעה את אחד התוקפים. על כך, טוענת משפחתו, הוא מואשם בנסיון רצח. במשרד החוץ אמרו כי הם "פועלים לסייע ככל הניתן, אך לא יכולים להתערב בהליכים משפטיים במדינה אחרת".

איליה רומנוב, השייט החיפאי העצור בקאריביים. צילום פייסבוק

בת זוגו של רומנוב, מאשה שאטילובה, אף היא תושבת חיפה,  פרסמה אתמול פוסט נואש בפייסבוק וביקשה את עזרת הציבור בסיפורם הקשה. בן זוגה הוא גם בן יחיד, סיפרה הצעירה, ומשפחתו מחכה לו וזקוקה לו.

מתחננים לעזרה. רומנוב עם בת זוגו מאשה שאטילובה. צילום פייסבוק

וכך כותבת הצעירה:

"עם ישראל, חברים יקרים שלי, אנו זקוקים לכם! בבקשה תקראו, שתפו, פרסמו! אני בשמי, בשם המשפחה ובשם כל החברים של איליה רומנוב מתחננת לעזרתכם ולתמיכתכם! אני  פונה עם בקשה לקבל עזרה ותמיכה מהמדינה עבור איליה רומנוב, בן זוגי, שנקלע למצב שעצרו אותו באיים הקריבים באי שנקרא אנטיגואה. מחר (היום, חמישי-ק"ר) המשטרה של אנטיגואה תאשים את איליה באישום חמור: גרימת פציעה בניסיון לרצח".

"איליה אזרח ישראל שיצא להפלגה ונקלע למצב בו ארבעה בחורים תקפו אותו באמצע הרחוב, כשהיה לבד לגמרי", הסבירה בת זוגו, "יש פרט חשוב מאוד, כי אליה נכה ביד אחת, והוא עבר תאונה לפני כשלוש שנים והיד שלו איבדה תפקוד לחלוטין. איליה הלך ברחוב כשבידו היתה כוס יין. יצא מצב שבעקבות הגנה עצמית, אחד הבחורים נפצע באיזור הצוואר מהכוס שהיתה ביד של איליה, שכנראה נשברה כשהוא ניסה להתגונן. המצב קרה בגלל שהוא יכל להתגונן אך ורק עם היד המתפקדת, שבה היתה הכוס באותו הרגע. כרגע איליה עצור בתחנת המשטרה באי אנטיגואה. פנינו למשרד החוץ ולא היתה התקדמות".

 

"לא ברור לנו מה יעלה בגורלו". רומנוב. צילום פייסבוק

"איליה הוא אזרח למופת", מדגישה שאטילובה: "ללא עבר פלילי וללא שום עבירות מכל הסוגים. והוא הבן אדם הכי רגוע שהכרתי איי פעם. הוא לא מעשן, ולא שותה שום משקאות חוץ מיין. לא היו שום מקרים של אלימות בחייו, ואין ספק שהוא פשוט נקלע למצב שלא היתה לו ברירה אלא להגן על חייו. אני, משפחתו וכל החברים שלו כאן, מבקשים ומתחננים לקבל עזרה ותמיכה מצד משרד החוץ ומצד שלטונות מדינת ישראל".

"שירת בצבא, ללא עבר פלילי, אזרח למופת". רומנוב. צילום פייסבוק

"כל מי שמכיר את איליה, יודע מי הוא באמת. אתם התקווה האחרונה שלנו ואין לנו יותר למי לפנות", מתחננת הצעירה, "ככל שהזמן עובר מצבו של איליה מחמיר. אסור למדינה שלנו לאפשר לו להכלא שם בבית סוהר, זה מסכן את חייו ואין לדעת את סיכויי ההישרדות שלו שם. אנחנו מתחננים לכל דבר שיוכל לעזור לנו להחזיר את הבחור שלנו הביתה. הוא בן יחיד ואמו זקוקה לעזרה. אני מאמינה בכל ליבי שניתן לסמוך על המדינה שלנו ושנקבל מענה במהרה, כי כל דקה יכולה לקבוע את גורלו".

במשרד החוץ מסרו כי הקונסולית בסנטו דומינגו סילביה אלפסי מטפלת במקרה, וכי היא שוחחה עם רומנוב ופועלת מול הרשויות "לוודא שהעצור זוכה לתנאים הולמים ולייצוג משפטי. מהרשויות נמסר כי הם ממתינים להתאוששות של אחד מהנפגעים בתקרית על מנת לתשאל אותו על האירוע. משרד החוץ נמצא בקשר עם המשפחה ופועל לסייע ככל הניתן. בהקשר הזה נדגיש כי המשרד לא יכול להתערב בהליכים משפטיים במדינה אחרת. הקונסולית והמחלקה לישראלים בחו"ל באגף הקונסולרי במשרד החוץ ימשיכו לעקוב וללוות את המקרה".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות