עשיתם פעם פיזיותרפיה באוזן?

הפיזיותרפיסטית ראודה מאדי, מומחית כללית בתחום השיקום הוסטיבולרי, בעיות באוזן הפנימית המתבטאות בסחרחורות, בחילות והקאות. מוכר לכם?
הפיזיותרפיסטית ראודה מאדי, סגנית מנהל המכון הפיזיותרפי של כללית לב הקריה, התמחתה בתחום מיוחד של השיקום הוסטיבולרי –  בעיות באוזן הפנימית המתבטאות בסחרחורות, בחילות והקאות ולעתים נפילות בשל שיבוש במיקומם של קריסטלים המצויים באוזן הפנימית ומשפיעים על שיווי המשקל. הטיפול כולל השבת הקריסטלים באוזן הפנימית למקומם הרצוי, באמצעות פיזיותרפיה מותאמת.

 

 

מאדי. המומחית בתחום. צילום דוברות כללית.

 

ראודה צברה נסיון וידע רב תחום ומהווה סמכות מקצועית משמעותית. במסגרת זו, היא מונתה לרכז את ועדת ההיגוי הארצית של כללית בתחום שיקום וסטיבולרי בפיזיותרפיה, אשר הוציאה לאחרונה הנחיות לטיפולי פיזיותרפיה בתחום.

במקביל, העבירה ראודה, במהלך החודשים האחרונים, מפגשי הדרכה לרופאים מתמחים בכללית בנושא: "פיזותרפיה וסטיבולרית". ההדרכות נערכו במרכז רפואי לין ובמרפאות כללית  בקרית ים רסקו ומרפאת הטכניון.

בהרצאותיה הציגה את דרכי האבחון והטיפול במטופל עם בעיה במערכת שווי המשקל הווסטיבולרית, באילו אבחנות יכולים לטפל הפיזיותרפיסטים ומה הן דרכי הטיפול החדשניות לטיפול באבחנות אלו. משתתפי התוכנית גילו התעניינות רבה בתחום ובעיקר בהיבט של תרומת הטיפול הפיזיותרפי לשיקומם של חולים אלה.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות