תביעה נגד אולמי ה"קאלה": "הועסקתי בתנאי עבדות ואולצתי לעבוד 43 שעות ברציפות"

עובד לשעבר טוען כי האולם העסיק אותו "בצורה פוגענית תוך שהוא עובד מאות שעות עבודה בחודש, וללא יום מנוחה שבועי". באחת הפעמים כך נטען בכתב התביעה, נאלץ לעבוד ברציפות מיום רביעי בצהריים, ועד ליום ראשון שלאחריו. 
עובד לשעבר באולם האירועים "קאלה" שבמפרץ חיפה, הגיש תביעה כספית בסך של יותר מ-200 אלף שקלים נגד האולם, בטענה כי הועסק "בצורה פוגענית תוך שהוא עובד מאות שעות עבודה בחודש, וללא יום מנוחה שבועי".

בתביעה שהוגשה לבית הדין האיזורי לעבודה בחיפה, באמצעות עו"ד איתמר סונינו, טוען העובד לשעבר אשר הועסק כשומר, כי החברה לא הפרישה לו כדין את זכויותיו הסוציאליות ולא שילמה לו את ימי החופשה המגיעים לו כחוק, וגם לא שעות נוספות, למרות שלטענתו עבד 13 שעות בכל יום חול במהלך השבוע, ו-43 שעות עבודה רצופות בסופי השבוע ובחגים.

 

צילום אילוסטרציה: אתר freepik

עו"ד סונינו כתב עוד בכתב התביעה כי "מדובר על העסקה בתנאי עבדות של ממש. העסקת עובד ללא מנוחה שבועית- ברצף של 48 שעות ויותר כאשר בחודש ספטמבר 2017 נאלץ התובע לעבוד ברציפות ללא החלפה מיום רביעי בשעה 14:00 ועד ליום ראשון שלאחריו !!! זאת בשל חג ראש השנה שחל בסמיכות ליום השבת. כאשר אין לו תנאים מינימאליים וללא קבלת גמול הולם וראוי לכמות הבלתי נתפסת של שעות העבודה- זוהי עבדות", כך כתב בכתב התביעה, "הנתבעת ניצלה את תמימותו, את מצוקתו הכלכלית, את חוסר הבנתו של התובע ורמסה אותו ואת כבודו עד עפר".

"העסקה בתנאי עבדות של ממש", כך נטען בתביעה. חתונה באולמי הקאלה. צילום ארכיון: ענבר אור.

החברה העבידה את התובע "בשבתות וחגים באופן רצוף ללא מתן גמול, גזלה מהתובע את יום המנוחה השבועי על פי חוק, לא החתימה את העובד על חוזה העסקה ולא מסרה לו הודעה על תנאי העסקה כמתחייב בחוק. זאת ועוד, התובע יטען כי לאורך כל תקופת עבודתו תלושי השכר שלו לא שיקפו ולו ברמז את היקף עבודתו האמיתי ולמעשה מדובר בתלושים מפוברקים", כך נטען בתביעה.

עו"ד סונינו. צילום: אושרי כהן.

בסיום התביעה נטען כי "מסכת העובדות אשר נפרשה בהרחבה, מעלה תמונה קשה ומטרידה של נתבעת אשר רומסת ברגל גסה את זכויות עובדיה. נתבעת אשר אינה מכבדת את החוק ומתעלמת מכל כללי הגינות בסיסיים, והכל תוך ניצול ציני של עובדיה", כך נטען.

באולמי הקאלה בחרו שלא להגיב.
טרם הוגש כתב הגנה.

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות