היה שווה לחכות: בית חולים עם 2,200 מיטות ומוסד להשכלה גבוהה. ומה עוד אישרה המדינה להקים בקריית אתא?

סוף סוף זה קורה: כל הפרטים הכי קטנים על התוכניות הכי גדולות שאישרה אתמול הועדה הארצית לתכנון ובניה. על הרכבת הקלה כבר שמעתם? 
הוועדה הארצית לתכנון ובנייה החליטה אתמול להפקיד תכניות לפיתוח ובנייה בקריית אתא: התוכניות כוללות הקמה של 15,700 יחידות דיור, מתוכן 1,700 דירות קטנות. הדירות יוקמו במבני מגורים בני שש עד 18 קומות. 1,400 יחידות דיור יוקצו עבור הדיור המוגן. התוכנית משתרעת על שטח כולל של כ-6,600 דונמים בצפון העיר.

עריכת התכנית כללה מהלך של צוות הוועדה הארצית לתכנון ובנייה, רשות מקרקעי ישראל ועיריית קרית אתא מול משרד התחבורה, בכדי להפוך דרך מהירה שהייתה עלולה לחצות את העיר, לרחוב עירוני אשר לאורכו ישולבו נתיב של רכבת קלה ואיזורי מסחר, תעסוקה ומגורים. לצד זה, בנוסף יוקם באיזור פארק עירוני ומתחם מסחר, תעשיה אחסנה ותעסוקה. התוכנית מקצה שטחים להקמת מוסד להשכלה גבוהה, וכמו כן בית חולים אזורי בנגישות לצירי התנועה הראשיים. תכנון בית החולים נערך בשיתוף עם משרד הבריאות והפרוייקט כולל תשתית לבית חולים עם כ-2,200 מיטות אשפוז, מתוכן יוקצו מיטות גם לבית חולים גריאטרי ומיטות לבית חולים פסיכיאטרי.

 

התוכניות הופקדו אתמול. קריית אתא מתפתחת. צילום הדמיה מילול קורן.

 

התוכנית נערכה על ידי דב קורן אדריכלים. חלקה המערבי של השכונה מיועד לפארק עירוני אשר יכלול מתקני ספורט ופנאי לרווחת כל תושבי העיר. על מנת ליצור איכות חיים ושכונה איכותית לתושבים, תכנון השכונה שם דגש על קרבת המתקנים השונים להולכי רגל כך שהשטחים הציבוריים בשכונה הינם במרחקי הליכה קצרים אל מבני המגורים, ושטחי המסחר פוזרו לאורך מספר צירים ראשיים, ונגישות לציר רכבת קלה, וצירי המטרונית,  מתוך כוונה לאפשר שימוש גדול ונוח בתחבורה הציבורית.

שר האוצר משה כחלון: "התכנית נותנת מענה לכלל הצרכים הציבוריים הנדרשים בכדי להזניק את קריית אתא ולאפשר לה להמשיך ולצמוח גם בשנים הבאות. היא תחזק את אזור הקריות, בתוספת בית חולים חדשני ומודרני ומוסד אקדמי שיזניק את האזור כולו ויביא לאיתנות קריית אתא. בתכנית תמהיל מגוון של יחידות דיור, אשר כולל אחוז משמעותי של דירות קטנות וכן מלאי לדיור מוגן, וכך יינתן מענה הולם גם לזוגות הצעירים וגם לציבור הקשישים. אני מודה לראש העיר יעקב פרץ על המעורבות ושיתוף הפעולה שלו שהביאו לאישור התכנית. כפי שעשינו עד היום, נמשיך ונחזק את הצפון", אמר השר.

"יזניק את קריית אתא". השר כחלון. צילום פייסבוק משה כחלון.

 

ואילו ראש העירייה יעקב פרץ אמר בעקבות הפקדת התוכניות: "זהו פרק חדש בתולדות העיר קרית אתא והגשמת חזון עבור תושבי העיר ועבורי. התוכנית מאפשרת מגוון רחב של פתרונות דיור לזוגות צעירים, למשפרי דיור ולתושבי חדשים, הקמת פארקים, מערכות תחבורה ציבורית,  לצד מרכז תעסוקה אזורי גדול הכולל מוסד להשכלה גבוהה, בית חולים, קרייה רפואית ופארק היי-טק".

 

"פרק חדש בתולדות העיר". יעקב פרץ. צילום: דוברות עיריית קריית אתא

 

פרץ הוסיף כי "הפיתוח המואץ יאפשר לנו להשקיע משאבים רבים בשכונות הוותיקות של העיר. זוהי בשורה אמיתית לתושבי קריית אתא, ולעיר אשר עומדת להגשים את הפוטנציאל הגלום בה במהלך השנים הקרובות. אני מבקש להודות לשר האוצר משה כחלון שליווה את התכנית מקרוב".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות