סליחה, לא שכחתם משהו ברכבת? 

מחלקת האבידות עולה על גדותיה והרכבת מקיימת השבוע מבצע מרוכז כדי להחזיר לכם את כל מה שאיבדתם. וגם, האם ידעתם שרוב הדרכונים במחסן שייכים לתושבי הצפון?
אולי אתם או בן משפחה שכחתם משהו ברכבת ?

מחלקת האבידות של רכבת ישראל עולה על גדותיה וכבר כמעט ואין בה מקום. תעודות שונות, חפצים, בגדים, בגדי תינוקות, תיקים ואפילו כלי נגינה. ברכבת קוראים לכם השבוע להגיע ולקבל את החפצים שלכם :

 

חלק ממחלקת האבידות ברכבת. צילום דוברות רכבת ישראל.

 

כ-250 אלף נוסעים ביממה ברכבות, וחלקם שוכחים בהן פריטים שונים ומשונים: מטריות, מעילים, דרכונים, ארנקים, משקפיים, כרטיסי חוגר ועוד. יחד עם חפצים אלה, נשכחים לא פעם ברכבת גם חפצים כמו מזוודות, לפטופים, טלפונים סלולאריים, סוללות לאופניים חשמליים, מזרני יוגה ועוד. חפצים אלה נמסרים לנוסעים לאחר שברכבת מאמתים את זהות בעליהם. פריטים נוספים ומיוחדים כוללים גם מסיכות אפריקאיות מטיול של נוסע שחזר מטיול באפריקה, עבודות יצירה ואומנות, וצעצועים רבים של תינוקות וילדים אשר שיחקו בהם במהלך הנסיעה ברכבת.

 

אין גבול למה שהנוסעים שוכחים ברכבת. צילום דוברות רכבת ישראל

 

מסיכה מיוחדת שנשכחה על ידי נוסע. צילום דוברות רכבת ישראל

 

באחד המקרים איבד נוסע טבעת אירוסין, רגע לפני ההצעה המרגשת, ועובדי מחלקת האבידות סיפרו כי ליוו אותו עד אשר נמצאה הטבעת אשר נפלה לנוסע בתחנת הרכבת. בנוסף, חיילים רבים אשר נוסעים ברכבות, בעיקר בימי ראשון וחמישי, מאבדים ציוד צבאי רב ובין היתר חוגרים, קיטבגים, מעילים צבאיים, נעליים צבאיות, מדים ועוד. חיילים אלה לרוב מאבדים תקווה שדברים אלה יימצאו, ועולים למשפט צבאי וגם משלמים על החפצים מכיסם. בעוד שבמחלקת האבידות ברכבת האבידות ממתינות אבל אין להם דורש.

 

חיילים רבים שוכחים ציוד ועולים למשפט. צילום דוברות רכבת ישראל.

 

 הרכבת מקיימת השבוע מבצע מיוחד להגברת מודעות הנוסעים ולהשבת האבידות והיא מתגברת את הפעילות במחסן האבידות ואת מספר אנשי הצוות.

מחלקת האבידות תפעל במשמרות מתוגברות עד ליום חמישי הקרוב, 8.2.2018 בין השעות 8:00-20:00, וכמו כן בימי שישי בין השעות 8:00-12:00.

מחסן האבידות ממוקם בתחנת הרכבת תל אביב סבידור-מרכז, אבל ברכבת ישראל מפצירים בנוסעים אשר איבדו חפצים ליצור תחילה קשר עם מוקד שירות הלקוחות, במספר *5770 ולוודא שאכן החפץ שאיבדתם נמצא והגיע למחסן.

 

דרכונים רבים שייכים לתושבי הצפון שנוסעים לנתב"ג. צילום: דוברות רכבת ישראל

 

"נוסעים רבים טועים ויוצאים מנקודת הנחה שאם הם איבדו חפץ כלשהוא אין סיכוי שימצאו אותו" סיפרו ברכבת, "ואנחנו מציעים לנוסעים לא להרים ידיים, ולהיעזר במערך השירות שלנו. בשיחת טלפון קצרה ניתן לברר אם הפריט אכן נמצא ולהגיע לקבלו בחזרה". ברכבת סיפרו עוד כי דרכונים רבים מגיעים מהצפון: "נוסעים מאבדים אותם בדרך לתחנת הרכבת של נתב"ג. אנשים שוכחים דרכונים בדרך לטיסה, ואנחנו עושים הכל כדי שלא תיהרס להם החופשה".

בנוסף ציינו ברכבת כי תחנת נהריה היא תחנת קצה, ולכן רבע מכלל האבידות מגיעות ממנה, מאחר והיא מרכזת את האבידות של כל איזור הצפון.

 

דיסקיות של חיילים. צילום דוברות רכבת ישראל.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות